Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2018, 15:10

autor: Adrian Werner

Excalibur – pierwsze filmy z niezapowiedzianej gry studia Wargaming

Do sieci wyciekły materiały wideo z gry Excalibur, czyli niezapowiedzianego jeszcze projektu studia Wargaming, traktującego o współczesnych bitwach pancernych. Czy jest to w praktyce WoT 2.0? Filmy dają raczej definitywną odpowiedź na to pytanie.

Projekt zapowiada się intrygująco. - Excalibur – pierwsze filmy z niezapowiedzianej gry studia Wargamingc - wiadomość - 2018-06-22
Projekt zapowiada się intrygująco.

Dzięki serwisowi The Armored Patrol możemy obejrzeć pierwsze materiały wideo z projektu Excalibur, czyli sieciowej gry traktującej o współczesnych starciach pancernych, nad którą pracuje studio Wargaming. Wzmianki o produkcji pojawiły się już trzy lata temu, ale wtedy poskąpiono jakichkolwiek konkretów. Początkowo pracował nad nią nieistniejący już oddział studia zlokalizowany w Seattle. Po jego zamknięciu tytuł przejął zespół w Mińsku.

Udostępnione materiały to zwiastun oraz krótka prezentacja rozgrywki. Opracowano je na podstawie wersji pre-alfa, ale i tak dają całkiem niezłe pojęcie o tym, co zaoferuje ten projekt. Wszystko to wyciekło bez zgody studia Wargaming. Autorzy nie zapowiedzieli jeszcze oficjalnie tej gry i zmusili The Armored Patrol do usunięcia filmików, ale na YouTube szybko pojawiły się kopie.

World of Tanks dalej radzi sobie doskonale i autorzy zamierzają rozwijać tę grę przez długie lata. Excalibur nie ma być więc następcą tego przeboju i celuje w odmienną publiczność. Przede wszystkim akcja osadzona zostanie w czasach współczesnych, więc korzystać będziemy z nowoczesnych maszyn, a nie antyków jak w WoT.

Po drugie, starcia nie zostaną zdominowane kompletnie przez czołgi. Poza nimi kluczową rolę odegrają inne rodzaje pojazdów bojowych oraz helikoptery. W sumie kategorii maszyn ma być pięć: każda z nich będzie specjalizować się w eliminowaniu jednej grupy, a być słaba przeciwko innej.

Jako że projekt nie został nawet oficjalnie zapowiedziany, nie znamy platform sprzętowych, planowanej daty premiery ani modelu biznesowego. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że nad grą pracuje studio Wargaming, możemy być praktycznie pewni, że będzie to produkcja free-to-play, która zadebiutuje na PC.

  1. Oficjalna strona studia Wargaming
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Excalibur

Excalibur