Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2022, 14:18

autor: Krzysiek Kalwasiński

WoT z największą aktualizacją w tym roku, są zmiany w matchmakingu

World of Tanks otrzymało największą aktualizację tego roku. Wprowadza ona zmiany w matchmakingu, nową mapę oraz kilka włoskich maszyn.

Aktualizacja 1.18 do World of Tanks, która dziś zadebiutowała na PC, wprowadza wiele ważnych zmian. Za sprawą łatki zmienione zostały zasady matchmakingu, co szczególnie powinno zadowolić czołgistów. Pojawiła się też nowa mapa oraz 6 maszyn produkcji włoskiej. Nie brakuje też zmian wizualnych, dzięki którym gra będzie sprawiać wrażenie bardziej realistycznej. Więcej szczegółów znajdziecie w dalszej części wiadomości.

World of Tanks ze zmianami w matchmakingu

Spośród wszystkich zmian warto wyróżnić te, które odnoszą się do samego matchmakingu. Nowe zasady dotyczą pojazdów lekkich i kołowych oraz ilości artylerii w drużynie. System zadba teraz o to, żeby po dwóch stronach była ta sama liczba czołgów lekkich. Zastosowano też limity, dzięki którym każda drużyna może mieć nie więcej niż jeden czołg kołowy oraz 2 jednostki artylerii.

Tutaj zagrasz w World of Tanks

World of Tanks i nowe maszyny włoskie

Wśród nowych włoskich niszczycieli czołgów pojawi się 6 maszyn od poziomu V do X. Charakteryzują się one mocnym pancerzem przednim i dobrymi kątami nachylenia działa. Od poziomu VII zaczynają się maszyny dodatkowo wyposażone w mechanizmy samoładujące o unikatowych rozwiązaniach.

Lista włoskich maszyn w WoT 1.18

  1. Semovente M41
  2. Semovente M43 Bassoto
  3. Samovente Controcarro mod. 1956
  4. Controcarro mod. 67
  5. Controcarro 1 Mk
  6. Controcarro 3 Minotauro

Jak dodaje Uriy Kuryavyi, dyrektor wydawniczy World of Tanks na PC, prawie wszystkie z tych maszyn istniały jedynie jako projekty inżynierskie, choć kilka z nich zostało zbudowanych. Dzięki materiałom archiwalnym i dokumentom twórcom udało się je przywrócić do życia.

WoT z największą aktualizacją w tym roku, są zmiany w matchmakingu - ilustracja #1
Controcarro 3 Minotauro to jedna z maszyn w najnowszej aktualizacji. Źródło: informacja prasowa.

Nowa mapa – Posterunek

Wraz z ostatnią aktualizacją w World of Tanks pojawiła się nowa mapa Posterunek, przygotowana z myślą o bitwach losowych. Łączy ona w sobie otwarte przestrzenie pełne roślinności, ruiny miasta oraz imponującą fortecę. Jest nie tylko malownicza, ale zróżnicowana wizualnie i dająca wiele możliwości w samej rozgrywce.

Zmiany wizualne w World of Tanks

Nowa aktualizacja wprowadza też zmiany wizualne. Tyczy się to nie tylko ogólnej jakości oprawy, ale też zniszczonych gąsienic każdego pojazdu obecnego w grze. Mają one teraz oddziaływać z obiektami jako niezależne modele fizyczne. Teraz mają się właściwie odwijać lub odpadać podczas trafienia lub uderzenia. Mogą też pozostać na ziemi podczas poruszania się z wysoką prędkością i gdy jednocześnie działają na nie duże siły fizyczne. Wszystko to przyczynia się do większego realizmu.

  1. World of Tanks – oficjalna strona gry
  2. World of Tanks - poradnik do gry

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.