Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Remnant From the Ashes - poradnik do gry

Remnant From the Ashes - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Shade i Shatter | Boss w Remnant From the Ashes Remnant From the Ashes poradnik, solucja

Jest to duet golemów, jeden z nich (Shade) walczy na dystans, natomiast drugi (Shatter) walczy w zwarciu. Duet ten potrafi nawet wykonać połączony atak. Pomagają im również posiłki w postaci Lurkerów (te same co w walce z Undying King).

Przed walką warto zaopatrzeć się w Heavy Water Elixir, gdyż ataki tego duetu mogą powodować nałożenie statusu Radiation - Shade i Shatter | Boss w Remnant From the Ashes - Remnant From the Ashes - poradnik do gry

Ataki (Shade):

  1. Wystrzał - Shade trzyma oburącz swój kostur, wystrzeliwując co jakiś czas niebieską kulę w stronę gracza.
  2. Radioaktywna kula - Shade zatrzymuje się, wbijając w ziemie swój kostur. Po chwili unosi go, wywołując wystrzał dużej kuli, która przy trafieniu nakłada status Radiation.
  3. Atak z bliska - Gdy zbytnio podejdziesz do Shade'a, ten wbije kostur w ziemie powodując wybuch na małym obszarze.

Ataki (Shatter):

  1. Szarża - Shatter szarżuje na gracza, atakując gdy zbliży się dostatecznie blisko.
  2. 3 hit combo - Gdy Shatter zbliży się bardzo blisko gracza, ten zacznie wykonywać atak składający się z trzech machnięć bronią.
  3. Łączony atak - Shatter i Shade biegną do siebie, po czym jeden z nich uaktywnia pole chroniące ich przed obrażeniami, a drugi tworzy kule radiacyjne, które podążają za graczem. Do tego zaczynają się wtedy pojawiać Lurkery.

Taktyka:

Przed walką warto zaopatrzeć się w Heavy Water Elixir, gdyż ataki tego duetu mogą powodować nałożenie statusu Radiation. W obu przypadkach ich weak spot to głowa, a raczej znak na ich głowie.

Najpierw zajmij się Shatterem, chowając się jednocześnie za dystansowymi atakami Shade'a, lub po prostu ich unikając. Shatter od początku będzie na ciebie szarżował, celuj mu w głowę, gdy tylko zauważysz, że biegnie na ciebie. Gdy będzie dostatecznie blisko, zaatakuje, więc przygotuj się na unik. Dobrze jest wtedy trochę odejść od Shattera, jednocześnie unikając ataków dystansowych Shade'a. Czasem para ta będzie biec do siebie, aby wykonać łączony atak. Gdy widzisz, że go wykonują, staraj unikać się kul, które będą za tobą lecieć. W tym samym czasie zaczną pojawiać się Lurkery, wybij je, dopiero potem zajmij się bossami. Aby anulować ich łączony atak, musisz zniszczyć barierę, którą się otaczają, strzel kilka razy w nią, powinno wystarczyć.

Gdy już pokonasz Shattera, pozostaje ci walka z samym Shade'm. Mimo wszystko trzymaj się na dystans, nie ma powodu, by zbliżać się do niego. Wystarczy ostrzeliwanie jego głowy z dystansu, dzięki czemu da to więcej czasu na reakcje jeśli chodzi o unik. Uważaj na jego radioaktywną kulę, jest to dobra okazja by kilka razy go zaatakować, lecz pamiętaj, żeby wykonać unik w momencie, gdy podnosi swój kostur.

Możliwe nagrody:

  1. Black Tear
  2. Lumenite Crystal (x3)
  3. 562 scraps