Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Remnant From the Ashes - poradnik do gry

Remnant From the Ashes - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Gorefist | Boss w Remnant From the Ashes Remnant From the Ashes poradnik, solucja

Gorefist to jeden z pierwszych bossów, z którymi będzie dane nam się zmierzyć w Remnant: From the Ashes. Jest to potężniejsza wersja jednego z elitarnych przeciwników The Root. Gorefist jak na początkowego bossa przystało, nie jest ciężkim przeciwnikiem do pokonania, co nie oznacza, że nie można się przy nim namęczyć. Poniżej znajduje się lista ataków bossa oraz taktyka, jak najlepiej z nim walczyć.

Najlepiej przed rozpoczęciem walki z nim skręcić w prawo, udać się w górę po schodach i tam zacząć walkę - Gorefist | Boss w Remnant From the Ashes - Remnant From the Ashes - poradnik do gry

Ataki

  1. Pionowy atak - Kiedy znajdujesz się przed Gorefistem, boss wykona pionowy atak. Sygnalizowany jest on uniesieniem jednej z nóg Gorefista, oraz podniesieniem broni do góry. Aby uniknąć ciosu, wystarczy wykonać przewrót w dowolną stronę.
  2. Poziomy atak - Gdy zbliżysz się zbyt blisko, Gorefist może użyć również ataku poziomego. Jest on nieco wolniejszy od ataku pionowego, ponadto nie podnosi on nogi przy wykonywaniu tego ciosu. Przy trafieniu może wywołać krwawienie postaci. Aby uniknąć tego ciosu, należy wykonać unik w jego stronę, na wprost.
  3. 3 hit combo - Gorefist w swoim asortymencie ma również atak, w którym wykonuje 3 ciosy pod rząd, atak ten sygnalizowany jest czerwoną poświatą. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego ataku jest roll do tyłu oraz pozostanie w bezpiecznej odległości od jego następnych ataków.
  4. Szarża i cięcie - Gdy zbytnio oddalisz się od Gorefista, ten zacznie biec w twoją stronę ocierając miecz o podłoże. Gdy będzie dostatecznie blisko ciebie, wykona cięcie od dołu. Wykonaj w odpowiednim momencie unik w przód, aby uniknąć jego ataku. Unik w inne strony również jest ok (poza rollem w tył), jednakże unikając jego ataku rollem w przód, znajdziemy się za jego plecami.
  5. Posiłki - Co jakiś czas na arenie zaczną pojawiać się przeciwnicy nazywający się Rot Wart. Są to przeciwnicy, którzy będą szarżować na gracza. Gdy znajdą się w bliskiej odległości, wybuchną zadając obrażenia oraz zostawiając w miejscu wybuchu różowym dym, który powoduje napełnienie się statusu Rot.

Taktyka

Najlepiej przed rozpoczęciem walki z nim skręcić w prawo, udać się w górę po schodach i tam zacząć walkę. Dobrym sposobem na walkę z nim, będzie trzymanie go na dystans i prowokowanie do użycia szarży. Da nam to dużo czasu na bezkarne atakowanie go z bezpiecznej odległości. Najlepiej celować w jego głowę, dobrze do tego sprawdzi się shotgun, bądź inna broń na mały/średni dystans. Za każdym razem, gdy unikniesz szarży wykonując unik na wprost niego, strzel mu kilka razy w plecy, jest to doskonała okazja do tego. Pozostawaj w ciągłym ruchu, nie warto walczyć z nim w jednym miejscu, zwłaszcza, że lokacja jest duża.

Należy jednak pamiętać o posiłkach, które będą na nas szarżować. Ich cechą charakterystyczną jest to, że wydają z siebie dziwne odgłosy, które stają się coraz donośniejsze, gdy są bliżej nas, także jeśli nie widzimy tych stworów, a słyszymy, że są blisko, to prawdopodobnie atakują nas od drugiej strony. Ważnym jest, aby najpierw rozprawić się z wybuchającymi mobami, gdyż potrafią zaskoczyć i zadać duże obrażenia. Nie musimy zużywać na nich amunicji, wystarczy, że wybuchną blisko nas, same się zabijając.

Uwaga! Jego ciosy mogą dosięgnąć cię nawet przez ścianę, także nie myśl, że jesteś bezpieczny, gdy wykonuje atak przy jakieś przeszkodzie. Zawsze rolluj, gdy widzisz, że wykonuje atak, nawet jeśli jest za ścianą.

Możliwe nagrody

  1. Flash Barb
  2. Lumenite Crystal (x3)
  3. 472 scraps