Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Remnant From the Ashes - poradnik do gry

Remnant From the Ashes - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

The Ent | Boss w Remnant From the Ashes Remnant From the Ashes poradnik, solucja

The Ent jak sama nazwa wskazuje, to wielki drzewiec. Jest to bardzo powolny przeciwnik, do tego mało zwrotny, jednak bardzo groźny i wytrzymały. W swoim asortymencie posiada dużo ataków obszarowych. Do tego pomagają mu w walce eksplodujące moby.

Do walki z The Ent przygotuj duży zapas Ammo Boxów, gdyż walka z nim będzie trwała dosyć długi czas, a szybko przez to można wyczerpać zapas amunicji oraz Oilskin Tonic, gdyż duża część jego ataków nakłada status Rot - The Ent | Boss w Remnant From the Ashes - Remnant From the Ashes - poradnik do gry

Ataki:

  1. Tupnięcie nogą - Ent podnosi nogę do góry, po czym tupie nią w ziemie wywołując falę sejsmiczną.
  2. Uderzenie rękami - Ent powoli unosi ręce w górę, po czym uderza z całą siłą w ziemie wywołując falę sejsmiczną.
  3. Wystrzał kul Rot - Ent wkłada ręce w ziemie, po czym nie co się schyla, dzięki czemu wystrzeliwuje kule, które przy zderzeniu zostawiają toksyczną chmurę Rot.
  4. Krzyk - Ent w pewnym momencie zaczyna krzyczeć, powodując u gracza unieruchomienie postaci przez krótką chwilą, oraz wzywając w ten sposób posiłki.
  5. Atak z bliska (bez nóg) - Gdy pozbędziesz The Ent nóg, wykona on atak z bliska.

Taktyka:

Do walki z The Ent przygotuj duży zapas Ammo Boxów, gdyż walka z nim będzie trwała dosyć długi czas, a szybko przez to można wyczerpać zapas amunicji oraz Oilskin Tonic, gdyż duża część jego ataków nakłada status Rot. Jego weak spotami są głównie nogi oraz jego plecy (w momencie, gdy zacznie strzelać kulami).

Dobrze jest zachować średni dystans walcząc z nim, ponieważ wtedy będziesz miał dostatecznie dużo czasu, aby uniknąć jego fal sejsmicznych. Tupnięcie nogą jest obszarowym atakiem, animacja tego ataku trwa bardzo długo, dlatego masz dużo czasu, żeby uciec jak najdalej od niego, gdy wykonuje ten atak. Jego obszar jest dosyć duży, także najlepiej będzie odsunąć się od niego na duży dystans. Natomiast uderzenie rękami to podobny cios, tyle, że bardziej dystansowy, jednak o wiele węższy. Unikaj go biegnąc na boki.

Gdy widzisz, że wbija w ziemie ręcę i utrzymuje się w tej pozycji, to oznacza, że będzie w ciebie strzelał kulami, które zadają obrażenia obszarowe przy zderzeniu oraz nakładają status Rot. Najłatwiej jest po prostu uciekać do momentu, w którym nie przestanie strzelać, jednak możesz zawsze oddać jeden strzał w niego, zrobić unik w momencie, gdy opadnie kula, oraz powtarzać schemat do momentu, gdy nie skończy strzelać. Gdy będzie miał mniej niż połowę HP, zacznie krzyczeć, przez co postać przez chwilę nie będzie mogła się ruszyć. To znak, że przybędą posiłki.

Gdy dostatecznie mocno poobijasz nogi The Ent, ten upadnie, przez co będzie wykonywał jedynie atak z bliska oraz wystrzał kul. Łatwiej jest dzięki temu trafić w jego weak spot na plecach, gdy leży na ziemi.

Możliwe nagrody:

  1. Spore Gland (jeśli pokonałeś The Ent nie niszcząc jego nóg)
  2. Twisted Heart (Jeśli zniszczyłeś nogi The Ent)
  3. Lumenite Crystal (x5)
  4. 900 scraps