Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Remnant From the Ashes - poradnik do gry

Remnant From the Ashes - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ixillis XV | Boss w Remnant From the Ashes Remnant From the Ashes poradnik, solucja

Ixillis XV to jeden z głównych bossów, nielicznych, który posiada 3 fazy. Walka z nim jest wymagająca, głównie za sprawą tego, że arena jest bardzo mała i wąska, gdyż odbywa się na moście. Ponadto w drugiej fazie walki musimy walczyć z dwoma Ixillisami (XV oraz XVI) naraz.

3 faza załączy się w momencie, gdy pokonamy jednego z Ixxilisów, a drugi nadal zostanie przy życiu - Ixillis XV | Boss w Remnant From the Ashes - Remnant From the Ashes - poradnik do gry

Ataki (1 faza):

  1. Poziomy cios - Ixillis wykonuje zamaszysty cios o dużym zasięgu.
  2. Pionowy cios - Ixillis wykonuje linearny cios w miejscu, gdzie znajduje się gracz. Podnosi przy tym swoją broń do góry, świecąc bronią zielonym światłem.
  3. Rzut bombą - Ixillis rzuca jedną bombą, gdy pierwsza upadnie, rzuca drugą. Bomby te zadają obrażenia oraz powodują stan Corrosive. Bomba przy zderzeniu z podłożem zostawia chmurę, która również powoduje stan Corrosive.
  4. Elektryczne Orby - Broń Ixillisa zaczyna się świecić, gdy podniesie ją w górę, trzymając ją tak przez pewien czas. Zacznie wtedy tworzyć kilka elektrycznych kul, które powoli będą zmierzać w stronę gracza, zadając niemałe obrażenia.

Ataki (2 faza):

  1. Atak laserem - Ixillis cofa się przez chwilę z dala od areny, po czym podlatuje do jednego krańca mostu i zaczyna strzelać laserem, który zadaje duże obrażenia i może spowodować upadek z mostu, powodujący natychmiastową śmierć.
  2. Krzyk Banshee - Ixillis zatrzymuje się, trzymając broń oburącz, castując przy tym głośny krzyk, który powoduje duże obrażenia oraz zatrzymanie postaci w miejscu.

Ataki (3 faza):

3 faza załączy się w momencie, gdy pokonamy jednego z Ixxilisów, a drugi nadal zostanie przy życiu. Wtedy boss staje się wściekły, atakuje wszystkimi atakami z pierwszej i drugiej fazy jako oddzielna jednostka.

Taktyka:

Do walki z Ixillisem najlepiej posiadać Greenleaf (redukcja statusu Corrosive) oraz Ammo Boxy, gdyż walka może być wyczerpująca. Most, który pełni rolę areny, jest bardzo wąski, więc trzeba uważać, żeby z niego nie spaść zarówno przez własne uniki, jak i ataki bossa.

Boss od samego początku będzie atakował gracza przeróżnymi atakami. Ataki takie jak pionowy cios czy elektryczne Orby są do siebie mocno podobne, jednak główną różnicą jest czas. Pionowy cios jest sygnalizowany uniesieniem broni w górę, ale tylko przez krótką chwilę, natomiast przyzwanie Orbów, to dosyć długie uniesienie broni w górę, tworząc kule wokół Ixillisa. Pionowego ataku unikniemy robiąc unik w bok. Aby poradzić sobie z Orbami, jak najszybciej trzeba je zestrzelić. Mają bardzo małą ilość HP, więc nie powinno być z tym żadnego problemu. Im są bliżej, tym o wiele łatwiej je trafić. Poziomy cios również trzeba uniknąć w bok, lepiej nie robić uników do przodu i tyłu, gdyż most jest bardzo wąski, przez co możemy łatwo z niego spaść i się zabić. Problematyczne mogą być jego bomby, które rzuca 2 razy. Pozostawiają one po sobie chmurę, w którą jeśli gracz wejdzie, nałoży na siebie status Corrosive, który po zapełnieniu obniży wartość pancerza. Ważne jest to, aby dobrze rozplanować, gdzie chcemy, żeby Ixillis rzucił te bomby. Jeśli Ixillis rzuci bombę (a rzuca je zawsze tam, gdzie znajduje się gracz) raz po lewej stronie, a następnie po prawej, wtedy możemy mieć duży problem z bezpiecznym przemieszczaniem się po moście.

Gdy zadasz Ixillisowi dostatecznie dużo obrażeń, wtedy na pomoc przyjdzie mu drugi Ixillis, który pojawi się po drugiej stronie mostu. Gracz wtedy jest zmuszony walczyć z dwójką przeciwników w tym samym czasie. Całe szczęście walka wtedy wygląda tak, że Ixillis XV wycofuje się na chwilę od mostu, przez co można skupić się na atakowaniu Ixillisa XVI. Jednak nadal trzeba uważać na XV. Powracając do mostu, zaczyna używać lasera, który ma duży zasięg. Zaczyna od jednego krańca mostu, kończąc na drugim. Atakuje on laserem w jednej linii, po czym podlatuje kawałek do środka mostu ponownie atakując laserem. Schemat ten powtarza się do momentu, w którym Ixillis doleci do drugiego krańca mostu. W tym samym czasie Ixillis XVI atakuje gracza atakami z fazy pierwszej. Trzeba mieć oko na każdą stronę mostu. W momencie, gdy zadamy trochę obrażeń, a jeden z Ixillisów zakończy atak laserami, obaj przez pewien moment zatrzymają się i zaczną castować krzyk Banshee. Są wtedy odsłonięci. Trzeba atakować ich najszybciej jak się da, strzelając w ich twarz, jest to ich weak spot. Po kilku celnych strzałach w twarz, Ixillis straci równowagę i nie będzie dłużej castować tego ataku. Należy jednak pamiętać, że ten atak wykonują zarówno XV jak i XVI, więc po wyprowadzeniu z równowagi jednego, momentalnie zaczynamy strzelać drugiego. Jeśli nie uda się wyprowadzić ich obu z równowagi, zaczną krzyczeć powodując utratę HP oraz zastój postaci. Aby uniknąć obrażeń, trzeba jak najczęściej robić uniki do momentu, aż jeden z nich nie przestanie krzyczeć. Podczas przewrotu gracz nie otrzymuje obrażeń. Póki nie pokonamy jednego z nich, jedyna różnica jaka nastąpi, to zamiana ról.

3 faza zacznie się wtedy, gdy pokonamy jednego z bossów. Wtedy ocalały Ixillis wkurzy się, przez co będzie walczył z graczem posługując się atakami z pierwszej i drugiej fazy. Możemy tej fazy jednak uniknąć, jeśli pokonamy w krótkim odstępie czasowym obu Ixillisów. Zyskamy również dzięki temu inny przedmiot po pokonaniu bossa.

Możliwe nagrody:

  1. Guardian's Heart
  2. Hivestone (musisz doprowadzić do trzeciej fazy)
  3. Guardian Tentacle (musisz zabić Ixillisów w podobnym czasie)
  4. 1087 scarps