Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Remnant From the Ashes - poradnik do gry

Remnant From the Ashes - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Scourge | Boss w Remnant From the Ashes Remnant From the Ashes poradnik, solucja

Scourge jest jednym z mini bossów w Remnant: From the Ashes. Wyglądem przypomina humanoidalną postać noszącą ul na głowie. Ul ten jest jego najgroźniejszą bronią, której trzeba unikać jak ognia. Jest to ulepszona wersja przeciwnika, którego gracz mógł wcześniej spotkać.

Przed walką warto zaopatrzyć się w Heavy Water Elixir (niweluje status Radiation) - Scourge | Boss w Remnant From the Ashes - Remnant From the Ashes - poradnik do gry

Ataki

  1. Atak szponami - Gdy Scourge zbliży się do gracza, ten przez krótką chwilę zatrzyma się w miejscu i zacznie powiększać swoją rękę, aby zaatakować szponiastą dłonią. W momencie zatrzymania się w miejscu, jego ręka rośnie, przez co wydłuża swój zasięg ataku.
  2. Obrona roju - Gdy zaczniesz strzelać w ul na jego głowie, zaczną wyłaniać się z niego owady, które będą za tobą podążać.
  3. Grzmotnięcie - Atak ten wykonuje dosyć rzadko, jedynie wtedy, gdy będziesz kilka metrów od niego. Wykonując atak, stoi przez chwilę w miejscu, po czym unosi rękę do góry i momentalnie uderza nią w ziemie wywołując wybuch, który nakłada status Radiation.
  4. Atak roju - Raz na jakiś czas Scourge otacza się barierą radiacyjną, która powoduje odporność na wszelkie obrażenia, gdy znajduje się w tym stanie. Będąc w nim, uaktywnia masę ataków roju, które będą cię gonić, podobnych do tych, gdy strzelamy mu w ul.

Taktyka

Przed walką warto zaopatrzyć się w Heavy Water Elixir (niweluje status Radiation). Zarówno boss, jak i jego posiłki posiadają ataki, które nakładają Radiation. Gdy już go nałożą, gracz będzie miał obniżony pasek staminy o połowę.

Na samym początku Scourge powoli będzie zmierzał w twoją stronę, jest to dobra okazja, by zadać mu obrażenia z dystansu, pamiętając przy tym, aby unikać strzelania w głowę. Każdy taki atak spowoduje wypuszczenie roju z ula. Z czasem pomagać mu będą 2 moby, które po zabiciu uaktywniają miejscowo toksyczną chmurę, przebywanie w niej powoduje napełnienie się Radiation, dlatego czym prędzej trzeba się od niej odsunąć.

Gdy Scourge zbliży się do nas w miarę blisko, najprawdopodobniej wykona atak szponem. Uniknąć go należy w momencie, gdy Scourge wykonuje zamach. Nie ma znaczenia w którą stronę, ważne by nie zrobić uniku za szybko, bądź za późno. Gdy podejdzie bardzo blisko, zaatakuje nas grzmotnięciem w ziemie, powodując wybuch radiacji w ziemi. Jest to dosyć szybki atak, spodziewaj się go tylko wtedy, gdy będziesz bardzo blisko niego. Czym prędzej wykonaj unik do tyłu, gdy zobaczysz jak jego ręka uniesie się w powietrze. Gdy zobaczysz jak Scourge otacza się barierą zrobioną z roju, zaprzestań atakowania go i skup się na unikach. W tym stanie nie zadasz mu żadnych obrażeń.

Posiłki staraj się zabijać w pierwszej kolejności, mając na uwadze fakt, że po zabicu wybuchają i zadają kolejne dodatkowe obrażenia. Jeśli przeciwnicy nałożą na tobie efekt Radiation, użyj Heavy Water Elixir.

Możliwe nagrody

  1. Radioactive Skull
  2. Lumenite Crystal (x3)
  3. 600 scraps