Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Surge - poradnik do gry

The Surge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czarny Cerber | Boss w The Surge Poradnik The Surge

W poniższym rozdziale znajdziesz omówienie starcia z jednym z bossów w grze The Surge - Czarny Cerber | Boss w The Surge - The Surge - poradnik do gry

W poniższym rozdziale znajdziesz omówienie starcia z jednym z bossów w grze The Surge. W tym przypadku jest to Czarny Cerber. Jeśli chcesz dostać się do właściwych pomieszczeń Sektora Kierowniczego CREO, to musisz go pokonać. Uwaga: jeśli wygrasz walkę w specjalny sposób, otrzymasz pełny pancerz Czarnego Cerbera!

Informacje ogólne

Czarny Cerber to ludzki przeciwnik, który dysponuje silniejszymi atakami, jest odporny na obrażenia i ma zdecydowanie więcej punktów zdrowia niż pozostali wrogowie. Możesz na nim wykonać egzekucję jeśli uda ci się wystarczająco zredukować jego zdrowie. Jest szybki, jego ataki są groźne, a po otrzymaniu sporej ilości obrażeń Czarny Cerber wykona obszarowy atak paraliżujący i ucieknie do swojej strażnicy.

W tym czasie twoim przeciwnikiem będzie P.A.X. Gdy walczysz z automatem, to Czarny Cerber będzie powoli regenerował punkty zdrowia. Im dłużej będziesz walczył z robotem, tym więcej zdrowia odzyska twój główny przeciwnik. Warto zaznaczyć, że w tym przypadku P.A.X jest znacznie silniejszy niż ten, który był pierwszym bossem w grze.

Walka dobiegnie końca gdy zabijesz Czarnego Cerbera. Jeśli nie będziesz wystarczająco szybki i skuteczny, to możesz nawet pięć razy zmagać się z kolejnymi robotami P.A.X zanim pokonasz szefa ochrony CREO. Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące walki z przeciwnikami.

Przed walką

W zależności od twoich umiejętności, poziomu postaci i ekwipunku walka może potrwać dłużej. Podstawą jest tutaj duża ilość zastrzyków przywracających zdrowie czy pozwalających wykorzystać energię do odzyskiwania zdrowia. Poza tym koniecznie wyposaż się w implanty, które pozwolą ci zadawać zwiększone obrażenia. Jest to kluczowa sprawa.

Czarny Cerber

Większość ataków ogranicza się do zestawu ciosów typowych dla ludzkich przeciwników walczących kosturem. Unikaj pionowych ataków. Możesz przeskakiwać nad poziomymi atakami lub uchylać się przed nimi. Najważniejsze są trzy ciosy, które mogą sprawić ci najwięcej problemów:

  1. Rakiety - jeśli zwiększysz dystans, to Cerber wystrzeli w twoim kierunku dwie rakiety. Te nie są celne, więc wystarczą dwa uskoki, ale są na tyle niewielkie, że jeśli nie będziesz pilnował kamery, to możesz je przeoczyć.
  2. Fala - Cerber wyśle w twoim kierunku falę energii, która sparaliżuje cię na ok. 2 sekundy i zada średnie obrażenia. Atak jest szczególnie niebezpieczny gdy jesteś blisko przeciwnika. Jeśli będziesz dalej, to podczas paraliżu możesz zostać ostrzelany rakietami.
  3. Paraliż - po otrzymaniu sporych obrażeń boss zacznie ładować specjalny atak. Postaraj się pozostać jak najbliżej niego i wykonać tyle ataków ile zdołasz. Atak jest niegroźny, a Cerber nie zaatakuje cię gdy będziesz sparaliżowany atakiem nawet jeśli będziesz tuż obok niego.

P.A.X

Zestaw ataków jest taki sam jak w przypadku maszyny z pierwszej lokacji. W tym przypadku musisz zadać zdecydowanie większe obrażenia, żeby ją unieruchomić i nie jest to tożsame z naładowaniem pomarańczowego paska.

Najważniejsze w walce z P.A.X-em jest zerwanie pancerza z jego nóg. Jeśli ci się uda, to potem musisz zmusić go do tupnięć. Jeśli uderzysz nogę na której stoi w chwili gdy druga jest w powietrzu, to maszyna się przewróci. W ten sposób możesz zakończyć walkę z nim w dwóch krótkich seriach, aczkolwiek zdjęcie pancerza zajmuje chwilę, więc nie licz na to, że Cerber po powrocie będzie miał tyle samo punktów zdrowia co wcześniej.

Nagrody

Po pokonaniu bossa otrzymasz poniższe nagrody:

  1. 15.000 sztuk złomu;
  2. Broń - MG Judge.

Po pokonaniu bossa możesz dostać się do pomieszczeń ochrony i zdobyć w ten sposób egzoszkielet ochrony CREO.

Alternatywny sposób na pokonanie bossa - kompletny pancerz Czarnego Cerbera

Istnieje specjalny sposób na pokonanie bossa, który wymaga nieco więcej precyzji i dłuższej walki z P.A.X-em, który pojawi się po pierwszym kontakcie z Czarnym Cerberem. Na arenie znajdziesz dwa białe silosy, które pełnią rolę serwerów. Musisz zmusić P.A.X-a, żeby zniszczył je za pomocą swoich rakiet.

Poczekaj aż P.A.X opuści garaż i natrzyj na niego. Musisz uderzać go do chwili, gdy naładujesz pomarańczowy pasek pod paskiem jego punktów zdrowia. Wtedy P.A.X uruchomi specjalne ataki, a wśród nich ostrzał rakietowy. Zmuś P.A.X-a, żeby jak najbardziej oddalił się od serwera, który chcesz akurat zniszczyć. Podbiegnij do serwera i poczekaj na ostrzał. W ostatnim momencie uskocz przed rakietami, a P.A.X zniszczy serwer. Analogicznie musisz pozbyć się drugiego z nich. Pierwszy jest na lewo od okna za którym widzisz Cerbera, a drugi jest tuż obok egzowindy, którą dostałeś się na arenę.

Gdy P.A.X zniszczy oba serwery, to pozbądź się pancerza na jego nogach, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś. Poczekaj, aż będzie chciał tupnąć i podetnij go. Zniszcz robota, a okaże się, że dzięki uszkodzeniu serwera Czarny Cerber nie może przywołać kolejnych.

Pozostaje ci walka z głównym przeciwnikiem i pokonanie go w klasyczny sposób.

Po pokonaniu bossa otrzymasz poniższe nagrody:

  1. 15.000 sztuk złomu;
  2. Broń - MG Judge v2;
  3. Kompletny zestaw Black Cerberus.