Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Surge - poradnik do gry

The Surge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Centrala Produkcyjna B | Opis przejścia The Surge Poradnik The Surge

Na tej stronie poradnika do The Surge znajduje się opis przejścia drugiego poziomu gry, którym jest Centrala Produkcyjna B. Solucja zawiera informacje o napotykanym przeciwnikach i postaciach niezależnych, a także lokalizację skrótów i sposób na dotarcie do bossa i opuszczenie lokacji.

Znajdź i napraw Stację Medyczną

Kolejny etap rozpoczynasz na stacji - Centrala Produkcyjna B | Opis przejścia The Surge - The Surge - poradnik do gry

Kolejny etap rozpoczynasz na stacji. Trzymaj się lewej strony, żeby przejść do dalszych części lokacji. Po prawej stronie znajdziesz widoczny na obrazku panel. Po interakcji z nim pojawi się towarzyszący dron, z którego zdolności będziesz mógł od tej pory korzystać.

W pierwszej kolejności podejdź do niego i wykonaj interakcję, żeby rozpocząć rozmowę. Po jej zakończeniu zbliż się do windy. Za sprawą drona możliwe będzie wejście do niej.

Na dolnym poziomie udaj się w prawo. Będzie tam uszkodzony dron. Musisz zniszczyć go korzystając z ataku dystansowego twojego drona. Następnie idź przed siebie. Po chwili zobaczysz przed sobą Stację Medyczną.

Zregeneruj zasoby, jeśli tego potrzebujesz i wyjdź ze stacji - Centrala Produkcyjna B | Opis przejścia The Surge - The Surge - poradnik do gry

Zregeneruj zasoby, jeśli tego potrzebujesz i wyjdź ze stacji. Po lewej są drzwi, które możesz otworzyć poprzez interakcję. Zaraz za nimi po lewej jest obwód, który musisz przeciążyć. Nie powinno to być problemem, bo wymaga tylko 10 poziomu rdzenia. Wiedź jednak, że na jego wysokości za filarem po prawej kryje się przeciwnik. Wyeliminuj go i wywołaj zwarcie, a Stacja Medyczna odzyska wszystkie podstawowe funkcje.

Uwolnij pracowników Centrali

Wróć o Stacji - Centrala Produkcyjna B | Opis przejścia The Surge - The Surge - poradnik do gry

Wróć o Stacji. Odbierz wiadomości i porozmawiaj z Sally, a następnie wróć do miejsca, w którym wywołałeś zwarcie. Pokonaj przeciwnika, z którym zmierzyłeś się wcześniej i idź przed siebie. Ostatecznie dotrzesz do widocznego powyżej punktu. Egzowinda [1] po lewej nie działa, a za wąskim przejściem na wprost [2] trafisz na dwóch Ochroniarzy Creo, którzy z łatwością cię wyeliminują. Udaj się w prawo[3]. Tam czeka na ciebie pojedynczy, ciężko uzbrojony przeciwnik. Pokonaj go i idź schodami w dół.

W tej chwili interesuje cię przede wszystkim przeciwnik przed tobą [1] - Centrala Produkcyjna B | Opis przejścia The Surge - The Surge - poradnik do gry

W tej chwili interesuje cię przede wszystkim przeciwnik przed tobą [1]. Wywab go do siebie przy użyciu drona. Po prawej i po lewej możesz spotkać lżej opancerzonych i szybszych przeciwników, a nie ma sensu walczyć z nimi wszystkimi jednocześnie. Pokonaj widocznego przeciwnika i odbij na chwilę w lewo[2]. Może naskoczyć na ciebie jeden ze wspomnianych przeciwników. Ich ciosy należy blokować, jednocześnie od razu wyprowadzając kontratak. W ten sposób uporasz się z nimi najszybciej i bez straty zbędnych punktów zdrowia. Po lewej znajdziesz przedmiot za kontenerami. Samych kontenerów teraz nie ruszysz, bo wymagają rdzenia na 75 poziomie. Jeśli udałbyś się w lewo na wprost[3], to za pomocą egzowindy dotrzesz do jednego z trudniejszych obszarów lokacji, w którym jest kilka maszyn bojowych i raczej nie możesz się z nimi mierzyć na tym etapie.

Odbij w prawo - Centrala Produkcyjna B | Opis przejścia The Surge - The Surge - poradnik do gry

Odbij w prawo. Tam zaatakuje cię drugi z szybszych przeciwników. Możesz nie zostać wykryty przez niego od razu, gdyż często patroluje lokację i często się przemieszcza. Gdy go pokonasz, to znajdziesz się w miejscu widocznym powyżej. Najpierw udaj się w lewo [1]. Pokonaj przeciwnika za kontenerem, zrób zwarcie (13. poziom rdzenia) i otwórz drzwi. Porozmawiaj z Davey'em do wyczerpania wszystkich opcji dialogowych. Potem udaj się w prawy korytarz [2] i pokonaj widocznego na obrazku przeciwnika. Gdy to zrobisz, wróć w pobliże niedziałającej egzowindy i przejścia z ochroniarzami Creo.

Rozbij przeszkody i wskocz na położoną niżej platformę - Centrala Produkcyjna B | Opis przejścia The Surge - The Surge - poradnik do gry

Rozbij przeszkody i wskocz na położoną niżej platformę. Tam znajdziesz Hobbes'a. Zrób zwarcie jego szkieletu, porozmawiaj z nim i zbierz wszystkie pobliskie przedmioty i wiadomości. Po wszystkim wróć do stacji medycznej, żeby się zregenerować. Obaj uratowani pracownicy tam będą od tej pory.

Odblokuj pierwszy skrót

Tym razem ze Stacji przejdź do miejsca, w którym był Hobbes - Centrala Produkcyjna B | Opis przejścia The Surge - The Surge - poradnik do gry

Tym razem ze Stacji przejdź do miejsca, w którym był Hobbes. Zeskocz na dół, zabij przeciwnika i odbij w prawo. Zaraz za kontenerem zaatakuje cię szybki przeciwnik. Odbij kilka ciosów, żeby go wykończyć, zbierz przedmioty i idź dalej. Przed tobą będzie przeciwnik z działkiem. Schowaj się za kontenerem po lewej jak najbliżej niego. Oznacz go i sprowokuj go do oddania strzału. Po trzecim pocisku wykonaj szarżę i pokonaj go.

Przed sobą będziesz miał kolejnego przeciwnika - Centrala Produkcyjna B | Opis przejścia The Surge - The Surge - poradnik do gry

Przed sobą będziesz miał kolejnego przeciwnika. A po drugiej stronie schodów po prawej pojawi się jeden z szybkich przeciwników. Gdy wyeliminujesz wszystkich na górnym poziomie, to odbij w lewo. Tam znajdziesz niekompletną barierkę, dzięki której zeskoczysz niżej. Udaj się przed siebie bardzo powoli. Wyeliminuj przeciwnika z działkiem i zwróć uwagę, jak zachowuje się przeciwnik, który jest poniżej platformy, na której stoisz. W niektórych przypadkach może wbiec na górę, co będzie dla ciebie groźne.

Zanim ruszysz dalej, to warto odblokować pierwszy skrót do Stacji medycznej - Centrala Produkcyjna B | Opis przejścia The Surge - The Surge - poradnik do gry

Zanim ruszysz dalej, to warto odblokować pierwszy skrót do Stacji medycznej. Przejdź po widocznych na obrazku rurach [1]. Gdy zbliżysz się do obszaru na ich końcu, to pojawi się szybki przeciwnik. Odeprzyj jego atak i wejdź w drzwi [2], z których wyszedł. Użyj egzowindy, a na górze najpierw otwórz pierwsze drzwi interakcją, a następnie rozbij kratkę bronią, żeby odblokować przejście. Znajdziesz się w bezpośredniej odległości od Stacji Medycznej. Zanim wrócisz do niej, to warto zejść niżej, pokonać przeciwnika, który hałasuje i zebrać leżący tam przedmiot.

Dotrzyj do działu recyklingu

Wróć skrótem do punktu wyjścia - Centrala Produkcyjna B | Opis przejścia The Surge - The Surge - poradnik do gry

Wróć skrótem do punktu wyjścia. W pierwszej kolejności odbij w prawo [1]. I dokładnie zbadaj wszystkie zakątki rampy. Jest tam kilku przeciwników, ale z łatwością można ich wywabić pojedynczo. Na rampie znajdziesz moduł do drona, który pozwoli wykonywać mu ataki bezpośrednie.

Następnie zejdź po schodach [2] widocznych na obrazku. Na półpiętrze znajdziesz kobietę, z którą możesz porozmawiać. Możesz ofiarować jej jakąś broń dwuręczną, jeśli taką posiadasz. Po dłuższej rozmowie odejdź, a kobieta przeniesie się w inne miejsce. Pamiętaj, że ofiarowana broń musi być dobra i tutaj najlepiej sprawdzają się kostury ochrony Creo. Słaby przedmiot nie zostanie przez nią przyjęty i jej wątek nie posunie się dalej. Jeśli pójdziesz w dół schodami, na których ją spotykasz, to dostaniesz się na stację kolejową. Pilnują jej dwaj Ochroniarze Creo, więc bądź ostrożny.

Ostatecznie musisz dotrzeć do działu Recyklingu. Aby tam się dostać, musisz przejść przez most po lewej. Roi się tam od przeciwników i silniejszych maszyn. Możesz też udać się do sali na wprost. Tam zignoruj maszynę i wbiegnij na schody. Na górze użyj egzowindy, żeby przenieść się na górny poziom. Możesz go zbadać w całości, ale najważniejsza jest kratka w jednym z przejść. Po rozbiciu jej dostaniesz się do działu Recyklingu przez tylne wyjście.

Dział recyklingu i kolejne skróty

Zejdź po schodach na dół, zeskocz do działu recyklingu i pozbądź się napotkanych tam wrogów - Centrala Produkcyjna B | Opis przejścia The Surge - The Surge - poradnik do gry

Zejdź po schodach na dół, zeskocz do działu recyklingu i pozbądź się napotkanych tam wrogów. Następnie udaj się do miejsca, w którym pracują maszyny. Zejście na dół nie ma większego sensu, bo mosty są zamknięte i nie uda ci się przez nie przejść. Zamiast tego idź do wskazanego na obrazku miejsca. Tam czeka na ciebie winda, która zawiezie cię na wyższy poziom lokacji.

Pokonaj napotkanego tam przeciwnika i przejdź po jednej z szyn do dalszej części piętra - Centrala Produkcyjna B | Opis przejścia The Surge - The Surge - poradnik do gry

Pokonaj napotkanego tam przeciwnika i przejdź po jednej z szyn do dalszej części piętra. Następnie skręć w prawo. Tam znajdziesz dwa przejścia. Na początku odblokuj to, które jest po lewej [1]. Tym samym zdobędziesz kolejny skrót. Teraz po odrodzeniu wystarczy, że po pokonaniu pierwszego przeciwnika skręcisz w lewo i pójdziesz cały czas przed siebie, a trafisz w to miejsce.

Jeśli skrót jest gotowy, to możesz ruszyć dalej. Odblokuj przejście po prawej [2]. Zabij dwóch przeciwników, na których tam trafisz, a następnie wykonaj interakcje z panelami przy oknie, aby wysunąć mosty i przypisać maszyny do innych zadań. Po wszystkim uzupełnij zapas środków leczniczych panelem po prawej, a następnie skorzystaj z widny w pomieszczeniu. Po wyjściu z windy odbij w prawo i idź bezpośrednio przed siebie.

Tam trafisz na kolejnego wrogiego człowieka, który ostrzela cię z dystansu - Centrala Produkcyjna B | Opis przejścia The Surge - The Surge - poradnik do gry

Tam trafisz na kolejnego wrogiego człowieka, który ostrzela cię z dystansu. W tym samym pomieszczeniu jest też maszyna techniczna, więc uważaj, gdy będziesz próbował zaatakować przeciwnika. Gdy zabijesz lub ominiesz maszyny, to dalsza droga prowadzi na górę schodami. Idź tam, żeby odblokować jeszcze lepszy skrót do miejsca, w którym aktualnie jesteś.

Winda i walka z bossem

Następnie zejdź ze schodów i idź przed siebie - Centrala Produkcyjna B | Opis przejścia The Surge - The Surge - poradnik do gry

Następnie zejdź ze schodów i idź przed siebie. Za otwartymi drzwiami po prawej kryje się przeciwnik [1], a po lewej jest ścieżka [2], która pozwoli kontynuować zadanie. Co ciekawe przed wejściem po lewej znajdziesz specjalną broń [3].

Zejdź schodami w dół - Centrala Produkcyjna B | Opis przejścia The Surge - The Surge - poradnik do gry

Zejdź schodami w dół. A dotrzesz do miejsca widocznego powyżej. Jest tutaj trzech przeciwników. Pierwszego możesz wywabić w oznaczonym miejscu [1], gdy będzie patrolował obszar. Drugi ukrywa się za widocznymi na obrazku pojemnikami [2], a trzeci jest przy konsoli [3]. Pokonaj ich, rozejrzyj się po obszarze i zrób zwarcie, żeby otworzyć kolejne drzwi.

Tuż za nimi jest obszar z toksycznymi odpadami - Centrala Produkcyjna B | Opis przejścia The Surge - The Surge - poradnik do gry

Tuż za nimi jest obszar z toksycznymi odpadami. Na podłodze zobaczysz wysepki z toksycznej substancji. Jeśli na nich staniesz, to bohater zacznie tracić punkty zdrowia. Wywabiaj przeciwników i przedostań się do dalszego obszaru. Wejdź po widocznych powyżej schodach i pokonaj przeciwników, których tam spotkasz. Droga ta prowadzi do bezpośredniego skrótu do Stacji medycznej, który będzie bardzo przydatny przed nadciągającą walką z bossem.

Po pokonaniu przeciwników zejdź na dół po schodach i odbij w lewo. Po lewej zobaczysz przewód, który możesz przeciążyć i windę. Winda zawiezie cię tuż obok przewodu, który przeciążyłeś na początku etapu, żeby uruchomić Stację Medyczną.

Po uruchomieniu skrótu wróć na dół i odbij za schodami w lewo - Centrala Produkcyjna B | Opis przejścia The Surge - The Surge - poradnik do gry

Po uruchomieniu skrótu wróć na dół i odbij za schodami w lewo. Omiń lub pokonaj przeciwników i udaj się w korytarz po lewej. Po wejściu na większą arenę rozpocznie się walka z bossem obszaru.

Wskazówki dotyczące walki z bossem znajdziesz w dedykowanym rozdziale poradnika.

Gdy pokonasz bossa, to udaj się od razu do egzownidy przy arenie - Centrala Produkcyjna B | Opis przejścia The Surge - The Surge - poradnik do gry

Gdy pokonasz bossa, to udaj się od razu do egzownidy przy arenie. Udaj się w lewo, skorzystaj z kolejnego dźwigu. Znajdziesz się w pomieszczeniach technicznych. Zbierz napotkane przedmioty i skieruj do egzowindy na drugim końcu lokacji. Zjedź na dół i udaj się na stację kolejową, idąc w prawo [1]. Wielkie drzwi [2] przed tobą są na razie niedostępne, więc możesz je zignorować.

Wejdź na stację i skieruj się do pociągu. W ten sposób trafisz do kolejnej lokacji.