Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Surge - poradnik do gry

The Surge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jądro - finał The Surge Poradnik The Surge

Przed Tobą końcówka The Surge. Na tej stronie dowiesz się, jak przejść ostatni etap w grze.

Na tej stronie poradnika do The Surge znajduje się opis przejścia finału gry, czyli lokacji o nazwie Jądro. Z naszej solucji dowiesz się, jak rozwiązać wszystkie zagadki w ostatnim poziomie gry i jak rozprawić się z finałowym bossem.

Drugie piętro instalacji

Po dotarciu do Jądra idź przed siebie i skorzystaj z położonej na platformie stacji, żeby wezwać windę i tym samym przywołać Stację Medyczną - Jądro - finał The Surge - The Surge - poradnik do gry

Po dotarciu do Jądra idź przed siebie i skorzystaj z położonej na platformie stacji, żeby wezwać windę i tym samym przywołać Stację Medyczną. Skorzystaj z niej, a następnie udaj się lewo, omijając blokadę przed sobą. Już w pierwszym pomieszczeniu zostaniesz zaatakowany przez przeciwnika, który ukrył się za drewnianą skrzynią. Pokonaj go, a następnie otwórz drzwi i pokonaj przeciwników za nimi.

Na kolejnych piętrach klatki schodowej znajdziesz wielu przeciwników, których najlepiej wywabiać pojedynczo. Wejdź na samą górę i zabierz nagranie Log#5. Drzwi na górnym piętrze prowadzą na drugie piętro instalacji. Zanim tam wejdziesz, warto najpierw zejść niżej. Drzwi, które ominąłeś na samym dole, są niedostępne, ale te na kolejnym poziomie klatki prowadzą do korytarza technicznego. W nim musisz pokonać jedną maszynę z kontenerem i iść przed siebie. Ostatecznie dojdziesz do punktu, w którym możesz zeskoczyć na dach stacjonującej na pierwszym piętrze Stacji Medycznej i zabrać kolejny implant SNS Disinhibitor, który tam leży. Następnie zeskocz z dachu w bezpiecznym miejscu i wróć do drzwi, przy których znalazłeś nagranie.

Warto zaznaczyć, że wszystkie sekrety, przedmioty i ukryte elementy gry warto zebrać jak najwcześniej, gdyż wraz z postępami w rozdziale przeciwnicy w poszczególnych fragmentach lokacji będą stawali się coraz silniejsi.

Na drugim piętrze lokacji zastaniesz sytuację ukazaną na powyższym obrazku - Jądro - finał The Surge - The Surge - poradnik do gry

Na drugim piętrze lokacji zastaniesz sytuację ukazaną na powyższym obrazku. W dalszej części korytarza po prawej [1] zostaniesz zaatakowany przez takiego samego przeciwnika jak ten, którego spotkałeś w pierwszej lokacji na samym dole. Twoim celem jest przywołanie windy za pośrednictwem widocznego na obrazku panelu [2]. Pokonaj przeciwnika i obejdź przepaść, żeby uzyskać dostęp do konsoli. Zanim ruszysz dalej, to warto zbadać obszar na końcu korytarza po lewej [3]. Jest tam dwóch wrogów wyposażonych w pancerze Chrystalis. Pokonaj ich, a następnie odsłuchaj nagranie Log #11 i zbierz wyposażenie.

Zanim zaczniesz dalsze działania w lokacji, to warto w pierwszej kolejności zebrać wszystkie przydatne przedmioty. Ze stacji medycznej udaj się przed siebie, trzymając się prawej strony. Po prawej zobaczysz Proteusa, który będzie odwrócony do ciebie plecami. Możesz go ominąć bez większych konsekwencji, ale z lewej nadbiegnie drugi Proteus. Z tym musisz walczyć. Postaraj się nie ściągnąć przy tym na siebie tego, który nie zwraca na ciebie uwagi i pamiętaj, że musisz zabić je dwa razy. Zejdź po kładce w kierunku, z którego nadszedł przeciwnik i podnieś leżący tam przedmiot.

Wróć na wcześniejszy poziom i skieruj się do widocznych powyżej drzwi - Jądro - finał The Surge - The Surge - poradnik do gry

Wróć na wcześniejszy poziom i skieruj się do widocznych powyżej drzwi. Te prowadzą na odosobniony fragment instalacji, na którym znajdziesz skrytkę z Nanordzeniami. Otwarcie jej wymaga bohatera na co najmniej 50-poziomie, co nie powinno być dużym wyzwaniem na tym etapie. Zanim się tam udasz, to warto wyposażyć się w implant, który neutralizuje działanie trującej mgły. Za drzwiami znajdziesz schody na dół, a na ich końcu poprzeczny korytarz. Gdy zejdziesz na dół, to pomieszczenie zacznie wypełniać się gazem. Po lewej czai się odseparowany, czołgający się korpus Proteusa, a po prawej jest Chrystalis. Pokonaj przeciwników, skręć w prawo i udaj się w kierunku egzowindy. Ta zaprowadzi cię na instalację. Zanim sięgniesz po komponenty, to będziesz musiał pozbyć się jednego z Proteusów. Ostatecznie odbierz Nanordzenie i wróć do Stacji Medycznej. Pora zacząć realizować główny cel finalnej lokacji.

Pierwszy obwód

Żeby zdjąć blokadę, którą widziałeś na pierwszym piętrze instalacji, będziesz musiał aktywować cztery obejścia zasilania. Najpierw jednak musisz się do nich dostać.

W tym celu wyjdź ze Stacji Medycznej na drugim piętrze i obejdź ją z prawej. Pokonaj przeciwnika w pomieszczeniu po prawej i rusz przed siebie widoczną drogą. Pokonaj kilku wrogów, którzy będą podnosić się z podłogi, gdy się do nich zbliżysz. Na końcu korytarza otwórz drzwi i zejdź po schodach. Pokonaj przeciwnika i zabierz ukryty za skrzyniami implant Vanadium E-Cell. Dalej skręć w prawo. Przebiegnij korytarzem, pokonując trującą mgłę i zabij przeciwnika przed sobą.

Otwórz widoczne na obrazku drzwi [1], żeby odblokować skrót do klatki schodowej, na której już wcześniej byłeś - Jądro - finał The Surge - The Surge - poradnik do gry

Otwórz widoczne na obrazku drzwi [1], żeby odblokować skrót do klatki schodowej, na której już wcześniej byłeś. Z widocznego punktu zeskocz w dół po lewej [2]. Przed tobą kolejny korytarz z kilkoma, niezbyt groźnymi przeciwnikami. Najpierw pobiegnij do samego końca korytarza i skorzystaj z egzowindy po lewej stronie. Pokonaj przeciwnika na górnym poziomie i zabierz implant Zastrzyk Witalności v5.

Następnie skorzystaj z korytarza technicznego, który widzisz w pomieszczeniu po zjechaniu egzowindą na dół - Jądro - finał The Surge - The Surge - poradnik do gry

Następnie skorzystaj z korytarza technicznego, który widzisz w pomieszczeniu po zjechaniu egzowindą na dół. Pokonaj przeciwników i udaj się w lewo. Tam czeka na ciebie kolejna winda. Zawiezie cię do miejsca widocznego na obrazku. To pierwszy z czterech obwodów, które musisz przeciążyć. W pomieszczeniu jest też dwóch przeciwników - jeden rozpyla trujący gaz, a drugi go podpala. Pokonaj ich i udaj się w lewo z perspektywy panelu, przy którym przeciążyłeś obwód.

Drugi obwód

Idź korytarzem do samego końca, a trafisz do strefy ochrony CREO - Jądro - finał The Surge - The Surge - poradnik do gry

Idź korytarzem do samego końca, a trafisz do strefy ochrony CREO. Na tym etapie możesz zdecydować, które z zakończeń chcesz obejrzeć po pokonaniu głównego bossa. Gdy przejdziesz przez drzwi, to od razu zaatakuje cię jeden Chrystalis. Pokonaj go, przejdź przez drzwi i odbij w prawo. Przed sobą zobaczysz ładunek Utopii.

Najpierw podnieś nagranie Package Delivery, a następnie zdecyduj, czy chcesz zniszczyć protokoły Utopii, czy raczej je zachować - Jądro - finał The Surge - The Surge - poradnik do gry

Najpierw podnieś nagranie Package Delivery, a następnie zdecyduj, czy chcesz zniszczyć protokoły Utopii, czy raczej je zachować. Jeśli nie podejmiesz interakcji z oznaczonym na obrazku panelem [1], to wraz z zakończeniem gry, na twoje konto trafi osiągnięcie Nowy, lepszy świat. Interakcja jest jednoznaczna z szansą na odblokowanie trofeum Dla dobra ludzkości.

Warto udać się także na wprost w korytarz [2] strzeżony przez stwora stworzonego przez Utopię. Pamiętaj, że przeciwnicy tego typu zabiją cię nawet jednym ciosem bez względu na liczbę punktów zdrowia. Przebiegnij obok niego i odbij w lewo. W ten sposób znajdziesz się nad areną walki z bossem. Nie możesz na nią zejść, ale znajdziesz tam też nagranie Log #23 i broń Codename: Goetterdaemmerung.

Zabierz przedmioty i wróć na dół - Jądro - finał The Surge - The Surge - poradnik do gry

Zabierz przedmioty i wróć na dół. Teraz interesują cię schody, które widziałeś na wprost wejścia ochrony. Zanim po nich przejdziesz warto zabrać z szafki obok nich komiks Ironmaus. Skorzystaj także ze stacji komunikacyjnej, żeby odsłuchać nagranie Failsafe Protocol 14.32.57. Wejdź na górę, pokonaj trzech pracowników ochrony, a następnie wejdź do jedynego korytarza technicznego w pobliżu. Podążaj nim do samego końca, a staniesz przed kolejnym obwodem, który możesz przeciążyć.

Trzeci obwód

Żeby dostać się do trzeciego obwodu, musisz wrócić do korytarza z plamami trującej substancji, do którego wskoczyłeś przez otwór w okolicach klatki schodowej - Jądro - finał The Surge - The Surge - poradnik do gry

Żeby dostać się do trzeciego obwodu, musisz wrócić do korytarza z plamami trującej substancji, do którego wskoczyłeś przez otwór w okolicach klatki schodowej. Zamiast iść do końca korytarza, skręć w prawo przy pierwszej okazji, pokonaj przeciwnika i wjedź na górę egzowindą. Odsłuchaj nagranie Log #8. Idź przed siebie korytarzem, a zostaniesz zaatakowany przez kilku czołgających się Proteusów.

Zabij ich lub omiń i skorzystaj z egzownidy, która zawiezie cię na górę. Wyjdź z korytarza technicznego i od razu odbij w lewo schodami w górę. Rozbij kratę do korytarza technicznego i wejdź do niego. Pokonaj przeciwnika i otwórz skrót do korytarza technicznego z pierwszym obwodem. Wróć do korytarza i udaj się bezpośrednio w kierunku stwora Utopii. Musisz otworzyć drzwi ochrony, których pilnuje. Obok nich znajdziesz broń MG Centurion.

Za drzwiami znajdziesz stację komunikacyjną z nagraniem Stay Tuned, a na prawo skrót do jednego z pomieszczeń na drugim poziomie instalacji, w bezpośrednim sąsiedztwie Stacji Medycznej. Ostatecznie wejdź do windy na końcu korytarza.

Po wyjściu z windy zabij przeciwników przed sobą i podążaj jedyną dostępną drogą. Na swojej drodze spotkasz kolejnych pracowników ochrony, a tuż obok pociąg, którym możesz wrócić do Centrali Produkcyjnej B, jeśli chcesz.

Idź do końca korytarza. Przed sobą zobaczysz szczelinę w podłodze, ale zanim do niej wskoczysz, to warto wejść do tunelu technicznego i zabrać implant Plasmic Regenerator v5. Następnie wskocz do dziury, pokonaj Chrystalisa i towarzyszącego mu drona, a następnie odbij w lewo w korytarzu technicznym. Przed tobą będzie kolejna szczelina, do której będziesz musiał wskoczyć, żeby kontynuować etap.

Spadniesz na platformę ponad jednym z pomieszczeń - Jądro - finał The Surge - The Surge - poradnik do gry

Spadniesz na platformę ponad jednym z pomieszczeń. Są w nim dwa stwory Utopii i obwód, który musisz przeciążyć. Jak najszybciej podbiegnij do niego i wykonaj interakcję. Podczas niej powinieneś być nietykalny. Gdy odblokujesz obwód, musisz podąć walkę lub uciec. Odwróć się od panelu przeciążania za siebie i biegnij. Omiń drzwi przed sobą i odbij w prawo. Tam znajdziesz egzowindę, którą zawiezie cię do panelu, którym wezwiesz Stację Medyczną na trzecie piętro. Zrób to, tym samym przechodząc do dalszego etapu zadania.

Czwarty obwód

Ze Stacji Medycznej na trzecim piętrze pobiegnij przed siebie i otwórz drzwi, które wcześniej ominąłeś. Wejdź do obszaru i skręć w lewo. W kolejnym pomieszczeniu jest stwór Utopii. Walcz z nim lub najlepiej go omiń, bo z pewnością jeden ze stworów, który stał w pobliżu Stacji Medycznej, podąża za tobą i za chwilę będziesz otoczony.

Na górze znajdziesz ostatni z wymaganych obwodów. Uruchom go i wejdź do korytarza technicznego. Zjedź na dół i podążaj przed siebie. Na dole znajdziesz nagranie Log #6, a także drzwi. Te prowadzą do korytarza, w którym byłeś idąc po Nanordzeń. Za drzwiami pokonaj czołgającego się Proteusa, odbij w prawo i dostań się jak najszybciej na pierwszy poziom instalacji. Tam przywołaj do siebie windę, uzupełnij siły i przygotuj się do walki z finalnym bossem.

Boss i zakończenie gry

Po jej zakończeniu gra zostanie zakończona i nie będziesz mógł wrócić do standardowej rozgrywki, a zamiast tego rozpocznie się tak zwane NG+ - Jądro - finał The Surge - The Surge - poradnik do gry

Po jej zakończeniu gra zostanie zakończona i nie będziesz mógł wrócić do standardowej rozgrywki, a zamiast tego rozpocznie się tak zwane NG+. Wykonaj wszystkie działania i zbierz wszystko, na czym ci zależy lub jest potrzebne do jednego z osiągnięć czy trofeów. Ostatecznie udaj się do strefy, która wcześniej była zablokowana. Podążaj przed siebie, a przeniesiesz się na arenę walki z bossem.