Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Surge - poradnik do gry

The Surge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przeciwnicy w The Surge Wszyscy wrogowie w The Surge - poradnik do gry

W poniższym rozdziale poradnika znajdziesz przydatne informacje dotyczące przeciwników w grze The Surge. Opisano tu poszczególne rodzaje oponentów i wskazano na ich słabe punkty oraz korzyści, jakie wynikają z pokonania ich.

Informacje ogólne

W toku rozgrywki niejednokrotnie natkniesz się na różnorodnych przeciwników, którzy stanowią większość "mieszkańców" eksplorowanych poziomów. Musisz wiedzieć, że przeciwnicy usytuowani są w strategicznych punktach mapy tak, żeby stanowili, jak największą przeszkodę i zagrożenie. Nierzadko zaatakują cię w grupie, zmuszając do zmiany taktyki, a czasami zostaniesz zaatakowany z zaskoczenia, gdy wyskoczą na ciebie z nietypowego miejsca.

Przeciwnicy odradzają się za każdym razem, gdy skorzystasz ze stanowiska medycznego w Stacji Medycznej. Patrolują nieustannie te same miejsca na danym etapie gry, ale wraz z postępami linii fabularnych w znanych ci miejscach mogą pojawiać się nowi przeciwnicy, zazwyczaj znacznie silniejsi od poprzedników. Korzystając z implantu Rewizja Medyczna będziesz widział ich punkty wytrzymałości, co nie jest możliwe bez odpowiedniego wyposażenia.

Bossowie

W kluczowych momentach gry będziesz musiał stawić czoła silniejszemu przeciwnikowi, który dysponuje specjalnymi umiejętnościami, które nierzadko przewyższają możliwości protagonisty. Znajomość animacji i dźwięków, które towarzyszą wybranym atakom, jest kluczem do pozostania przy życiu, a pokonanie bossa wiąże się z odnalezieniem i wykorzystaniem jego słabości.

W poradniku poświęcono osobne rozdziały dla starcia z każdym bossem i tam znajdziesz zarówno wskazówki, które pomogą jak najdłużej utrzymać się przy życiu, ale też sposoby, na pokonanie silniejszego przeciwnika.

Zwycięstwo w starciu z bossem jest specjalnie premiowane. W przypadku The Surge otrzymujemy specjalną broń powiązaną z przeciwnikiem, a także dużą ilość złomu, który możemy przeznaczyć na modernizację wyposażenia lub rozwój bohatera.

Ludzie

W czasie gry spotkasz dwa typy ludzkich przeciwników.

Pierwsi z nich w niewyjaśnionych okolicznościach zostali ogłupieni i będą wobec ciebie agresywni, aczkolwiek w starciu są dosyć nieudolni i zazwyczaj nie reagują na twoje działania. Bardzo łatwo zajść ich od tyłu i wykonać na nich cios krytyczny. Poza tym nie wykonują uników i korzystają z powtarzalnego zestawu ciosów. W zależności od lokacji mogą mieć na sobie średniej jakości sprzęt, który będzie zmieniał coraz lepszy wraz z postępami w grze.

Drugim typem ludzkich przeciwników są pracownicy ochrony CREO. Są w pełni świadomi, zorganizowani i bardzo groźni, szczególnie na wczesnych etapach gry. Jeśli nie sprowokujesz ich do agresji, to zazwyczaj pozostaną bierni. W walce musisz skupiać się na unikach, bo przy użyciu swoich kosturów wykonują bardzo sprawne kombinacje ciosów, których przyjęcie zakończy się szybką śmiercią. Gdy inicjują walkę, to czasami korzystają ze strzału paraliżującego z wieżyczki na lewym ramieniu. Jeśli nie unikniesz strzału, to będziesz miał duże problemy.

Maszyny

W grze jest tylko kilku zmechanizowanych przeciwników, którzy nie są bossami - Przeciwnicy w The Surge - The Surge - poradnik do gry

W grze jest tylko kilku zmechanizowanych przeciwników, którzy nie są bossami. W zależności od typu maszyny może dysponować większym lub mniejszym zasięgiem widzenia i zestawem ciosów. Większość maszyn pozostawia po sobie jedynie złom, aczkolwiek jeśli uda ci się odseparować określone kończyny od korpusu, to masz szansę na zdobycie dodatkowych implantów.

Drony

Podstawowy rodzaj maszyn z którym przyjdzie ci się mierzyć od chwili rozpoczęcia gry. W grze dominują drony, które strzelają do ciebie lub wykonują szarże zadając obrażenia fizyczne. Urządzenia te są tez popularne wśród pracowników ochrony, gdyż mogą redukować obrażenia które zadajesz przeciwnikom lub przywracać punkty wytrzymałości maszynom.

Drony są podatne na obrażenia, ale zwykle unoszą się nad miejscami w które nie możesz wchodzić. Jeśli są w twoim zasięgu, to wyeliminuj je jako pierwsze.

Maszyny-skorpiony

Maszyny ochronne CREO. Bardzo szybkie i skuteczne. Staraj się wciągnąć je w wąskie przejścia, żeby ograniczyć zakres ich ruchu. Wtedy nie powinny na ciebie skakać. Postaraj się mierzyć w ich ogon. W ten sposób uniemożliwisz maszynie wykonanie niektórych ataków, a przy okazji możesz zdobyć implant, który pozwoli ci zwiększyć moc rodzenia.

Spawarki

Maszyny popularne w lokacji Centrala Produkcyjna B. Mają szeroką gamę ataków,ale bardzo szybko tracą tobą zainteresowanie jeśli im uciekniesz. Słabym punktem każdej z maszyn jest tylna noga, którą skutecznie próbują osłonić. Omijaj ataki i uderzaj nieustannie w nogę, od czasu do czasu atakując korpus.

Maszyny transportowe

Wyposażone w ramię i kontener maszyny, które zazwyczaj spotkasz w tunelach technicznych. Priorytetem jest pozbawienie ich ramienia. Dzięki temu uniemożliwisz im niektóre ataki. Maszyn można łatwo uniknąć, gdyż dysponują bardzo niewielkim zasięgiem widzenia. Jeśli w ich otoczeniu zauważysz drony, to musisz zająć się nimi w pierwszej kolejności. W przeciwnym wypadku dron będzie regenerował punkty wytrzymałości maszyny.

Proteus

Przeciwnicy popularni w lokacji Dział Badawczy. Przypominają żywe egzoszkielety. Musisz zabić je dwukrotnie, żeby ostatecznie je unicestwić, w przeciwnym wypadku odżyją i pobiegną za tobą. Ważne jest, żeby podczas pierwszego starcia pozbawić przeciwnika jednej z kończyn, a najlepiej przeciąć go na pół poprzez atak na korpus. Wtedy maszyna będzie pełzać, a zadawane przez nią obrażenia będą mniejsze. Jeśli pozbawisz jej ręki, to będzie miała ograniczoną pulę ataków. Jeśli odetniesz nogę, to maszyna dopełza do oderwanej kończyny, doczepi ją sobie i zaatakuje cię ponownie.

Przetapiarki

Maszyny pełnią rolę minibossów w grze. Na całym obszarze rozgrywki znajdziesz ich pięć. Najlepiej stawić im czoła w połowie gry, gdy będziesz już dysponował lepszym wyposażeniem, co znacznie ułatwi zadanie. Wrażliwym punktem maszyny jest korpus. Po wykonanym ataku przetapiarka uniesie metalowe klapy, żeby się schłodzić. Wtedy jest najbardziej podatna na ataki. Po wyeliminowaniu maszyny możesz zdobyć monetę. Pięć monet pozwala odebrać pancerz Ironmaus.