Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Surge - poradnik do gry

The Surge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Walka | Porada Poradnik The Surge

W tym rozdziale znajdziesz przydatne wskazówki, które pomogą ci w rozpoczęciu gry i w wyrobieniu sobie dobrych nawyków w walce. Zawarto tu także informacje na temat egzekucji oraz ewentualnej śmierci bohatera.

Wskazówki

Sceny walki wyglądają efektownie, szczególnie podczas egzekucji - Walka | Porada - The Surge - poradnik do gry
Sceny walki wyglądają efektownie, szczególnie podczas egzekucji
  1. Do wykonania ataku używasz dwóch klawiszy - atak pionowy oraz poziomy. Początkowo nie zauważysz dużej różnicy pomiędzy atakami, jednak z czasem, gdy ustalisz określony styl walki (głównie na podstawie noszonego ekwipunku) będziesz mógł wykonywać bardziej złożone kombinacje. Trzymając klawisz zwiększasz siłę ataku, lecz i opóźniasz jego nastąpienie.
  2. Bohater nie potrafi się wspinać; nie potrafi podskakiwać, a jedynie przeskakiwać nad przeszkodami.
  3. Warto atakować z rozpędu (podczas biegu) - zaatakujesz wroga z większą siłą, przy okazji możesz pojawić się za jego plecami. Nie jest to jednak skuteczna metoda przy noszeniu ciężkiego ekwipunku.
  4. Twój cios może zatrzymać próbę ataku przeciwnika. Z czasem nauczysz się zauważać odpowiedni moment, kiedy powinieneś zrobić unik, użyć obrony, a kiedy przerwać atak przeciwnika swoim atakiem. Jest to jednak mocno uzależnione od broni, jaką się posługujesz i ekwipunku (ogólnej szybkości bohatera).
  5. Naucz się odskakiwać - zaoszczędzisz wytrzymałość, która jest zużywana podczas obrony. Postawa obronna nie uchroni cię także przed każdym typem ataków.
  6. System namierzania pozwala ci przełączać się między kończynami przeciwnika (jeśli jest to humanoid). Nie ma to dużego znaczenia, gdy oponent jest w pełni opancerzony, jednak gdy któraś z kończyn jest niezabezpieczona (niebieski kolor), zadasz podwójne obrażenia.
  7. Używanie jednego typu broni (np. jednoręcznych) wpływa także na rozwój umiejętności władania tą bronią, co przełożyć się może na szybkość zadawanych ciosów oraz ilość obrażeń. Pasek odpowiedzialny za ten parametr widoczny jest w lewym dolnym rogu ekranu.
  8. Walki z bossami lub mini-bossami różnią się w sumie od zwykłych walk tylko tym, że musisz odgadnąć, jaki sposób jest najlepszy na walkę z przeciwnikiem, lub w który punkt należy go atakować. Nierzadko jednak należy wykorzystać elementy otoczenia lub starać się pokonać wroga jego własną bronią.

Śmierć

Gracz nie umiera na stałe. Po tym, jak pasek zdrowia spadnie do zera, jest przenoszony do Stacji medycznej i upuszczane są zebrany przez niego złom. W prawej krawędzi ekranu pojawia się informacja po odrodzeniu, ile masz czasu na zebranie upuszczonych przedmiotów.

Po śmierci odradzają się wszyscy przeciwnicy w okolicy, dlatego jeśli dany etap jest dla ciebie za trudny, powalcz z lokalnymi oponentami, by zdobyć większą ilość doświadczenia / materiałów na lepszy ekwipunek.

Egzekucje

Egzekucja polega na odcięciu kończyny, którą wskazałeś - Walka | Porada - The Surge - poradnik do gry
Egzekucja polega na odcięciu kończyny, którą wskazałeś

Używając klawisza E możesz wykończyć przeciwnika w efektowny sposób specjalnym ciosem (egzekucja). Nie ma on specjalnych wymagań, nie dotyczy jednak wszystkich rodzajów przeciwników (np. latających robotów). Jedynym wymaganiem jest niski poziom zdrowia przeciwnika (na poziomie 10-20% paska zdrowia). Cios ten ma dwa zastosowania: pozwala użyć ataku, bez użycia wytrzymałości oraz pozyskać surowce / schematy. Skupmy się na chwilę na drugiej zalecie: atakując wykonując egzekucje na konkretnej kończynie, losowo otrzymasz albo zniszczony fragment części, materiał z której jest zbudowana, albo schemat, jeśli jeszcze takiego nie posiadasz. Oczywiście, atakowanie opancerzonej kończyny jest trudniejsze, dlatego możesz atakować oponenta gdziekolwiek, a jedynie przełączyć się na wybraną kończynę w momencie, gdy możesz wykonać egzekucję.