Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Surge - poradnik do gry

The Surge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pożoga | Boss w The Surge Jak pokonać Pożogę w The Surge?

Przedstawiamy sposób na pokonanie Pożogi czyli Firebug Boss w The Surge!

W poniższym rozdziale znajdziesz omówienie starcia z jednym z bossów w grze The Surge - Pożoga | Boss w The Surge - The Surge - poradnik do gry

W poniższym rozdziale znajdziesz omówienie starcia z jednym z bossów w grze The Surge. W tym przypadku jest to robot Pożoga który stanie na twojej drodze, gdy będziesz chciał wydostać się z Centrali Produkcyjnej B.

Przed walką

Tak jak w przypadku poprzedniej walki, musisz nauczyć się rozpoznawać określone zachowania przeciwnika i reagować na nie na tyle szybko, żeby nie dać się zbytnio poobijać. Dla tej walki bardzo ważne, szczególnie w drugiej jej fazie będzie odpowiednie zarządzanie energią, więc jeśli dysponujesz jakimś implantem, który poprawi jej regenerację, to jest to idealny moment, aby się w niego wyposażyć. Korzystanie z niego nie jest wymogiem koniecznym, ale znacznie ułatwi obijanie przeciwnika po długiej serii uników, do których zostaniesz zmuszony.

W tym przypadku o wiele większe znaczenie będzie miało zadawanie obrażeń niż ich wartość, więc możesz wybrać mniejszą broń, która da ci szansę na wyprowadzenie większej ilości ciosów. Warto też skorzystać z mocnego kostura, gdyż pozwoli on lekko zwiększyć zasięg naszych ataków. Dzięki temu będziesz mniej podatny na ciosy maszyny.

Walka - Etap 1

Po rozpoczęciu walki przeciwnik będzie starał się zaatakować cię na dwa sposoby:

 1. Uderzenie nogą - po skróceniu dystansu maszyna wysunie dalej jedno z odnóży, żeby cię nim uderzyć.
 2. Piruet - gdy będziesz w odległości kontaktowej maszyna uniesie się lekko i wykona szybki obrót wokół własnej osi uderzając cię wysuniętymi nogami.

Zablokuj kamerę na jednej z nóg. W czasie walki praca kamery jest bardzo myląca, gdyż niejednokrotnie bohater będzie starał się dosięgnąć nogę na której zablokowałeś kamerę ignorując najbliższy cel. W miarę jak maszyna będzie się obracać musisz usuwać blokadę, żeby zablokować widok na tych nogach, które usytuowane są najbliżej.

Obijaj cały czas tą samą nogę maszyny. Po kilku celnych uderzeniach maszyna lekko przysiądzie, co da ci czas na zadanie silniejszego ciosu. Przy odrobinie szczęścia uda ci się oderwać jedną z sześciu nóg maszyny. Ta wzniesie się w powietrze i postara się opaść na ciebie. Taki atak będzie robić po utracie każdej z nóg, ale może wykonać go też w trakcie starcia.

W tej części walki możesz zostać zaatakowany jeszcze w następujący sposób:

 1. Przygniecenie - jeśli wejdziesz pod maszynę, to postawi nogi na podłożu i opuści korpus na podłogę przygniatając cię. Jest to niemal równoznaczne ze śmiercią, a z pewnością z uszczupleniem niemal całego paska zdrowia.
 2. Strzał ze skrzydła - po chwilowym ładowaniu ciosu maszyna strzeli do ciebie pojedynczym pociskiem. Łatwo go ominąć i jest sygnalizowany, ale zauważ, że maszyna nie zawsze trafia w ciebie, więc uważaj, żebyś przy okazji uniku sam nie wystawił się na cios.

Druga faza starcia rozpocznie się gdy maszyna straci trzy z sześciu nóg.

Walka - Etap 2

W drugiej fazie maszyna niemal całkowicie zmienia zakres ciosów, który prezentuje się następująco:

 1. Cios ramieniem - gdy będziesz blisko, to maszyna przechyli jedno z ramion i zacznie nim obracać w poziomie. Jeśli się nie odsuniesz i przyjmiesz wszystkie ciosy, to stracisz co najmniej połowę punktów zdrowia.
 2. Szarża - bardzo charakterystyczny i sygnalizowany, ale też najniebezpieczniejszy atak. Pożoga podniesie wieżyczkę obserwacyjną ponad korpus, przechyli się i błyskawicznie uderzy w ciebie. Jeśli zablokujesz, to prawdopodobnie przeżyjesz, ale będziesz w poważnych tarapatach. Brak podstawowego bloku równa się natychmiastowej śmierci niezależnie do tego czy masz aktualnie pełny pasek zdrowia.
 3. Podpalenie - gdy będziesz często wyprowadzał frontalne ataki w korpus maszyny, to ta przechyli swoje dysze i podpali obszar przed sobą. Bardzo łatwo uniknąć ataku, a on sam daje ci chwilę na regenerację i zajęcie lepszej pozycji na arenie.
 4. Przygniecenie - jeśli będziesz za długo pod korpusem, to maszyna błyskawicznie opuści się na dół przygniatając cię do ziemi. W drugiej fazie atak nie jest tak dotkliwy jak na początku walki, ale lepiej go unikać.
 5. Kołowrotek - maszyna zaczyna wirować wokół własnej osi przez długi czas jednocześnie zbliżając się do ciebie. Koniecznie unikaj ataku bo trwa wystarczająco długo, żeby pozbawić cię życia. Wykonuj nieustanne uniki ciągle w jedną stronę, a nie zostaniesz trafiony.

W drugiej fazie twoim celem jest poruszanie się po centralnej części areny w taki sposób, żeby zawsze mieć miejsce do robienia uników. Poza tym musisz prowokować maszynę do robienia kołowrotka. Tuż po nim masz najwięcej czasu na atak. Na tym etapie warto wyposażyć się w silniejszą broń. Nie będzie dużo czasu na kombinacje ciosów, więc musisz polegać na pojedynczych, ale silniejszych uderzeniach.

Druga faza jest o tyle długa, że maszynę ciężko zmusić do powtarzania tego samego typu ataku, a zamiast tego ta często szarżuje, więc musisz być nieustannie w gotowości do uniku. Uderzaj w korpus maszyny, a w szczególności we wieżyczkę obserwacyjną.

Nagrody

Po pokonaniu bossa otrzymasz poniższe nagrody:

 1. 6.000 sztuk złomu;
 2. Broń - Firebug Throttle;

Po pokonaniu bossa możesz skorzystać z pociągu i przenieść się do kolejnej lokacji w grze - Biolaboratoria Resolve.

Alternatywny sposób na pokonanie bossa - broń Firebug Throttle v2

Możesz pokonać bossa w określony sposób, żeby zapewnić sobie dostęp do silniejszej wersji broni, który otrzymasz jako nagrodę.

Drugi etap starcia rozpocznie się z chwilą,m gdy pozbawisz bossa trzech z sześciu odnóży. Warunkiem specjalnym, który pozwoli ci zdobyć lepszą broń jest pozbawienie przeciwnika pozostałych trzech odnóży. W tym celu musisz celować wyłącznie w nie. Nie sprawi to, że będziesz bardziej podatny na ataki, ale trudniej w nie trafić i kolejne pudła mogą wydłużyć czas potyczki, a obrażenia zadawane odnóżom są niższe, niż w przypadku wiezyczki kontrolnej maszyny.

Po pokonaniu bossa otrzymasz poniższe nagrody:

 1. 6.000 sztuk złomu;
 2. Broń - Firebug Throttle;