Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Surge - poradnik do gry

The Surge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak pokonać P.A.X? | Boss w The Surge Jak pokonać pierwszego bossa w The Surge?

Pierwszy boss może sprawić trochę problemów głównie z powodu swojej wytrzymałości. Te porady pomogą Ci pokonać P.A.X'a w The Surge!

Na tej stronie poradnika do The Surge znajduje się opis walki z bossem P.A.X. To pierwszy boss napotykany w trakcie przechodzenia gry. Dowiesz się jakimi atakami dysponuje boss, jak przygotować się do starcia i jak pokonać bossa P.A.X.

Robot P - Jak pokonać P.A.X? | Boss w The Surge - The Surge - poradnik do gry

Robot P.A.X stanie na twojej drodze, gdy będziesz chciał uciec z Opuszczonej Strefy Produkcyjnej, która jest pierwszą lokacją w grze.

Przed walką

Postaraj się zdobyć niezbędne części bojowe dla swojego egzoszkieletu. Nie jest to najważniejsze, na tym etapie gry, ale jeśli będziesz nieuważny, to dodatkowy współczynnik obronny może uratować ci życie i przechylić szalę zwycięstwa na twoją korzyść. Warto podbić też poziom rdzenia do okolic poziomu 15, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Dzięki temu w walce będziesz mógł korzystać z dodatkowych implantów w czasie starcia.

Spośród implantów wybierz te, które pozwolą ci regenerować punkty zdrowia lub zadawać lekko zwiększone obrażenia. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie implantu, który w określonym czasie przywraca zdrowie, bo boss atakuje z niską częstotliwością.

Dostosuj broń do swojego stylu gry. W czasie walki będzie dużo czasu na zadawanie pojedynczych ciosów, więc ze swojej strony polecam dobór broni o jak największych obrażeniach i obijanie przeciwnika 1-2 ciosami, po których od razu przechodzimy do uników.

Podczas walki

W starciu liczy się nie tylko szybkość, ale też spostrzegawczość. Wszystkie ataki bossa są mocno sygnalizowane, więc wystarczy uważnie go obserwować i cały czas pozostawać w ruchu, żeby zdecydowanie zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Całość przebiega w jednej fazie, która wygląda następująco. Obijamy P.A.X-a po nogach, żeby zapełnić pomarańczowy pasek. Gdy tak się stanie, to robot oddali się od nas, by przygotować wystrzał z rakiety. Gdy zapełnisz pasek, to od razu podążaj za maszyną i nie daj jej się zbytnio oddalić. W czasie gdy rakieta zostanie wystrzelona, powinieneś być bezpośrednio pod nim. W ten sposób nie tylko unikniesz obrażeń (w większości przypadków siła wybuchu cię odrzuci), ale sprawisz, że P.A.X zrani sam siebie. Gdy tak się stanie, to maszyna przejdzie na ok. 7 sekund w tryb awaryjny.

W tym czasie musisz zadać jak największe obrażenia na korpus maszyny. Pierwsze ciosy spowodują oderwanie pancerza i wartość ataku będzie zredukowana, ale kolejne powinny już konkretnie uszczuplać pasek witalności bossa.

Po chwili P.A.X zrestartuje pomarańczowy pasek i podniesie się na nogi. Całą sekwencję musisz powtarzać do chwili, gdy uda ci się zniszczyć maszynę. Przez cały czas przeciwnik będzie korzystał z następującego zestawu ciosów:

  1. Tupnięcie - jeśli zatrzymasz się na dłużej w jednym miejscu, to P.A.X spróbuje cię zdeptać. Może być tylko pojedynczy ruch nogą lub sekwencja trzech uderzeń;
  2. Ciosy mieczem - lewa ręka na wykroku wykona sekwencję dwóch ciosów. Cały czas musisz się cofać, bo z każdym atakiem zwiększa się zasięg ataku.;
  3. Pchnięcie mieczem - prawa ręka zauważalnie się opuści w dół. Chwilę po tym P.A.X wykona cios naprzód. Czasem łączy go ze skokiem do przodu, jeśli jesteś poza zasięgiem;
  4. Salwa rakiet - tylko po załadowaniu pomarańczowego paska. Trzy salwy rakiet, które rozbijają się w różnych kierunkach, przez co trudno uniknąć wszystkich. Zadają poważne obrażenia, więc za wszelką cenę musisz ich unikać.

Nagrody

Po pokonaniu bossa otrzymasz poniższe nagrody:

  1. 2.000 sztuk złomu;
  2. Broń - P.A.X Imperator;
  3. Implant - Vital Boost v.3.

Po pokonaniu bossa możesz skorzystać z pociągu i przenieść się do kolejnej lokacji w grze - Centrala Produkcyjna B.

Alternatywny sposób na pokonanie bossa - broń P.A.X Imperator v2

Jeśli uda ci się pokonać bossa przy spełnieniu określonych kryteriów, to gra nagrodzi cię mocniejszą wersją broni P.A.X Imperator.

Dla starcia z pierwszym bossem warunek jest jeden - nie możesz zostać trafiony żadną z rakiet, które wystrzeli boss po zapełnieniu pomarańczowego paska.

Żeby mieć pewność, że uda ci się osiągnąć ten cel musisz zmienić taktykę walki z przeciwnikiem. Najważniejszym elementem starcia jest pozbawienie bosa pancerza na nogach. Sukcesywnie uderzaj w nie, aż kolejne elementy blachy odpadną. Następnie musisz obijać przeciwnika, aż ten będzie chciał cię zadeptać.

Poczekaj aż uniesie jedną z nóg, a następnie uderz w tą, która pozostała na ziemi. W ten sposób podetniesz bossa, a ten upadnie i stanie się wrażliwy na ciosy w taki sam sposób, jak w przypadku gdy trafi w siebie własnymi rakietami. Pamiętaj, że podciąć możesz jedynie tę nogę, którą wcześniej pozbawiłeś pancerza.

Gdy maszyna się podniesie to unikaj ataków i zmuś ją do podniesienia nogi, podetnij i obijaj. Powtarzaj proces aż do unicestwienia przeciwnika.

Po pokonaniu bossa otrzymasz poniższe nagrody:

  1. 2.000 sztuk złomu;
  2. Broń - P.A.X Imperator V2;
  3. Implant - Vital Boost v.3