Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Batman Arkham Knight - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Batman Arkham Knight - poradnik do gry

Batman Arkham Knight - poradnik do gry

Powrót Mrocznego rycerza W poradniku do gry Batman: Arkham Knight znajdziesz ilustrowany opis przejścia gry. Oprócz niego, poradnik zawiera także szereg przydatnych porad, opis uzbrojenia i umiejętności, a także dostępne w grze sekrety. Znajdziesz tu także opis osiągnięć.

Ostatnia aktualizacja: 4 września 2019

Nieoficjalny poradnik do gry Batman: Arkham Knight stanowi kompletny przewodnik po tej bardzo rozbudowanej produkcji. Jego nadrzędne założenia to pomaganie w rozwiązywaniu najczęściej napotykanych problemów oraz szczegółowe omówienie całej dostępnej zawartości gry. Poradnik podzielony został na dwie główne części. Na pierwszą część składają się opisy przejścia głównego wątku fabularnego gry oraz pobocznych misji, które związane są z odnajdywaniem i umieszczaniem w areszcie niebezpiecznych szaleńców. W omówieniach poszczególnych misji znalazły się informacje między innymi na temat eksploracji, staczania bitew, skradania się, używania batmobilu czy walk z bossami (poświęcony im także został odrębny rozdział).

Druga część poradnika to przede wszystkim kompleksowe omówienie wszystkich aktywności powiązanych z Człowiekiem-Zagadką. W kolejnych rozdziałach zamieszczone zostały między innymi opisy zaliczenia wszystkich dziesięciu prób Czlowieka-Zagadki oraz informacje na temat lokalizacji wszystkich dostępnych zagadek (obrazki + szczegółowe mapy), których w grze jest w sumie 243. Oprócz tego w drugiej części niniejszego poradnika znalazł się rodział poświęcony wyzwaniom Rzeczywistości Rozszerzonej, w ktorych trzeba wykazać się między innymi sprawnością w walce wręcz, skradaniu się czy sterowaniu batmobilem. Całość uzupełnia szereg mniejszych rozdziałów, poświęconych między innymi rozwojowi Batmana (najlepsze umiejętności) czy zdobywaniu osiągnięć.

Batman: Arkham Knight jest czwartą już w kolejności odsłoną wydawanego przez Warner Bros Interactive Entertainment cyklu gier, w których wcielamy się w postać Człowieka-Nietoperza i podróżujemy po wirtualnym Gotham City - Batman Arkham Knight - poradnik do gry

Batman: Arkham Knight jest czwartą już w kolejności odsłoną wydawanego przez Warner Bros Interactive Entertainment cyklu gier, w których wcielamy się w postać Człowieka-Nietoperza i podróżujemy po wirtualnym Gotham City. Na głównego bohatera tak jak w poprzednich częściach serii czekają liczne przygody, w których musi on stawić czoła wielu złoczyńcom znanym z kart komiksów. Samo miasto skrywa też mnóstwo ciekawych sekretów, które czekają jedynie na odkrycie. Warto dodać, że po świeice gry po raz pierwszy w historii serii możemy podróżować nie tylko o własnych siłach, ale również z wykorzystaniem batmobilu.

Mam problem z pokonaniem Rycerza Arkham

Rycerz Arkham jest głównym antagonistą w grze Batman: Arkham Knight i w trakcie przechodzenia głównej fabuły musisz zmierzyć się z nim aż cztery razy - Batman Arkham Knight - poradnik do gry

Rycerz Arkham jest głównym antagonistą w grze Batman: Arkham Knight i w trakcie przechodzenia głównej fabuły musisz zmierzyć się z nim aż cztery razy. Opisy kolejnych walk z tym bossem znajdują się w naszej solucji oraz w osobnym rozdziale o bossach:

 1. Pierwsze starcie z Rycerzem Arkham - Dochodzi do niego w fabryce ACE Chemicals. Rycerz pilotuje maszynę latającą, którą należy zestrzelić.
 2. Drugie starcie z Rycerzem Arkham - Dochodzi do niego na wyspie Bleake Island. Rycerz kontroluje ogromny czołg Cloudburst, który należy wytropić i zniszczyć.
 3. Trzecie starcie z Rycerzem Arkham - Dochodzi do niego w tunelach pod opuszczonym centrum handlowym. Rycerz pilotuje wielką maszynę wiertniczą, którą trzeba naprowadzać na odpowiednie tunele i w taki sposób zniszczyć.
 4. Czwarte, finałowe starcie z Rycerzem Arkham - Dochodzi do niego w trakcie prób uratowania Komisarza Gordona. Konfrontacja ta składa się z aż 4 różnych części i w każdej z nich wykonuje się inne czynności.

Zakończenia gry Batman: Arkham Knight

Nasz opis przejścia do gry Batman: Arkham Knight uwzględnia czynności wymagane do obejrzenia wszystkich zakończeń - Batman Arkham Knight - poradnik do gry

Nasz opis przejścia do gry Batman: Arkham Knight uwzględnia czynności wymagane do obejrzenia wszystkich zakończeń. Proponujemy zajrzeć na następujące strony w poradniku:

 1. Epilog - Joker - To właściwe zakończenie głównej przygody.
 2. Dodatkowe zakończenia - Upadek Rycerza - Dowiesz się tu o tym jak obejrzeć dwie dodatkowe scenki przerywnikowe kończące grę.

Jak dopaść Człowieka-Zagadkę?

Człowiek-Zagadka to jeden z najważniejszych złoczyńców w grze Batman: Arkham Knight - Batman Arkham Knight - poradnik do gry

Człowiek-Zagadka to jeden z najważniejszych złoczyńców w grze Batman: Arkham Knight. Jest on powiązany z serią prób oraz z odnajdywaniem sekretów i znajdziek, przy czym rozprawienie się z nim nie jest wymagane na potrzeby ukończenia fabuły. To opcjonalny przeciwnik. Radzimy zajrzeć na następujące strony naszego poradnika:

 1. Wprowadzenie do zadania Zemsta Człowieka-Zagadki - Dowiesz się w jakich okolicznościach dochodzi po raz pierwszy do spotkania z tą postacią.
 2. Próby Człowieka-Zagadki - Na kolejnych stronach naszego poradnika szczegółowo opisujemy wszystkich 10 prób przygotowanych przez złoczyńcę.
 3. Aresztowanie Człowieka-Zagadki - Staje się to możliwe dopiero po ukończeniu wszystkich prób. Trzeba wziąć udział w wielkiej bitwie, w której Człowiek-Zagadka jest bossem kontrolującym dużą maszynę.

Sekrety i znajdźki w Batman: Arkham Knight

W grze Batman: Arkham Knight do odnalezienia jest mnóstwo sekretów i większość z nich powiązanych jest z postacią Człowieka-Zagadki - Batman Arkham Knight - poradnik do gry

W grze Batman: Arkham Knight do odnalezienia jest mnóstwo sekretów i większość z nich powiązanych jest z postacią Człowieka-Zagadki. Wszystkie możliwe do odnalezienia znajdźki są opisane w naszym poradniku i podzieliliśmy je lokacjami:

 1. Wszystkie sekrety i znajdźki na wyspie Bleake Island
 2. Wszystkie sekrety i znajdźki na wyspie Founders' Island
 3. Wszystkie sekrety i znajdźki na wyspie Miagani Island
 4. Wszystkie sekrety i znajdźki w studiu Panessa
 5. Wszystkie sekrety i znajdźki w areszcie policyjnym GCPD
 6. Wszystkie sekrety i znajdźki na pokładach sterowców Stagga
 7. Wszystkie sekrety i znajdźki w metrze w budowie
 8. Wszystkie sekrety i znajdźki w bazie rycerza Arkham

Wyzwania rzeczywistości rozszerzonej (RR) w Batman: Arkham Knight

Wyzwania RR to jedna z opcjonalnych aktywności gry Batman: Arkham Knight - Batman Arkham Knight - poradnik do gry

Wyzwania RR to jedna z opcjonalnych aktywności gry Batman: Arkham Knight. Zaliczenie ich wszystkich nie jest łatwą sprawą. Dostępne wyzwania opisaliśmy na kolejnych stronach naszego poradnika:

 1. Wyzwania RR - kategoria Tutorial
 2. Wyzwania RR - kategoria Combat
 3. Wyzwania RR - kategoria Predator
 4. Wyzwania RR - kategoria Batmobile Race
 5. Wyzwania RR - kategoria Batmobile Combat
 6. Wyzwania RR - kategoria Batmobile Hybrid

Czy Batman: Arkham Knight z PS+ oferuje dostęp do całej zawartości gry?

Nie, jeśli posiadasz kopię gry na PS4 dzięki aktywnej subskrypcji PlayStation Plus, to możesz ukończyć jedynie podstawową kampanię. Wszystkie inne dodatki są oddzielnie płatne, przy czym możliwe jest zakupienie ich w pakiecie w ramach przepustki sezonowej (Season Pass).

Warto zaznaczyć, że gra jest też oddzielnie sprzedawana w ramach wersji Premium Edition, która składa się z podstawowego produktu oraz wszystkich dostępnych dodatków.

Ile czasu zajmuje przejście gry Batman: Arkham Knight?

Ilość czasu spędzonego z grą Batman: Arkham Knight uzależniona jest w głównej mierze od tego czy masz w planach zajęcie się dodatkową zawartością:

 1. Ukończenie samej głównej fabuły powinno ci zająć 15-20 godzin. Wybranie wyższego poziomu trudności może wydłużyć czas gry z uwagi na konieczność częstszego powtarzania walk. Szczególnie w dalszej fazie kampanii stają się one bardziej wymagające.
 2. Zaliczenie 100% podstawowej zawartości gry może ci zająć 30-40 godzin. Poboczne misje gry nie są bardzo czasochłonne, ale już zajęcie się odnalezieniem wszystkich sekretów Człowieka-Zagadki to czasochłonne zadanie. Sporo czasu mogą ci też zająć wyzwania rzeczywistości rozszerzonej. Wiele z nich jest bardzo trudnych.
 3. Zdobycie platynowego trofeum może ci zająć ponad 50 godzin. Najbardziej problematyczna jest konieczność ponownego przejścia gry w trybie Nowej Gry Plus, zwłaszcza że cechuje się on dodatkowymi utrudnieniami.
 4. Każdy z dodatków DLC wymaga spędzenia przy grze od 30 minut do około 2 godzin. Jeśli masz w planach ukończenie ich wszystkich to spodziewaj się, że będziesz musiał spędzić przy grze kolejnych 6-8 godzin.

Czy muszę znać poprzednie części serii Batman?

Nie, ale zagranie w poprzednie gry jest bardzo wskazane - Batman Arkham Knight - poradnik do gry

Nie, ale zagranie w poprzednie gry jest bardzo wskazane. W Arkham Knight cała mechanika walki, eksploracji i skradania jest rozwinięciem pomysłów z wcześniejszych gier. Równie istotną kwestią jest to, że w grze pojawiają się postacie bohaterów i złoczyńców znanych z poprzednich odsłon cyklu. Są też różnorakie odwołania do wydarzeń z poprzednich części, które mogą zaspoilować przebieg fabuły z wcześniejszych grach.

Dobrym pomysłem na rozpoczęcie swojej przygody z grami o Batmanie jest zainteresowanie się kolekcją Return to Arkham. W jej skład wchodzą dwie najważniejsze części serii - Batman: Arkham Asylum oraz Batman: Arkham City. Zestaw nie zawiera niestety gry Batman: Arkham Origins będącej prequelem dla całej serii. Zagranie w nią jest możliwe na PC oraz konsolach PS3 i X360. Gra Batman: Arkham Origins nie ukazała się na PS4 ani na Xboksa One.

Czy Batman: Arkham Knight ma trudną platynę?

Platynowe trofeum w Batman: Arkham Knight zalicza się do średnio wymagających. Na pewno jest to czasochłonne trofeum i odblokowanie go może ci zająć nawet 50-60 godzin. Bardzo czasochłonne są trofea wymuszające dotarcie do wszystkich znajdziek i ponowne przejście głównej fabuły w trybie Nowej Gry Plus. Najtrudniejszymi trofeami są z kolei te powiązane z wyzwaniami rzeczywistości rozszerzonej, w których musisz popisać się doskonałymi umiejętnościami walki, skradania się oraz sterowania batmobilem.

Opisy poszczególnych osiągnięć znajdziesz w naszym poradniku trofeowym.

Oznaczenia kolorystyczne w poradniku

W poradniku zastosowane zostały następujące oznaczenia kolorystyczne:

 1. Kolorem brązowym oznaczone zostały ważne postacie niezależne. Mowa tu zarówno o sojusznikach Batmana (np. komisarz Gordon), jak i o osobach, które są do niego wrogo nastawione (np. Pingwin).
 2. Kolorem niebieskim wyróżnione zostały dzielnice Gotham oraz najważniejsze odwiedzane przez głównego bohatera lokacje, jak np. komisariat policji.
 3. Kolor zielony użyty został do zaznaczania pozyskiwanych przez głównego bohatera przedmiotów. W zależności od sytuacji mogą to być nowe gadżety czy na przykład obiekty wymagane na potrzeby poszczególnych misji (karta dostępu itp.).
 4. Kolorem pomarańczowym wyróżnione zostały te sceny, w których należy skorzystać ze ściśle określonego gadżetu w celu awansowania do dalszej części zadania (np. z batarangu czy wybuchowego żelu).

Autor Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów prehistorycznych, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. W swoim dorobku autorskim, oprócz ponad 200 poradników, ma również m.in. recenzje, zapowiedzi i teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki oraz taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując - w granicach rozsądku i wolnego czasu - na trofki i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę, szczególnie autorstwa Stephena Kinga oraz seriale (z klasyków najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o Batman Arkham Knight - poradnik do gry

Poradnik zawiera : strony: 199, ilustracje: 1089 , mapy i obrazki z oznaczeniami: 8.

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 12 września 2016, odwiedź Opis przejścia

Zagadki i sekrety

Ostatnia aktualizacja : 12 września 2016, odwiedź Zagadki i sekrety

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Batman Arkham Knight - poradnik do gry