Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 15 - poradnik do gry

FIFA 15 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rzuty rożne | Stałe fragmenty gry w FIFA 15 poradnik FIFA 15

Rzuty rożne

Klasyczny rzut rożny

Klasyczne dośrodkowanie nie wymaga od nas zbyt wielkiej pracy - najważniejsze staje się wybranie odpowiedniego kierunku zagrania oraz określenia siły, z jaką zagramy piłkę w obręb szesnastki. By wykonać standardowy rzut rożny, wciśnij przycisk wrzutki/dośrodkowania. Dobrym rozwiązaniem jest zagranie piłki w okolice szesnastego metra - zazwyczaj stoi tam niepilnowany zawodnik, który może oddać bezpośredni i silny strzał na bramkę przeciwnika.

Niski rzut rożny przydaje się do mocnego zagrania piłki na krótki słupek na wchodzącego zawodnika, który z bliskiej odległości może spróbować pokonać z ostrego kąta zaskoczonego rozwojem sytuacji bramkarza drużyny przeciwnej - Rzuty rożne | Stałe fragmenty gry w FIFA 15 - FIFA 15 - poradnik do gry

Niski rzut rożny

Niski rzut rożny przydaje się do mocnego zagrania piłki na krótki słupek na wchodzącego zawodnika, który z bliskiej odległości może spróbować pokonać z ostrego kąta zaskoczonego rozwojem sytuacji bramkarza drużyny przeciwnej. By wykonać niski rzut rożny, dwukrotnie wciśnij przycisk wrzutki/dośrodkowania.

Rzut rożny po powierzchni murawy

Rzut rożny po ziemi wykonujemy w momencie gdy jesteśmy pewni, że zawodnik, do którego zamierzamy dograć piłkę, stoi na prostej linii do podania i nikt z przeciwników nie ma szans zagrozić temu, by futbolówka dotarła do celu. By wykonać rzut rożny po ziemi, wciśnij trzykrotnie klawisz wrzutki/dośrodkowania.

By zmienić wykonawcę rzutu rożnego, wciśnij klawisz R2 (RT, Shift) i wybierz wykonawcę z listy dostępnych zawodników - Rzuty rożne | Stałe fragmenty gry w FIFA 15 - FIFA 15 - poradnik do gry

Zmiana wykonawcy rzutu rożnego

By zmienić wykonawcę rzutu rożnego, wciśnij klawisz R2 (RT, Shift) i wybierz wykonawcę z listy dostępnych zawodników. Zwracaj uwagę na umiejętności techniczne poszczególnych zawodników.

Przełączenie na odbiorcę

W każdym momencie możesz zrezygnować z wykonywania kornera i poświęcić się walce o dobrą pozycję wyjściową do zagrywanej przez kolegę z zespołu piłki. By rozpocząć kontrolę nad jednym z zawodników znajdujących się w polu karnym, wciśnij prawą gałkę analogową. Następnie musisz powalczyć o wyjście na dobrą pozycję i w odpowiednim momencie poprosić o kierunkowe dogranie do kontrolowanego piłkarza.