Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 15 - poradnik do gry

FIFA 15 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rzuty karne | Stałe fragmenty gry w FIFA 15 poradnik FIFA 15

Rzuty karne

Zmiana wykonawcy

Do zmiany wykonawcy jedenastki wystarczy wciśnięcie klawisza R2 (RT, Shift), a następnie wybranie wykonawcy z listy dostępnych zawodników.

Włączenie celowania

Mniej doświadczeni gracze z pewnością skorzystają z możliwości wykorzystania celownika, który wskaże nam dokładne miejsce, w które poleci uderzona przez nas piłka. By włączyć celownik, wciśnij przycisk kontroli tempa.

Niby to tylko League 2, a emocje ogromne! - Rzuty karne | Stałe fragmenty gry w FIFA 15 - FIFA 15 - poradnik do gry
Niby to tylko League 2, a emocje ogromne!

Klasyczny rzut karny

Najprostszym sposobem na wykorzystanie jedenastki jest po prostu mocne uderzenie piłki w jeden z rogów bramki. By strzelić na bramkę przeciwnika, wciśnij przycisk strzału zważając na to, by znacznik precyzji znalazł się jak najbliżej zielonego pola na pasku zlokalizowanym w lewym dolnym rogu. Staraj się strzelać jak najbliżej słupka i jak najmocniej - nawet jeśli bramkarz wyczuje nasze intencje, to przy precyzyjnym uderzeniu nie będzie miał szans na skuteczną interwencję.

Techniczny rzut karny

Techniczny rzut karny to lekki, acz precyzyjny strzał, który przy nadaniu odpowiedniej rotacji może widowiskowo ominąć rękawice bramkarza próbującego skutecznie interweniować. Ten typ uderzenia sprawdza się zwłaszcza w przypadku próby umieszczenia piłki w jednym z górnych rogów bramki. By wykonać techniczny rzut rożny, wciśnij modyfikator strzału finezyjnego oraz przycisk strzału.

Rzut karny z podcinką

Rzut karny z podcinką w stylu legendarnego Czecha Antonina Panenki to doskonała okazja na pokazania przeciwnikowi, kto tutaj rządzi - bramkarz, próbując interweniować, rzuca się w jeden z rogów bramki, natomiast my spokojnie i delikatnie podcinamy piłkę w sam środek bramki. By wykonać podcinkę, wciśnij modyfikator i klawisz strzału. Pamiętaj, że to szalenie ryzykowne zagranie, ale jednocześnie również bardzo efektowne.

Rzut karny ze zwodem

Zwód w trakcie rozbiegu do piłki to świetny sposób na zdezorientowanie bramkarza stojącego na linii bramkowej - w trakcie biegu zawodnik wykonujący jedenastkę przystaje, ponownie się rozgląda i następnie uderza na bramkę, wykonując ten stały fragment gry "na raty". By wykonać zwód, wciśnij podczas biegu przycisk strzału. Pamiętaj jednak, iż przy takim stałym fragmencie gry musisz bardziej uważać na precyzję strzału, gdyż zdecydowanie łatwiej jest przestrzelić!