Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 15 - poradnik do gry

FIFA 15 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Strzały | Podstawy rozgrywki w FIFA 15 poradnik FIFA 15

Strzały

Klasyczny, mocny strzał

Klasyczny strzał to najczęściej wykorzystywany sposób pokonywania bramkarza drużyny przeciwnika. Kłopoty sprawiają zwłaszcza celne i odpowiednio mocne uderzenia w jeden z rogów boiska. Niejednokrotnie - z braku pomysłu na sfinalizowanie akcji, warto oddać niesygnalizowany strzał z dalszej odległości - takie petardy nieraz mogą zaskoczyć golkipera i zmusić go do popełnienia błędu, lub przynajmniej wyekspediowania futbolówki na rzut rożny. By go wykonać wciśnij klawisz odpowiedzialny za strzał i wybierz kierunek, w którym chcesz posłać futbolówkę.

Strzał finezyjny

Dobrze wykonany strzał finezyjny to domena zawodników przede wszystkim posiadających spore umiejętności techniczne. Popularna "wkrętka" w wybrany przez siebie fragment bramki to szansa na bezproblemowe ominięcie desperacko broniącego golkipera i uderzenie w wybrane miejsce. Deliktne, techniczne uderzenie to także świetny sposób finalizacji akcji sam na sam, kiedy posyłamy piłkę obok bezradnego bramkarza, uniemożliwiając mu jednocześnie skuteczną interwencję. By wykonać strzał finezyjny, musisz wcisnąć przycisk odpowiedzialny za strzał oraz modyfikator strzału finezyjnego, a następnie wybrać kierunek, w którym chcesz posłać futbolówkę.

Podcinka piłki okazuje się szalenie skuteczna w niewielu sytuacjach boiskowych - Strzały | Podstawy rozgrywki w FIFA 15 - FIFA 15 - poradnik do gry

Podcięcie piłki

Podcinka piłki okazuje się szalenie skuteczna w niewielu sytuacjach boiskowych. To znakomity sposób na sfinalizowanie akcji sam na sam w momencie, gdy bramkarz zaczyna kłaść się na murawie boiska. To także dobry sposób na wykończenie akcji w momencie, w której strzelamy na pustą bramkę, a nasz strzał próbuje zatrzymać desperacko interweniujący wślizgiem obrońca - wówczas delikatna przerzutka nad nim upewni nas w przekonaniu, iż nie zmarnujemy doskonałej sytuacji na bramkę. By wykonać podcinkę, przytrzymaj klawisz odpowiedzialny za strzał oraz modyfikator i wskaż kierunek, w którym chcesz podciąć piłkę.