Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 15 - poradnik do gry

FIFA 15 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Gra bramkarzem | Gra zawodnikiem w FIFA 15 poradnik FIFA 15

Gra bramkarzem

Najważniejsze interwencje

Podstawą udanej gry bramkarza, która może pomóc defensywie i całemu zespołowi w zachowaniu czystego konta są oczywiście skuteczne interwencje i obrony stanowiące zdecydowanie najważniejsze elementy składowe oceny pracy golkipera. Najprostszą paradę na boki bramki wykonamy, wciskając przycisk pressingu oraz wybierając kierunek, w którym chcemy się rzucić. Próbę wyjścia z bramki i zatrzymania akcji "sam na sam" wykonamy, wciskając przycisk szarży bramkarza, z kolei wciskając przycisk odbioru rzucimy się nadciągającemu przeciwnikowi pod nogi i wygarniemy piłkę przed oddaniem strzału.

Kiedy wynik kończącego się meczu jest niesprzyjający, a zespół, w którym znajduje się nasz bramkarz, właśnie stoi przed szansą zagrożenia bramce ze stałego fragmentu gry, warto spróbować przebiec bramkarzem na drugi koniec boiska i zwiększyć zagrożenie w polu karnym przeciwnika - Gra bramkarzem | Gra zawodnikiem w FIFA 15 - FIFA 15 - poradnik do gry

Wyjście bramkarza na rzut rożny

Kiedy wynik kończącego się meczu jest niesprzyjający, a zespół, w którym znajduje się nasz bramkarz, właśnie stoi przed szansą zagrożenia bramce ze stałego fragmentu gry, warto spróbować przebiec bramkarzem na drugi koniec boiska i zwiększyć zagrożenie w polu karnym przeciwnika. By przejść golkiperem na drugą stronę murawy, wciśnij modyfikator strzału finezyjnego, starając się jednocześnie wywalczyć najlepszą pozycję do walki o piłkę. W razie nieudanej akcji staraj się jak najszybciej wrócić w okolice własnej szesnastki.

Pozycja na przedpolu bramkowym

By nie popełnić prostego błędu i mieć rękę na pulsie w kwestii rozegrania piłki przez przeciwnika i konstruowania akcji ofensywnej, warto utrzymywać pozycję gotowości do interwencji w razie szybkiego ataku. Odpowiednie ustawienie bramkarza wskazuje znacznik w kształcie okręgu pojawiający się w momencie zagrożenia - warto stosować się do zaleceń gry ze względu na ocenę gry bramkarza oraz koncentracji na akcji przeciwnika i możliwości zainterweniowania w razie potrzeby.