Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 15 - poradnik do gry

FIFA 15 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wykończenie akcji | Atak w FIFA 15 poradnik FIFA 15

Wykończenie akcji

Krótkie podanie w okolicach szesnastego metra

Umiejętne rozegranie piłki w okolicach pola karnego stanowi podstawę do odpowiedniego i skutecznego sfinalizowania ataku pozycyjnego. Bardzo skutecznym zagraniem stają się krótkie, precyzyjne podania w bezpośrednim sąsiedztwie "szesnastki" - krótkie podanie prostopadłe do piłkarza stojącego najbliżej daje szansę na szybkie wbiegnięcie w pole karne i otworzenie sobie co najmniej dwóch wariantów rozegrania piłki - możemy ponownie odegrać piłkę do wychodzącego z dołu zawodnika otwierając mu praktycznie idealną sytuację do zdobycia gola lub też samemu sfinalizować akcję płaskim, technicznym uderzeniem po rogu obok próbującego interweniować bramkarza.

Penetrujące podanie w obręb pola karnego

Ściągnięcie uwagi obrońcy i skupienie jej na jednym zawodniku pozwala na odkrycie wielu wariantów zagrania i otwarcia prostej drogi do bramki. Prostopadłe podanie w centrum pola karnego daje możliwość chociażby oddania szybkiego strzału na bramkę z niewielkiej odległości. Dobrym pomysłem jest także zagranie piłki na skrzydło i wykonanie dośrodkowania w pole karne - w szesnastce znajduje się zdecydowanie mniej zawodników, niż to zwykle bywa w takich sytuacjach.

Dezorganizacja defensywy to podstawa przy próbie finalizowania misternie budowanej akcji - Wykończenie akcji | Atak w FIFA 15 - FIFA 15 - poradnik do gry

Wyjście na czystą pozycję

Dezorganizacja defensywy to podstawa przy próbie finalizowania misternie budowanej akcji. O wszystkim często przesądza jedno, dokładnie dograne podanie, zagrane w tempo i dające wolną przestrzeń zawodnikowi próbującemu je opanować. Zagranie piłki na wolne pole w wielu przypadkach odsłania trochę wolnej przestrzeni, którą możemy błyskawicznie spożytkować wbiegając w obręb szesnastki i oddając strzał na bramkę przeciwnika.