Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 15 - poradnik do gry

FIFA 15 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kiedy kupować? Kiedy sprzedawać w FIFA 15? poradnik FIFA 15

Kiedy kupować? Kiedy sprzedawać?

Warto myśleć przyszłościowo i stworzyć po kilka drużyn brązowych oraz srebrnych z różnych lig, najlepiej z zawodnikami o 4-, 5-gwiazdkowych trikach, szybkich i silnych. Przydadzą się, gdy EA będzie ogłaszało różnego rodzaju turnieje. Jak w szwajcarskim zegarku co roku mamy np. Turniej Świętego Patryka, patrona Irlandii. Jak słusznie można się domyślać, 17 marca rok w rok ceny irlandzkich zawodników idą w górę, warto mieć na podorędziu, np. McGeady'ego, czy Colemana. Po rozpoczęciu każdego turnieju, zazwyczaj ceny określonych zawodników idą w górę w dzień, dwa po rozpoczęciu, dlatego zaopatrywać się można na wszelki wypadek lub w trakcie zapowiedzi. Turnieje następują po sobie (lub nie), więc kiedy jeden turniej się kończy, zawodnicy z poprzedniego turnieju są wyprzedawani, żeby kupić zawodników z następnego turnieju lub po prostu się ich pozbyć. Pod koniec turnieju następuje moment, w którym odkupujesz zawodników w oczekiwaniu na kolejną okazję.

Kupuj w czasie, gdy na serwerach znajdują się gracze z innych krajów w godzinach szczytu, np. z Wielkiej Brytanii (17:00-21:00 czasu polskiego), sprzedawaj zaś, gdy ruch na giełdzie jest stosunkowo niewielki, np. w nocy, albo, uwaga, w weekend. W weekend ZAWSZE są wyższe ceny niż w ciągu tygodnia, więc kupuj rano, sprzedawaj po południu. Czy opłaca się zarywać nocki? A czy opłaca się siedzieć cały dzień na rynku? No tak, ale tylko jeśli macie zamiar skończyć z normalnym życiem.

Kupuj podczas Happy Hours, czyli różnego rodzaju promocji na paczki lub pojawienia się szczególnych zawodników, czyli np. podczas pojawienia się Drużyny Roku. Ale tym zagadnieniom poświęcony jest odrębna część tekstu kilka akapitów dalej.

Mniej więcej w połowie sezonu w styczniu i lutym, mamy krótkie okienko transferowe, gracze zmieniają kluby. Można obstawić, że Manchester United zakupi dobrego obrońcę, np. Hummelsa. Cena karty z Bundesligi zacznie iść w górę, ponieważ fani zespołu nie będą mogli się doczekać (są tacy). Gdy transakcja zostanie sfinalizowana, na FUT pojawi się karta Hummelsa ze znaczkiem Czerwonych Diabłów i cena Hummelsa z Bor. Dortumnd zacznie spadać. Ale tylko do pewnego momentu. Jako że Hummels to świetny obrońca, po kilku miesiącach jego niemiecka karta, która już nie będzie występowała w paczkach zacznie być towarem deficytowym i jego cena powoli będzie piąć się w górę. Mogę się mylić, dlatego należy uważnie obserwować rynek na Futbin.com/futpc.com oraz rzeczywisty rynek transferowy.

Idąc dalej tym tropem, kupuj graczy przed wielkimi meczami lub wydarzeniami jak El Classico, finał Ligi Mistrzów. Ceny zawsze pójdą nieco w górę w trakcie i chwilę po meczu. Wydarzenia na prawdziwych boiskach mają ogromny wpływ na ceny zawodników w FUT. Jeśli jesteście zagorzałymi kibicami i orientujecie się w świecie piłki nożnej, tym lepiej dla was. Przykładem niech będzie Thomas Müller, który znalazł się w 9 drużynie tygodnia, strzelając hattricka w meczu z Frankfurtem. Cena karty FUT poszła w górę o kilka tysięcy monet już w czasie meczu.

Zanim przejdę do omawiania konkretnych metod muszę wspomnieć o podstawowej, zdawałoby się, zasadzie. Najwięcej osób gra w FIFĘ w Wielkiej Brytanii. Od nich uzależnione jest kiedy, za ile, oraz kogo? Nieważne, czy jesteście fanami Barcelony, Madrytu, czy Śląska Wrocław, najwięcej na rynku jest i będzie zawodników z ligi angielskiej. Każdą z przedstawionych poniżej metod można stosować do wielu różnych zawodników, ale fakty są takie, że najszybciej sprzedadzą się zawodnicy z Premier League.