Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 15 - poradnik do gry

FIFA 15 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zarobić na kryzysie w FIFA 15? poradnik FIFA 15

Jak zarobić na kryzysie?

Kiedy nadejdzie kryzys? Finansiści z całego świata daliby się pokroić za odpowiedź na to pytanie. Na szczęście na rynku FIFY jest trochę łatwiej. Najprościej ujmując kryzys przejawia się masowym spadkiem cen, który poprzedza masowy napływ kart, który z kolei wiąże się ze zwiększoną aktywnością graczy kupujących paczki, którzy kupują lub nie monety na allegro. Dlaczego ceny mogą spaść? Jest kilka powodów.

Po pierwsze: napływ nowych graczy, zazwyczaj przed świętami i w czasie długiego weekendu majowego. Co robi nowy gracz? Kupuje paczki i sprzedaje dobrych zawodników za bezcen, ceny spadają i jeśli wyjechaliście na długi weekend z rodziną, a nie zdążyliście sprzedać wcześniej swoich bezcennych kart, to będziecie w plecy.

Po drugie: ogłoszenie zawodników Drużyny Roku oraz Drużyn Sezonu, odpowiednio w styczniu oraz w czerwcu, lub jakiejkolwiek innej wyjątkowej karty - w tamtym roku Miroslav Klose pobił rekord bramek strzelonych na MŚ, w tym roku rekord goli w lidze hiszpańskiej pobił Lionel Mesii i obaj otrzymali specjalne wersje swoich kart w drużynie tygodnia. Wypuszczenie niebieskich kart z Drużyny Roku wiąże się z przyznaniem nagród Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika i najlepszej jedenastki świata, wypuszczenie niebieskich kart z Drużyny sezonu - z wyłonieniem najlepszych zawodników z każdej z lig. Innymi słowy, jeśli widzicie, że EA Sports na Twitterze, w aplikacji, czy w grze trąbi o nowych mega-paczkach lub super wersjach znanych zawodników oznacza to, że wszyscy będą chcieli kupować paczki, żeby dać szansę swojemu szczęściu. Ceny każdego z drogich zawodników spadną o kilkanaście lub kilkaset tysięcy, a to z powodu wysokiej podaży (generowanej przez paczki). Jako że karty DR oraz DS można znaleźć tylko w paczkach gracze będą masowo wyprzedawać posiadanych zawodników, byle tylko kupić paczki. Na Allegro pojawią się "kupony" z niebieskimi kartami, kup jeden a dostaniesz losowo wybranego zawodnika z Drużyny Sezonu. Monety stanieją do poziomu 3-5 złotych za kilkaset tysięcy. Im więcej waluty pojawi się na rynku FUT, tym drożsi będą zawodnicy DR i DS, stanieją zaś zwykłe, złote karty. Dokładnie taka sytuacja zdarzyła się 26 listopada 2014 roku. EA wypuściło super-Messiego, a na deser promocję na paczki. Tego dnia byliśmy świadkami pierwszego poważnego kryzysu, czytaj: spadku cen. Zatem jeśli nie pozbędziecie się wcześniej swoich cennych zawodników, stracicie. Taka sytuacja potrwa mniej więcej tydzień. Warto mieć wtedy przygotowany kapitał i skupować masowo złotych zawodników, albo jeszcze lepiej: czarnych zawodników IF, których cena poszła w dół, ponieważ po boomie związanym z DR/DS ceny zaczną odbijać się od dna, wystarczy cierpliwie poczekać. Można na tym zbić prawdziwą fortunę, wszystko zależy jaką ilością monet dysponujecie i czy jesteście w stanie wyłapać wahania cenowe danego zawodnika. Posłużę się przykładem ze strony Futpc.com, podanym dla Playstation. Cena Manuel Neuera wynosiła 5 sierpnia 100 tysięcy monet, a już 13 sierpnia spadła poniżej 50 tys. z powodu wypuszczenia Drużyny Sezonu ligi amerykańskiej i promocji na paczki. 18 sierpnia wartość Neuera podskoczyła do 87 tys. monet. Obliczenia zróbcie sami.

Na jeszcze krótszym okresie na wahaniach cenowych można zarabiać na drużynie tygodnia i to jest dobry moment, żeby w końcu wspomnieć o handlu tzw. In-Formami.