Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 15 - poradnik do gry

FIFA 15 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dośrodkowania | Podstawy rozgrywki w FIFA 15 poradnik FIFA 15

Dośrodkowania

Klasyczne dośrodkowanie górą

Klasyczne dośrodkowanie górą wykorzystujemy głównie do kierowania piłki w pole karne na wchodzących w obręb szesnastki napastników z zamierzeniem wykonania strzału głową lub przewrotką By je wykonać, wciśnij klawisz wrzutki i wybierz kierunek, w którym ma zostać posłana piłka. Nie przesadź z siłą - zbyt mocne kopnięcie spowoduje, że zagranie, zamiast trafić do celu, trafi na aut bądź poleci na aut bramkowy. Nie ma sensu także dośrodkowywanie piłki w momencie, w którym jesteśmy naciskani przez przeciwnika - takie zagranie nie przyniesie nam żadnego profitu.

Niskie dośrodkowanie stanowi doskonałą sposobność do zakończenia akcji efektownym szczupakiem lub niskim wolejem - piłka leci wówczas mniej więcej na wysokości tułowia - Dośrodkowania | Podstawy rozgrywki w FIFA 15 - FIFA 15 - poradnik do gry

Niskie dośrodkowanie

Niskie dośrodkowanie stanowi doskonałą sposobność do zakończenia akcji efektownym "szczupakiem" lub niskim wolejem - piłka leci wówczas mniej więcej na wysokości tułowia. Do jego wykonania konieczne staje się dwukrotne wciśnięcie klawisza wrzutki i wybranie kierunku, w którym ma zostać posłana futbolówka. Niskie dośrodkowanie jest skuteczne zwłaszcza podczas dogrywania piłki na krótki słupek, kiedy obrońcy skupiają się na zawodnikach bezpośrednio atakujących bramkę przeciwnika.

Dośrodkowanie po murawie

Dośrodkowanie po murawie pozwala nam na zagranie piłki lecącej kilka centymetrów nad powierzchnią boiska - posłana piłka leci z dużą prędkością, co umożliwia błyskawiczne oddanie strzału na bramkę przeciwnika. By je wykonać, trzykrotnie wciśnij klawisz wrzutki i wybierz kierunek, w którym zagrasz futbolówkę. Wykorzystanie tego dośrodkowania jest sensowne tylko wówczas, gdy liczymy na zrobienie zamieszania w polu karnym i fakt, że piłka odbije się od jednego zawodników, powodując zagrożenie. To także dobry sposób finalizacji szybkiej kontry prowadzonej na skrzydłach boiska, gdzie możemy zagrać precyzyjną i prostą do kopnięcia przez adresata piłkę.