Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 15 - poradnik do gry

FIFA 15 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rzuty wolne | Stałe fragmenty gry w FIFA 15 poradnik FIFA 15

Rzuty wolne

Mocny rzut wolny

Mocny rzut wolny to najprostszy, acz zarazem najbardziej skuteczny sposób na strzelenie bramki bezpośrednio z rzutu wolnego. By uderzyć na bramkę, wciśnij modyfikator oraz klawisz strzału. Staraj się odpowiednio dobierać moc, z jaką chcesz posłać piłkę w kierunku celu. Staraj się wybierać górne rogi bramki - to tam bramkarzowi jest najtrudniej o skuteczną interwencję.

Czy Wisła utrzyma prowadzenie? - Rzuty wolne | Stałe fragmenty gry w FIFA 15 - FIFA 15 - poradnik do gry
Czy Wisła utrzyma prowadzenie?

Rzut wolny techniczny

Techniczny rzut wolny to dobra propozycja dla zawodników mogących pochwalić się dobrym wyszkoleniem technicznym. Ten typ strzału sprawdza się głównie przy uderzeniu oddawanym maksymalnie z odległości dwudziestu metrów do bramki przeciwnika. By wykonać ten typ rzutu wolnego, wciśnij klawisz strzału oraz modyfikator strzału finezyjnego.

Potężny rzut wolny

Posłanie potężnej "petardy" w kierunku bramki przeciwnika z dalszej odległości to domena zawodników charakteryzujących się dużą siłą i atletyzmem. Takie uderzenia sprawdzają się z dalszej odległości, kiedy nie liczy się precyzja, a moc strzału, która może sprawić spore kłopoty golkiperowi drużyny przeciwnej. By posłać prosto lecącą bombę, wciśnij jednocześnie klawisz strzału, modyfikator oraz modyfikator strzału finezyjnego.

Rozgrywanie rzutu wolnego kilkoma zawodnikami

FIFA 15 pozwala na kombinacyjne rozgrywaniu rzutów wolnych za pomocą aż trzech zawodników. By wykorzystać ich umiejętności i predyspozycje w rozegraniu tego stałego fragmentu gry, do każdej kombinacji dodaj odpowiednio: dla drugiego zawodnika - klawisz kontroli tempa, dla trzeciego - modyfikator strzału finezyjnego.

Zmiany zawodnika wykonującego rzut wolny dokonasz, wciskając przycisk sprintu - Rzuty wolne | Stałe fragmenty gry w FIFA 15 - FIFA 15 - poradnik do gry

Zmiana zawodnika

Zmiany zawodnika wykonującego rzut wolny dokonasz, wciskając przycisk sprintu.

Przełączenie na odbiorcę

W każdym momencie możesz zrezygnować z wykonywania rzutu wolnego i poświęcić się walce o dobrą pozycję wyjściową do zagrywanej przez kolegę z zespołu piłki. By rozpocząć kontrolę nad jednym z zawodników znajdujących się w polu karnym, wciśnij prawą gałkę analogową. Następnie musisz powalczyć o wyjście na dobrą pozycję i w odpowiednim momencie poprosić o kierunkowe dogranie do kontrolowanego piłkarza.