Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 15 - poradnik do gry

FIFA 15 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Gra bramkarzem - interwencje | Obrona w FIFA 15 poradnik FIFA 15

Gra bramkarzem - interwencje

Wyjście z bramki

Bez odpowiedniego i dobrze wymierzonego wyjścia z bramki trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek skuteczną interwencję naszego golkipera - dobre ustawienie i skrócenie kąta strzału to tak naprawdę podstawa do tego, by liczyć na dobrą obronę uderzenia przeciwnika. By wyjść z bramki, wciśnij przycisk odpowiedzialny za wyjście bramkarza. Nie cofaj się podczas szarży przeciwnika - wracanie do bramki po przedwczesnym wyjściu zazwyczaj kończy się złapaniem bramkarza na wykroku i prostą drogą do skutecznej finalizacji akcji.

Obrona rzutów karnych

Udzielanie porad w kwestii obrony rzutów karnych jest trudne, bowiem jedenastki to tak naprawdę czysta loteria, a skuteczne interwencja to wypadkowa szczęścia i intuicji gracza. Nie da się jednak ukryć, że piłkarze przeciwnika najczęściej celują w oba dolne rogi i właśnie w tym można upatrywać jakiejkolwiek szansy na przewidzenie tego, w którym kierunku zostanie posłana piłka. Reszta tak naprawdę zależy tylko i wyłącznie od bramkarza i naszego przeczucia.

Dobre wyjście to podstawa sukcesu! - Gra bramkarzem - interwencje | Obrona w FIFA 15 - FIFA 15 - poradnik do gry
Dobre wyjście to podstawa sukcesu!

Gra jako ostatni obrońca

Ostatnio bramkarze uczeni są dobrej gry nogami na przedpolu bramkowym, tworząc instytucję tzw. ostatniego obrońcy - również i w FIF-ie 15 takie praktyki są na porządku dziennym. Dłuższe przytrzymanie przycisku odpowiedzialnego za wyjście bramkarza da nam szansę wyjścia poza obręb pola karnego i wybicie piłki zmierzającej w stronę naszej bramki w obliczu samozwańczego ataku jednego z napastników drużyny rywala czy też długiego podania prostopadłego, które mamy szansę przejąć.