Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 15 - poradnik do gry

FIFA 15 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podania | Podstawy rozgrywki w FIFA 15 poradnik FIFA 15

Podania

Krótkie podanie po ziemi

Krótkie podanie to tak naprawdę podstawa budowania każdej piłkarskiej akcji - to podstawa płynnego rozgrywania futbolówki i przenoszenia jej w okolice pola karnego. By je wykonać, wciśnij klawisz odpowiedzialny na krótkie podanie i wybierz kierunek, w którym ma zostać posłane. Korzystaj z niego zwłaszcza podczas rozgrywania piłki w okolicach własnej bramki, by możliwie jak najprościej oddalić ją z własnej połowy - nie stroń również od serii szybkich podań przy dynamicznym rozgrywaniu akcji na małym polu.

Długie podanie po ziemi to dobry sposób na zmianę strony rozgrywania akcji w momencie, w którym nie atakuje nas przeciwnik lub widzimy wolną przestrzeń, w którą możemy posłać piłkę - Podania | Podstawy rozgrywki w FIFA 15 - FIFA 15 - poradnik do gry

Długie podanie po ziemi

Długie podanie po ziemi to dobry sposób na zmianę strony rozgrywania akcji w momencie, w którym nie atakuje nas przeciwnik lub widzimy wolną przestrzeń, w którą możemy posłać piłkę. By posłać podanie na dłuższą odległość, wciśnij klawisz odpowiedzialny za krótkie podanie i wybierz kierunek, w którym ma zmierzać piłka.

Podanie górą

Podanie górą wykorzystywane jest przede wszystkim przy zmianie strony rozgrywania akcji lub też w momencie, w którym próbujemy odciążyć daną formację od konieczności kreowania ataku przy sporym naporze piłkarzy drużyny przeciwnej. By je wykonać, wciśnij klawisz odpowiedzialny za wrzutkę i wybierz kierunek, w którym chcesz posłać futbolówkę, zwracając także uwagę na pasek siły. Pamiętaj, by tego typu podanie było zagrywane precyzyjnie i w odpowiednim momencie.

Podanie prostopadłe po ziemi

Podanie prostopadłe umożliwia nam szybką zmianę tempa akcji poprzez raptowne przyspieszenie ataku skrzydłami, kiedy zagrywamy na wychodzącego pomocnika, czy też podczas rozgrywania akcji toczących się w okolicach pola karnego, kiedy widzimy szansę dogrania piłki do zawodnika urywającego się obrońcom drużyny przeciwnej. By wykonać podanie prostopadłe po ziemi, wciśnij klawisz odpowiedzialny za podanie prostopadłe i wybierz kierunek, w którym ma zostać posłane.

Podanie prostopadłe górą sprawdza się wówczas, gdy nie widzimy możliwości posłania futbolówki po ziemi w taki sposób, by minęła ona formację obronną przeciwnika - to także znakomity sposób na wykonanie szybkiej kontry np - Podania | Podstawy rozgrywki w FIFA 15 - FIFA 15 - poradnik do gry

Podanie prostopadłe górą

Podanie prostopadłe górą sprawdza się wówczas, gdy nie widzimy możliwości posłania futbolówki po ziemi w taki sposób, by minęła ona formację obronną przeciwnika - to także znakomity sposób na wykonanie szybkiej kontry np. po wybronionym rzucie rożnym czy skutecznym przechwycie. Do jego wykonania musisz wciśnąć klawisz odpowiedzialny za podanie prostopadłe oraz modyfikator - podczas zagrania wybierz również kierunek, w którym ma zostać zaadresowana piłka.