Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 15 - poradnik do gry

FIFA 15 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozgrywka zawodnikiem z pola | Gra zawodnikiem w FIFA 15 poradnik FIFA 15

Rozgrywka zawodnikiem z pola

Utrzymanie pozycji

Podstawowym wyznacznikiem naszej przydatności na boisku jest ocena pojawiająca się przy nazwisku kontrolowanego zawodnika. Wpływa na nią wiele czynników, ale jednym z podstawowych jest umiejętność utrzymania i kontrolowania pozycji, na jakiej występuje nasz zawodnik. Miejsce, w okolicach którego aktualnie powinniśmy się znajdować, określane jest przez strzałki pojawiające się przy znaczniku - im więcej ich jest, tym dalej znajdujemy się od naszej właściwej pozycji, przez co nasz współczynnik punktowy i ocena występu sukcesywnie pomniejsza się o kolejne części dziesiąte. Warto pilnować ustawienia na boisku i wypełniać założenia taktyczne - w innym przypadku możemy przedwcześnie opuścić pole gry poprzez zmianę w trakcie gry.

Walka o jak najlepszą pozycję przy dośrodkowaniach z rzutu rożnego lub wolnego kojarzą nam się zazwyczaj tylko z jednym - z koniecznością uporczywego przepychania się z obrońcami drużyny przeciwnej i szukaniu dogodnej pozycji do oddania strzału i tak faktycznie wygląda to w FIF-ie 15 - Rozgrywka zawodnikiem z pola | Gra zawodnikiem w FIFA 15 - FIFA 15 - poradnik do gry

Walka przy stałych fragmentach gry

Walka o jak najlepszą pozycję przy dośrodkowaniach z rzutu rożnego lub wolnego kojarzą nam się zazwyczaj tylko z jednym - z koniecznością uporczywego przepychania się z obrońcami drużyny przeciwnej i szukaniu dogodnej pozycji do oddania strzału i tak faktycznie wygląda to w FIF-ie 15. Przed wykonaniem stałego fragmentu gry musimy pozostawać w ciągłym ruchu bacząc na to, by przeciwnik nie zablokował nam wszystkich możliwych dróg walki o pozycję - starajmy się wyprzedzać przeciwnika i blokować go swoim ciałem, pozbawiając możliwości pieczołowitego pokrycia naszego gracza.

Rozgrywanie piłki i finalizacja akcji

To, czym głównie zajmujemy się na boisku, zależy przede wszystkim od pozycji, na jakiej znajduje się zawodnik. Najwięcej punktów w przypadku napastnika dostajemy rzecz jasna za oddawane strzały oraz strzelane bramki - to w końcu obowiązek piłkarzy najbardziej wysuniętych do przodu, biorących na swoje barki konieczność strzelania bramek. Pomocnicy są nagradzani za udane podania, a zważywszy na to, że wymieniają ich zdecydowanie najwięcej, warto zwracać uwagę na ich celność. Podstawę do oceny defensora z kolei stanowią odbiory oraz udane przechwyty - należy jednak pamiętać o tym, że każdy niepotrzebny faul powoduje obniżenia oceny o kilka dziesiątych części noty.