Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 15 - poradnik do gry

FIFA 15 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podstawowe zagrania obronne | Obrona w FIFA 15 poradnik FIFA 15

Podstawowe zagrania obronne

Odbiór piłki

Odbiór piłki to najprostszy i najbardziej wydajny sposób na powstrzymanie akcji przeciwnia, umożliwiający łatwe wykorzystanie przewagi fizycznej nad przeciwnikiem. Niewłaściwe przepychanie się czy zbyt późne wystawienie nogi w celu zatrzymania piłki może jednak spowodować faul. By go wykonać, naciśnij klawisz odpowiedzialny za odbiór.

Wślizg to bardzo ryzykowna, choć jednocześnie skuteczna opcja powstrzymania akcji przeciwnika - dobrze wykonany odbiór piłki tym sposobem pozwala na szybkie przerwanie akcji ofensywnej rywala i zazwyczaj daje szansę na powrót kolegom z drużyny na swoje nominalne pozycje, gdyż często wiąże się on z w - Podstawowe zagrania obronne | Obrona w FIFA 15 - FIFA 15 - poradnik do gry

Wślizg

Wślizg to bardzo ryzykowna, choć jednocześnie skuteczna opcja powstrzymania akcji przeciwnika - dobrze wykonany odbiór piłki tym sposobem pozwala na szybkie przerwanie akcji ofensywnej rywala i zazwyczaj daje szansę na powrót kolegom z drużyny na swoje nominalne pozycje, gdyż często wiąże się on z wykopaniem futbolówki poza obręb pola gry. By go wykonać, wciśnij klawisz odpowiedzialny za wślizg. Pamiętaj, że nieczysty wślizg ma swoje konsekwencje, włącznie z wydaleniem zawodnika z boiska za ostry wjazd bez pardonu w przeciwnika z wyprostowanymi nogami.

Wyekspediowanie piłki z pola karnego

Dobrym sposobem na pozbycie się piłki jest również po prostu... jej wykopanie poza obręb strefy zagrożenia Połowę sukcesu stanowi w tym zagraniu odpowiednie ustawienie się do piłki i pokrycie przeciwnika, do którego adresowana jest futbolówka - wówczas nawet jeśli nie trafimy w piłkę, to przeszkadzając napastnikowi sprawimy, że skierowanie piłki do siatki stanie się zdecydowanie trudniejsze, a jego strzał - znacznie mniej precyzyjny. By wybić piłkę, wciśnij klawisz odpowiedzialny za główkę. Staraj się nie wybijać futbolówki w rejony znajdujące się na wprost bramki - może się to zakończyć szybkim strzałem z pierwszej piłki, który czasami może zaskoczyć naszego golkipera. W razie potrzeby, nie obawiaj się wyekspediowania piłki na aut.

Dostosowanie tempa biegu do atakującego

Dostosowanie tempa biegu do atakującego przydatne jest zwłaszcza wówczas, gdy staramy się odizolować zawodnika atakującego skrzydłem boiska i próbującego dośrodkować w okolice pola karnego. Bieg z taką samą prędkością umożliwia przeciwnikowi znalezienie wolnej pozycji na zagrani futbolówki, a piłka często odbija się od naszego zawodnika, wracając pod nasze nogi lub trafiając na rzut rożny / wrzut z autu. By tego dokonać, wciśnij klawisz kontroli tempa.