Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

8. Player vs Player | The Elder Scrolls Online The Elder Scrolls Online poradnik, solucja

Nieodłącznym elementem rozgrywki jest system PvP (Player vs Player). Zamysłem twórców gry było stworzenie trzech frakcji, które będą konkurować ze sobą w starciu o największą chwałę na kontynencie Tamriel, o tron cesarski w Cyrodiil. W tym rozdziale znajdziesz informacje dotyczące rozgrywek PvP, kampanii oraz w jaki sposób zostać cesarzem imperium.

Prowincja Cyrodiil

Punkty sojuszu - waluta z Cyrodiil - 8. Player vs Player | The Elder Scrolls Online - The Elder Scrolls Online - poradnik do gry
Punkty sojuszu - waluta z Cyrodiil

Żeby dostać się do strefy PvP - Cyrodiil nasza postać musi osiągnąć minimalnie 10 poziom. Po spełnieniu wymogu możemy wybrać z menu kampanię, w której chcemy uczestniczyć. Po zaakceptowaniu kampanii gra przeniesie nas na teren wojny, do miejsca startowego naszej frakcji. W Cyrodiil znajdziemy mnóstwo zadań, które są związane z PvP oraz PvE. Za wykonywanie takich zadań dostajemy doświadczenie, złoto oraz nową walutę jaką są punkty sojuszu (Alliance Points). Punkty sojuszu możemy wymienić na ekwipunek czy też wspomóc naszą kampanię i zakupić katapulty czy tarany. Punkty sojuszu dostaje się także za wykonanie zadania grupowego jakim jest przejęcie fortecy lub starożytnego zwoju oraz zabicie gracza z wrogiego sojuszu.

Śmierć w Cyrodiil także różni się od frakcyjnych lokacji. Gracz, który polegnie na polu bitwy może zostać wskrzeszony klejnotem duszy. Jeżeli nie zostanie wskrzeszony, może odrodzić się w najbliższym obozie. Nasz ekwipunek wtedy nie zostanie uszkodzony i możemy powrócić na pole bitwy.

Cyrodiil - 8. Player vs Player | The Elder Scrolls Online - The Elder Scrolls Online - poradnik do gry
Cyrodiil

Transport w Cyrodiil różni się od tego co spotykamy na terenach frakcyjnych. Możemy podróżować pieszo, konno lub teleportując się dzięki specjalnym kapliczkom (Transitus Shrine). Żeby skorzystać z takiej kapliczki musi zostać spełniony odpowiedni wymóg. Każda frakcja, która przejęła basztę może aktywować bezpieczną drogę między nimi. Jeżeli wymóg jest spełniony, na mapie pojawi się linia koloru naszej frakcji. Jeżeli nie, linia będzie przezroczysta a po środku będzie widniała kłódka.

Kampanie

Okno kampanii w menu - 8. Player vs Player | The Elder Scrolls Online - The Elder Scrolls Online - poradnik do gry
Okno kampanii w menu

Każdy gracz po osiągnięciu 10 poziomu doświadczenia może wybrać kampanię, do której chce dołączyć. Kampanie są to zadania dynamiczne, więc możemy uczestniczyć z nich kiedy tylko chcemy. Po wybraniu kampanii zostaniemy teleportowani do strefy PvP (Cyrodiil), w sam środek walki trzech frakcji. Ze względu na różnice poziomów doświadczenia, wszyscy gracze zostają zbliżeni do siebie wartością ataku oraz obrony.

Zadania podczas kampanii można podzielić na dwa rodzaje:

  • Zdobywanie baszt - Najprostsza forma łączenia dróg frakcyjnych. Zdobywanie baszt odbywa się dynamicznie i w każdej chwili strona przeciwna może odbić wcześniej zdobytą basztę. Jeżeli trwa bitwa o basztę, zostanie ona zaznaczona na mapie skrzyżowanymi mieczami. Największą rolę tutaj odgrywa ilość uczestników oraz zgranie całości. W każdej baszcie znajdują się dwie flagi, których przejęcie oznacza przejęcie całej baszty. Baszta, która została przejęta przez frakcję zostaje w takim samym stanie jak podczas przejęcia. Żeby naprawić mury oraz bramę baszt, uczestnicy bitwy muszą korzystać ze specjalnych niezbędników naprawczych (repair kit), które można kupić na terenie Cyrodiil za punkty sojuszu (Alliance points).
  • Zdobywanie Starożytnych Zwojów (Elder Scrolls) - Zdobywanie starożytnego zwoju wiąże się z dużymi bonusami dla całej frakcji, która uczestniczy w kampanii. Każda frakcja posiada domyślnie po dwa takie zwoje i otrzymują z nich bonusy tylko jeśli są przetrzymywane w specjalnych fortecach. Przeciwna frakcja może w każdej chwili przejąć taki zwój i zanieść go do swojej fortecy by otrzymać bonus. Podczas takiego wydarzenia na mapie będzie widniała ikona zwoju oraz kierunek, w którym podróżuje.

Cesarstwo

Cesarz to status w Elder Scrolls Online, który jest marzeniem każdego gracza uczestniczącego w rozgrywkach PvP, w prowincji Cyrodiil. Umiejętności jakie dostaje taki gracz są unikalne i jedyne w swoim rodzaju. Nie można ich zdobyć w żaden inny sposób i dają ogromną przewagę podczas rozgrywek PvP. Za zdobycie statusu cesarza, gracz otrzymuje trzy główne nagrody:

  • Umiejętności frakcyjne - Za zdobycie tronu cesarskiego, gracz otrzymuje cały zestaw umiejętności, które może wykorzystywać w rozgrywkach PvP. Umiejętności takie kładą szczególny nacisk na usprawnianie działań całej frakcji. Może ulepszać mury i bramy czy natychmiast odnawiać zniszczone maszyny oblężnicze, dając ogromną przewagę na polu bitwy. Podczas oblężenia fortec, frakcja która kontroluje tron w Cyrodiil dostaje bonusy i trudniej jest je przejąć. Gracze, którzy są w obrębie działań cesarza również otrzymują bonusy do walki oraz obrony
  • Umiejętności bojowe (dla cesarza) - Wszystkie umiejętności, którymi posługuje się cesarz zostają wzmocnione. Zwykły gracz nie będzie w stanie pokonać cesarza w potyczce jeden na jednego.
  • Unikalne przedmioty - Cesarz uzyskuje dostęp do unikalnego kompletu uzbrojenia, którego nie można zdobyć w żaden inny sposób. Jest to najlepszy zestaw do zdobycia w grze.

Żeby zostać cesarzem, gracz musi spełnić dwa główne wymagania:

  • Przejęcie fortec - Przejęcie fortec to bardzo trudne zadanie, na które musi pracować cała frakcja. Żeby zdobyć dostęp do tronu cesarskiego, wszystkie sześć fortec go oblegających musi należeć do jednej frakcji.
  • Najwyższa ilość punktów - Gracz, którego frakcja przejęła wszystkie sześć oblegających tron fortec oraz osiągnął najwięcej punktów sojuszu, zostaje cesarzem.