Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

9. Klasy i umiejętności | The Elder Scrolls Online The Elder Scrolls Online poradnik, solucja

Elder Scrolls Online oferuje nam podążanie własną ścieżką rozwoju bohatera. Zostaje jednak zachowany schemat klas, które możemy wybrać w zależności od stylu gry. Z tego rozdziału dowiesz się jak prezentują się klasy w Elder Scrolls Online. Opisane zostały tu umiejętności każdej z nich oraz różnice jakie prezentują wobec siebie.

Dragonknight

Dragonknight jest jedną z klas oferowanych w grze. Umiejętności tej klasy wykazują dużą wszechstronność i może być grywalna pod każdą postacią. Dragonknight nie skupia się przede wszystkim na zadawaniu obrażeń z bliska (close range fighter) lecz gra oferuje nam także umiejętności magiczne. Jako, że klasa ta ma za zadanie przyjmować duże ilości obrażeń, dobrym wyborem jest ubieranie się w ciężką zbroję. Dragonknight posiada trzy ścieżki rozwoju, które można dowolnie ze sobą mieszać i wyszukiwać najlepszych kombinacji umiejętności:

 • Ardent Flame - Drzewko umiejętności Ardent Flame pozwala tej klasie na zadawaniu obrażeń żywiołem ognia i jest najbardziej ofensywnym wyborem. Umiejętności te mają szeroki wachlarz zastosowań. Przy ich użyciu możemy kontrolować otoczenie, zadając obrażenia od ognia wszystkim przeciwnikom stojącym w zasięgu umiejętności czy przyciągać przeciwników do siebie także zadając im obrażenia od ognia.
 • Draconic Power - Umiejętności te skupiają się przede wszystkim na obronie. Oferują one odbijanie obrażeń z powrotem do wroga, odporność na magię oraz regeneracje naszego zdrowia. Drzewko to jest bardzo przydatne jeżeli chcemy pójść w tworzenie postaci przyjmującego na siebie obrażenia (Tank)
 • Earthen Heart - To drzewko umiejętności oferuje wsparcie dla naszej drużyny. Zawiera ono umiejętności rzucania klątw na przeciwników oraz wzmocnień na sojuszników

Nightblade

Klasa Nightblade oferowana jest wszystkim graczom, którzy preferują szybkie eliminowanie pojedynczych wrogów oraz skradanie się. Jest to typowa klasa łotrzyka świetnie nadająca się do tego typu zadań. Preferowanym ekwipunkiem są podwójne bronie (sztylety) oraz średni pancerz. Podczas cichego eliminowania przeciwników klasa ta dostaje bonus do zadawania obrażeń. Ma większą szanse na zadanie krytycznego ciosu a jego obrażenia podczas takiego ciosu są dużo większe niż u innych klas. Nightblade posiada trzy ścieżki rozwoju, które możemy dowolnie ze sobą łączyć:

 • Assassination - Drzewko skupia się na szybkim zabijaniu przeciwników. Posiada umiejętności skupiające się przede wszystkim na zadawaniu ogromnych obrażeń z bliska oraz wykańczanie przeciwników magią
 • Shadow - Umiejętności z tego drzewka skupiają się na skradaniu oraz niewidzialności. Umiejętności z drzewek Assassination oraz Shadow idą w parze przez co ich kombinacja może okazać się zabójcza
 • Siphoning - Drzewko skupiające się na rzucaniu klątw na przeciwników oraz czarów które zadają obrażenia w czasie (DoT - Damage over Time)

Sorcerer

Sorcerer jest typową klasą maga w Elder Scrolls Online. Jego umiejętności skupiają się na zadawaniu obrażeń magią, rzucaniu wzmocnień na sojuszników oraz leczenia ich. Sorcerer, jako klasa magiczna, używa kosturów oraz szat (lekkich zbroi). Grając solo, możemy skupić się głównie na zadawaniu obrażeń oraz rzucaniu klątw na przeciwników a grając w grupie, na umiejętnościach leczących naszych sojuszników. Klasa uzdrowiciela jest najbardziej potrzebną klasą w grupie i bez niej każda wyprawa do lochów kończy się tragicznie w skutkach. Sorcerer posiada trzy główne ścieżki rozwoju:

 • Dark Magic - Pierwszy, z drzewka umiejętności Sorcerer'a skupia się przede wszystkim na zadawaniu obrażeń magicznych jak i kontroli otoczenia. Za jego pomocą możemy także rzucać klątwy na przeciwników, które po ich zabiciu przeniosą się na kolejnych w ich zasięgu.
 • Daedric Summoning - Drzewko to skupia się na przywoływaniu sług, którzy będą dla nas walczyć. Za pomocą niego będziemy także rzucać klątwy na przeciwników i rzucać wzmocnienia chroniące nas przed obrażeniami magicznymi.
 • Storm Calling - Umiejętności te skupiają się na zadawaniu obrażeń magią błyskawic. Można za pomocą niego rzucać potężne czary, które rażą przeciwników czy ogłuszać na pewien okres czasu

Templar

Templar w Elder Scrolls Online to rycerz posługujący się świętą magią zadającą obrażenia oraz leczącą nas w trakcie walki. Templar jest niezastąpioną klasą jeżeli chodzi o zadawanie obrażeń grupie przeciwnków. Jego ostateczne umiejętności mogą być wzmocnione przez innych graczy w grupie co zadaje jeszcze większe obrażenia przeciwnikom. Templar'em można grać na różne sposoby. Jego wachlarz umiejętności może skupić się na zadawaniu obrażeń bądź ich przyjmowaniu. Templar posiada trzy główne drzewka umiejętności:

 • Aedric Spear - Drzewko te skupia się na zadawaniu obrażeń magicznych jak i fizycznych. Jego atrybutem jest święta magia a umiejętności pozwalają na wytrącaniu przeciwników z równowagi oraz zadawaniu obrażeń otaczających nas przeciwników.
 • Dawn's Wrath - Drzewko skupiające się na zadawaniu obrażeń magicznych światła oraz rzucaniu klątw na przeciwników. Doskonale sprawdza się przy graniu solo a także w grupie, dzięki umiejętnościom zadających obrażenia obszarowe (AoE - Area of Effect)
 • Restoring Light - Umiejętności oferują nam zmniejszenie otrzymywanych obrażeń naszych sojuszników oraz leczenie i usuwanie osłabień.