Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Mapa Tamriel - The Elder Scrolls Online
Mapa Tamriel - The Elder Scrolls Online
Powiększ mapę

Aldmerskie Dominium (Aldmeri Dominion) | Frakcje i rasy The Elder Scrolls Online The Elder Scrolls Online poradnik, solucja

Rasy członkowskie: Elfy wysokiego rodu, Leśne elfy, Khajiitowie

Włączone prowincje: Wyspa Summerset, Puszcza Valen, Elsweyr

Przywódczyni: Królowa Ayrenn (Elfka wysokiego rodu)

Datowanie początków istnienia tego stronnictwa nie jest pewne. Niewykluczone, że ma ono znacznie dłuższą tradycję niż pozostałe dwa ugrupowania, choć zachodzi podejrzenie, iż Dominium zostało powołane do życia w bezpośrednim związku z kryzysem, jaki nastał po Soulburst. W jego obliczu Altmerowie (Elfy wysokiego rodu) zwrócili się do swoich dawnych sojuszników - Bosmerów (Leśnych elfów) i Khajiitów - celem połączenia sił i wspólnego stanięcia do walki ze zgrozą, która wylała się z Otchłani. Jednocześnie mieszkańcy Wyspy Summerset uznali, że nadszedł najwyższy czas, by skończyć dominację młodych ludzkich ras w Tamriel i przywrócić panowanie tych, którzy pojawili się tutaj jako jedni z pierwszych i wytworzyli najbardziej zaawansowaną jakoby kulturę - elfów (najlepiej wysokiego rodu).

Na czele Aldmerskiego Dominium stoi królowa Ayrenn - Altmerka licząca sobie mniej niż trzydzieści wiosen, a więc młodziutka nawet jak na standardy ludzi i innych ras, które nie mogą pochwalić się taką długowiecznością jak elfowie. Jednak władzę Ayrenn legitymizuje coś więcej niż szlachetna krew, przekazana jej przez zmarłego niedawno ojca, króla Hidelitha. Królową cechuje bowiem honor, inteligencja i upór, jakich nie spotyka się na co dzień wśród Elfów wysokiego rodu - co więcej, może ona pochwalić się karierą poszukiwaczki przygód, która dała jej jeszcze więcej niezwykłych umiejętności, a także dużą wiedzę o Tamriel. Co ciekawe, mimo dominującej roli Altmerów w omawianej frakcji, Elfy wysokiego rodu stolicą Dominium uczyniły Elden Root, miasto w ojczyźnie Leśnych elfów, czyli zlokalizowanej na stałym lądzie Puszczy Valen. W ten sposób królowej Ayrenn łatwiej bowiem utrzymywać kontrolę nad pozostałymi członkami swojej frakcji, a także rozsiewać wpływy Dominium na resztę Tamriel.

Królowa Ayrenn, władczyni Dominium. - Aldmerskie Dominium (Aldmeri Dominion) | Frakcje i rasy The Elder Scrolls Online - The Elder Scrolls Online - poradnik do gry
Królowa Ayrenn, władczyni Dominium.

A tak przedstawiają się rasy tworzące Aldmerskie Dominium:

Elfy wysokiego rodu - lud mogący pochwalić się zachowaniem prawdopodobnie największej liczby cech Aldmerów, praojców wszystkich elfickich ras Tamriel, którzy przybyli tutaj przed tysiącami lat, uchodząc ze Starego Aldmeris. Altmerowie zdają sobie sprawę z tego podobieństwa, o czym dobitnie świadczą duma i poczucie wyższości, odczuwalne podczas kontaktów z nimi dla każdej innej istoty. Jednak górowanie elfów wysokiego rodu ma również dosłowny, fizyczny wymiar - przedstawiciele tej rasy należą do najwyższych humanoidów w Tamriel. Ich ojczyzną jest Wyspa Summerset, spora połać lądu leżąca w stosunkowo dużym oddaleniu od reszty kontynentu, co jest jedną z głównych przyczyn długoletniego izolowania się Altmerów od reszty świata. Jest to kraina pełna monumentalnych budowli (lub ich ruin), często tętniących magią - elfy wysokiego rodu słyną bowiem przede wszystkim jako potężni czarodzieje, specjalizujący się we wszystkich szkołach sztuk tajemnych.

Leśne elfy - zwani też Bosmerami. Choć wywodzą się z tego samego pnia, co Altmerowie, między obiema rasami występują liczne różnice. Kiedy bowiem przodkowie Bosmerów opuścili Wyspę Summerset, by zamieszkać w kontynentalnej części Tamriel, trafili oni do Puszczy Valen, południowej krainy, której niemal całą powierzchnię zajmował prastary las. Trudne warunki życia doprowadziły do zawarcia tak zwanego Zielonego Paktu między elfami a leśnym bóstwem znanym jako Y'ffre. Od tamtej pory mieszkańcy Puszczy Valen są znacznie niżsi od pozostałych nacji Tamriel i nie posiadają takich zdolności magicznych jak ich "wysocy" kuzyni, jednak z drugiej strony żaden inny lud nie jest tak zżyty z naturą i przystosowany do bytowania w gęstwinie jak Leśne elfy. Czyni to z nich niezrównanych tropicieli, zwiadowców i łuczników, a także zdolnych skrytobójców bądź "łotrzyków".

Khajiitowie - kotoludzie z prowincji Elsweyr, zlokalizowanej na południu Tamriel. Dzielą się na wiele podgatunków o zróżnicowanych zdolnościach fizycznych i umysłowych, lecz pewne cechy mają wspólne, jak na przykład niezwykłą zręczność, zamiłowanie do słodkości czy uzależnienie swojego trybu życia od faz dwóch księżyców świecących nad planetą Nirn. Nie stworzyli jednolitej, zaawansowanej cywilizacji, opierając się zamiast tego na systemie klanowym. Często wiodą koczowniczy tryb życia, choć zdarza im się budować wioski bądź małe miasta, zwykle zlokalizowane wokół plantacji księżycowego cukru. Zwierzęca aparycja Khajiitów daje im podobne poważanie jak Argonianom, choć ci, którzy widzieli mieszkańców Elsweyr w boju, nierzadko czują wobec nich trwożliwy szacunek. Jednak niewysokie mniemanie o przedstawicielach tej rasy nie jest całkiem nieuzasadnione, jako że nierzadko spotyka się ich również w roli włamywaczy i kieszonkowców.

Elden Root, zlokalizowana w Puszczy Valen stolica Dominium. - Aldmerskie Dominium (Aldmeri Dominion) | Frakcje i rasy The Elder Scrolls Online - The Elder Scrolls Online - poradnik do gry
Elden Root, zlokalizowana w Puszczy Valen stolica Dominium.