Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak pozyskać materiały | Stolarstwo w The Elder Scrolls Online The Elder Scrolls Online poradnik, solucja

Jak pozyskać materiały

Głównym, a zarazem najprostszym sposobem pozyskiwania danego drewna (tak samo jak w przypadku rud metali i włókien roślin), jest wydobycie ich ze złoża (przypominającego powalony pień drzewa) - tym sposobem uzyskasz od 3 do 4 sztuk drewna (Rough). Jest to najprostszy, acz jednocześnie najbardziej czasochłonny proces - do wykonania przedmiotów będziesz potrzebował od kilku do kilkunastu sztuk przetworzonego (oheblowanego - Sanded) drewna, a więc by zrobić jeden tylko przedmiot będziesz musiał wydobyć drewno przynajmniej z kilku złóż. Wydobywanie drewna ze złóż (i przetwarzania ich do ich oheblowanej wersji) jest opłacalne praktycznie tylko na niższych poziomach, gdy nie masz dostępu do dużej ilości przedmiotów do dekonstrukcji.

Znacznie bardziej opłacalnym sposobem jest wspomniana dekonstrukcja. Po uzyskaniu kilkunastu poziomów doświadczenia (gdy wrogowie zaczną wyrzucać przedmioty wytworzone z Oak albo Beech), zaczniesz podnosić wprost absurdalną ilość przedmiotów. Większość z nich będzie oczywiście gorszej jakości, niż te, które aktualnie będziesz nosił, dlatego będziesz się ich musiał pozbyć.

Warto to robić właśnie w procesie dekonstrukcji, gdyż dostajesz całą masę doświadczenia do konkretnej gałęzi rzemiosła (o czym szerzej w innym rozdziale), masz szansę uzyskać od 1 do 3 sztuk oheblowanego (Sanded) drewna (w zależności od jakości przedmiotu poddanego dekonstrukcji), a także masz szansę na wyrzucenie Żywicy, materiału wymaganego do konkretnego stylu, czy nawet materiału, który wymagany jest do wytworzenia przedmiotu o konkretnych cechach (Trait).

Proces dekonstrukcji jest bardzo prosty - by uzyskać konkretny rodzaj drewna, musisz zniszczyć przedmiot wytworzony z owego drewna. Jeśli chcesz uzyskać Hickory, musisz niszczyć przedmioty wytworzone z tego materiału. Jeśli chcesz uzyskać konkretny materiał wymagany do wytworzenia przedmiotu o danych cechach (np. Sapphire, poprawiającego efekty Kamieni Mundus), musisz zniszczyć przedmiot, który ma upragnioną przez ciebie cechę.

Poniżej znajdziesz tabelę przedstawiającą miejsca (dla wszystkich 3 frakcji), w których możesz wydobyć dane rodzaje nieoheblowanego drewna:

Ruda

Aldmeri Dominion

Daggerfall Covenant

Ebonheart Pact

Rough Maple

Khenarthi's Roost i Auridon

Stros M'Kai, Betnikh i Glenumbra

Bleakrock Isle, Bal Foyen i Stonefalls

Rough Oak

Grahtwood

Stormhaven

Deshaan

Rough Beech

Grahtwood, Greenshade i Malabal Tor

Stormhaven, Rivenspire i Alik'r Desert

Deshaan, Shadowfen i Eastmarch

Rough Hickory

Greenshade i Malabal Tor

Rivenspire i Alik'r Desert

Shadowfen, Eastmarch i The Rift

Rough Yew

Reaper's March, Coldharbour i Cyrodiil

Bangkorai, Coldharbour i Cyrodiil

The Rift, Coldharbour i Cyrodil

Rough Birch

Cyrodiil, Stonefalls i Deshaan

Cyrodiil, Auridon i Grahtwood

Cyrodil i Glenumbra

Rough Ash

Shadowfen, East March i The Rift

Greenshade, Malabal Tor i Reaper's March

Rivenspire, Alik'r Desert i Bangkorai

Rough Mahogany

Glenumbra i Stormhaven

Stonefalls i Deshaan

Aurodon i Grahtwood

Rough Nigthwood

Rivenspire, Alik'r Desert i Bangkorai

Shadowfen, Eastmarch i The Rift

Greenshade, Malabal Tor i Reaper's March