Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Warden jako pomocnik | TESO Morrowind The Elder Scrolls Online poradnik, solucja

Na tej stronie dowiesz się, jak grać wardenem jako support. Wsparcie Wardena może być nieocenione w nowym DLC do TESO: Morrowind.

Wstęp

Warden jako pomocnik podczas grania w drużynie z powodzeniem może zastąpić klasę Templara lub typowego healera. Ilość kombinacji wspomagających daną drużynę jest tak ogromna, że można pokusić się o używanie dwóch różnych zestawów broni i umiejętności do nich przypisanych. Jest to zalecane dopiero wtedy, gdy opanujesz pierwszy zestaw. W trakcie walki będziesz mógł z powodzeniem przełączać się między umiejętnościami leczącymi oraz umiejętnościami wspierającymi drużynę różnorakimi bonusami.

Jeżeli o wspieraniu mowa, nie mogło zabraknąć tutaj typowych umiejętności leczących. W tym przypadku rekomendowanym uzbrojeniem będzie lekki pancerz oraz kostur leczący (Restoration staff). W ten sposób zmaksymalizujesz wartość twojej statystyki Magicka, która będzie twoim głównym zasobem w trakcie walk. Oczywiście możesz korzystać z Magicka i Stamina, ponieważ drzewko umiejętności Healing Staff korzysta z Magicka, a Green Balance może korzystać z obu.

Oprócz typowych umiejętności leczących, Warden posiada całą gamę wzmocnień dla drużyny oraz osłabień przeciwko przeciwnikom. Zalecanym jest jednak, by jako główny build, przed poziomem 15 (czyli przed poziomem, w którym otrzymujesz możliwość korzystania z dodatkowego zestawu umiejętności i broni) korzystać z umiejętności leczących, ewentualnie hybrydy. Dzieje się tak, dlatego że z reguły w publicznych lochach oraz Trialach, nie ma miejsca dla postaci, która specjalizuje się tylko i wyłącznie we wspieraniu (bez umiejętności leczących).

Po osiągnięciu poziomu 15 Warden jako pomocnik przybiera na znaczeniu i staje się naprawdę potężny. W tym momencie możesz korzystać z dwóch zestawów umiejętności i za pomocą odpowiedniego przycisku do zmiany broni będziesz mógł odnaleźć się w każdej sytuacji. Walkę zawsze rozpoczynaj od rzucenia wzmocnień na sojusznikach oraz osłabień na przeciwnikach, a dopiero później skup się na leczeniu odniesionych obrażeń.

Rekomendowany build

Poniżej znajdziesz rekomendowany build dla postaci Warden - pomocnik - Warden jako pomocnik | TESO Morrowind - The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

Poniżej znajdziesz rekomendowany build dla postaci Warden - pomocnik:

  1. Restoration Staff - Kostur leczący będzie twoją główną bronią podczas całej rozgrywki. Dzięki umiejętnościom z tego drzewka będziesz mógł leczyć sojuszników.
  2. Animal Companions - Skup się na wykupieniu umiejętności Betty Netch. Umiejętność ta odnawiać będzie twoją manę.
  3. Green Balance - Drzewko to zawiera całą gamę umiejętności leczących. W szczególności zainteresuj się umiejętnościami Fungal Growth, Healing Seed oraz Nature's Grasp.
  4. Winter's Embrace - Zainwestuj w umiejętność Frost Cloak, Impaling Shards oraz Sleet Storm.
  5. Zbroja - Korzystaj ze zbroi lekkiej w celu używania bonusów pasywnych z tego drzewka. Pomoże ci to podczas korzystania z zasobu Magicka.

Warden jako pomocnik nie różni się stylem gry od pomocników poznanych wcześniej. Twoim zadaniem jest trzymanie całej drużyny przy życiu oraz zarządzanie ilością many potrzebnej do korzystania z umiejętności. Podczas trudnych potyczek z kilkoma potworami dobrze jest osłabić ich obronę korzystając z umiejętności Impaling Shards oraz wzmocnić sojuszników za pomocą umiejętności Frost Cloak. W trakcie walk z bossami przygotuj umiejętność ostateczną, czyli Sleet Storm. Za jej pomocą obniżysz otrzymywane obrażenia ze wszystkich źródeł każdemu z sojuszników.

Nazwa umiejętności

Opis umiejętności

Fungal Growth

Umiejętność lecząca, którą otrzymasz po rozpoczęciu rozgrywki. Warto ją ulepszyć do Enchanted Growth. Oprócz leczenia zwiększy współczynnik obrony wszystkich sojuszników.

Healing Seed

Umiejętność lecząca, a po ulepszeniu (Corrupting Pollen) zmniejszająca ilość punktów leczenia przeciwników.

Grand Healing

Umiejętność lecząca z drzewka Restoration Staff. Ulepsz ją do Healing Springs przy pierwszej okazji.

Regeneration

Umiejętność lecząca w czasie, którą rzucaj jeszcze przed rozpoczęciem walki. Morph na Rapid Regeneration.

Frost Cloak

Frost Cloak z ulepszeniem na Ice Fortress podnosi współczynniki obrony całej drużyny, a dodatkowo zmniejsza otrzymywane obrażenia dla twojej postaci.

Betty Netch

Umiejętność, która będzie odnawiać twój zasób many. Ważnym jest, by wykupić ją jak najszybciej.

Sleet Storm

Umiejętność Ultimate, która zadaje obrażenia, zmniejsza szybkość ruchu przeciwników o aż 70% oraz zmniejsza otrzymywane obrażenia całej drużyny o 30%. Używaj z rozwagą z racji swojego długiego czasu ładowania.

Umiejętności pasywne, którymi się zainteresuj grając jako pomocnik:

  1. Savage Beast - Umiejętność pasywna z drzewka Animal Companions, która dodaje punkty dla umiejętności ostatecznej. W ten sposób będziesz ładował swoje Ultimate o wiele szybciej.
  2. Flourish - Za każdą umiejętnośc z drzewka Animal Companion będziesz otrzymywał bonus do regeneracji many. Warto poświęcić maksymalną ilość punktów na tę umiejętność.
  3. Nature's Gift - Zwiększa efektywność leczenia umiejętnościami z drzewka Green Balance oraz odnawia twoje zasoby.
  4. Emerald Moss - Zwiększa efektywność leczenia w zależności od tego ile aktywnych posiadasz umiejętności z drzewka Green Balance.

Maturation - Zwiększasz punkty życia sojusznikom, których wyleczyłeś za pomocą umiejętności z drzewka Green Balance.