Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rady na dobry początek | Crafting w The Elder Scrolls Online The Elder Scrolls Online poradnik, solucja

Bez wątpienia rozwijanie rzemiosła (lub kilku z nich, jeśli planujesz poświęcić trochę więcej czasu) zabiera dziesiątki (jeśli nie setki) gier, przez co może wydawać się, że jest to strata czasu - przecież można samemu zdobyć sobie przedmioty, prawda? Jest w tym oczywiście dużo racji, ale prócz tworzenia przedmiotów dla samego siebie, można też na tym całkiem dobrze zarobić (mowa rzecz jasna o złocie w grze), wytwarzając przedmioty dla innych graczy (którym brakło motywacji do rozwoju rzemiosła, lub po prostu chcą skupić się na czymś innym) - dołączenie do gildii nastawionej na handel (a jest ich cała masa), lub do jakiekolwiek innej (zapotrzebowanie na przedmioty jest wszechobecne) to doskonały sposób na spieniężenie swoich wypocin.

Oto kilka rad, które mogą ci się przydać, na drodze do rzemieślnika:

1. Jeśli nie planujesz zostać handlarzem sprzętu, a jednak chcesz trochę pobawić się w rzemiosło, zastanów się jakimi przedmiotami (rodzaj zbroi i oręża) będziesz chciał się posługiwać w grze i staraj się rozwijać te rzemiosła. Chcesz być magiem? - skup się na rozwijaniu stolarstwa (by wytwarzać kostury) i na krawiectwie (by wytworzyć lekką zbroję).

2. Zabierz się za rozwój rzemiosła (lub kilku z nich) już na samym początku gry. Nastawienie się w ten sposób, że najpierw wbijesz sobie poziomy, a potem się tym zajmiesz, zawsze kończy się w ten sam sposób - bolesną, ciągnącą się w nieskończoność gehenną w poszukiwaniu przedmiotów (czy to sprzętu do rozebrania czy komponentów) wymaganych, by rozwinąć daną ścieżkę. Nie pomaga tu także fakt, iż w grze brakuje domu aukcyjnego - jeśli brakuje ci przedmiotów (a nie chce ci się ich szukać, lub nie wiesz gdzie), pozostaje kontakt przed chat w grze lub wstąpienie do gildii, choć oba rozwiązania mogą cię słono kosztować.

3. Nie inwestuj w bezsensowne umiejętności z drzewek poszczególnych rzemiosł - niektóre z nich są totalnie bezużyteczne, lub bez problemu się bez nich obejdziesz, a zaoszczędzone punkty możesz zainwestować w coś innego. W dalszej części tego poradnika znajdziesz opis poszczególnych umiejętności, jak i wskazanie, które są opłacalne.

4. Staraj się "używać" wszystkie napotkane w grze biblioteczki (bookshelf) - oferują one doświadczenie do któregoś z drzewek umiejętności, co bardzo przyspieszy proces rozwoju. Jeśli nawet nie będziesz trafiał w te, na których ci zależy, dodatkowe doświadczenie uzyskane do innego drzewka zawsze się przyda. Ta metoda szczególnie przydatna jest przy rozwoju Zaklinania (Enchanting), gdyż ciężko jest rozwinąć je w "standardowy" sposób, ze względu na śladowe ilości przedmiotów.

5. Przeszukuj wszystkie kontenery, skrzynie, beczki (ogółem wszystko, co może chować wewnątrz jakikolwiek przedmiot) - wewnątrz znajdziesz masę przydatnych przedmiotów, zarówno komponentów do rzemiosła, jak i niejednokrotnie przydatnych przedmiotów. Przede wszystkim, wewnątrz znaleźć można (choć niewiarygodnie rzadko) książki, które nauczą cię robienia sprzętu w stylach dostępnych dla innych ras. Książki te da się oczywiście kupić, jednak ich ceny (szczególnie dla początkującego gracza, z małym zasobem złota) są iście kosmiczne.

6. Jeśli nie masz fioła na punkcie kolekcjonowania wszystkiego w grze, nie szukaj z językiem na brodzie wszystkich dostępnych w grze stylów - oprócz wyglądu, nie różnią się one niczym od tego, który masz dostępny na początku (w zależności od wybranej rasy). Jeśli jednak chcesz zajmować się wytwarzaniem przedmiotów, a później nimi handlować, postaraj się skompletować je wszystkie, gdyż niektórzy gracze mogą zapłacić więcej złota za wytworzenie przedmiotu w danym stylu.