Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 13 lutego 2020, 10:59

autor: Adrian Werner

Najlepsze darmowe gry 2020 roku – top 100 gier free-to-play

Prezentujemy aktualizację naszej listy najlepszych gier free-to-play. W 2020 roku zaszło więcej zmian w zestawieniu niż rok temu – największe z nich jest to Destiny 2 czy CS GO, które trafiły od razu do top 10.

Przed Wami kolejna edycja naszego przeglądu 100 najlepszych gier free-to-play. Dzisiaj kategoria ta dominuje na rynku pecetowym i mobilnym, oferując liczne produkcje, które bez kompleksów mogą konkurować z pozycjami pudełkowymi. Także coraz popularniejszy e-sport obejmuje swym zasięgiem głównie tytuły darmowe z mikropłatnościami.

Tworząc listę, zignorowaliśmy darmowe produkcje dla jednego gracza pozbawione komponentów sieciowych, takie jak np. Dwarf Fortress czy The Dark Mod (im poświęciliśmy osobny tekst). Ponadto braliśmy pod uwagę tylko tytuły, które wciąż są dostępne na rynku, a w przypadku pozycji multiplayerowych nadal posiadają na tyle dużą społeczność, by nie było problemów ze znalezieniem chętnych do zabawy.

100 gier – dla każdego coś miłego. - 2020-02-12
100 gier – dla każdego coś miłego.

Zdecydowaliśmy się aktualizować nasze zestawienie co roku, gdyż na rynku free-to-play dwanaście miesięcy to szmat czasu. Gry znikają, pojawiają się nowe hity, część dawnej klasyki traci popularność, a inne tytuły przeżywają zaskakujący renesans. Tegoroczna lista jest tego dobitnym przykładem.

AKTUALIZACJA 2020

W lutym 2020 roku zaktualizowaliśmy ten artykuł. W zestawieniu zaszło sporo zmian. Wiele gier trafiło na niższe pozycje z powodu spadku ich popularności i tempa aktualizacji. Inne awansowały – dzięki ogromnemu wysiłkowi autorów włożonemu w rozwój tych projektów.

Na liście pojawili się mocni debiutanci, tacy jak Teamfight Tactics, Destiny 2 czy Legends of Runeterra. Inne tytuły, takie jak Dirty Bomb czy Duelyst, znikły kompletnie z powodu porzucenia ich przez twórców.

Ustalając na nowo kolejność na liście, przeanalizowaliśmy Waszą aktywność w naszym serwisie, jak również wyniki ankiety dostępnej pod zeszłorocznym wydaniem tego artykułu, głosy w której oddawaliście przez cały rok. Do tego doszły opinie redaktorów serwisu GRYOnline.pl i analiza popularności tych gier, a także poziomu ich wsparcia ze strony deweloperów.

TWOIM ZDANIEM

Która gra free-to-play jest najlepsza?

League of Legends
37,5%
Fortnite: Battle Royale
16,1%
World of Tanks
10,8%
Apex Legends
4,7%
Warframe
3,7%
Path of Exile
3,4%
Team Fortress 2
3,3%
Metin2
3%
War Thunder
2,9%
Paladins
2,4%
Tibia
1,9%
Unturned
1,6%
Star Wars: The Old Republic
1,5%
Hearthstone
1,2%
World of Warships
1,1%
Smite
1%
Dota 2
1%
Guild Wars 2
1%
TERA
1%
Aion
1%
Zobacz inne ankiety
League of Legends

League of Legends

Path of Exile

Path of Exile

World of Tanks

World of Tanks

Warframe

Warframe

Fortnite

Fortnite

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Tibia

Tibia

Dota 2

Dota 2

Metin2

Metin2

50 darmowych gier na PC bez mikropłatności
50 darmowych gier na PC bez mikropłatności

Wybraliśmy dla Was zestaw 50 godnych polecenia prawdziwie darmowych gier. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy niemal każdego gatunku, poczynając od RPG, przez strategie i przygodówki, a na kosmicznych symulatorach kończąc.

Darmowe gry na Steamie – niezłe gry free-to-play na platformie Valve
Darmowe gry na Steamie – niezłe gry free-to-play na platformie Valve

Każdy zna ten problem: zagrałoby się w coś nowego, ale w portfelu pustki. Dodatkowo wiele gier free-to-play wymaga instalowania specjalnym programów – postanowiliśmy więc stworzyć listę niezłych darmowych produkcji dostępnych na Steamie.

14 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł
14 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł

Nostalgia to zdradliwa bestia. Czasem wydaje się, że genialne tytuły z naszej młodości wciąż takimi są, ale gdy kupujemy je po latach, możemy doznać bolesnego rozczarowania. Na szczęście wiele z nich da się wypróbować za darmo.