Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 września 2019, 11:13

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wszech czasów, trudno się więc dziwić, że doczekała się tysięcy modów. Wybraliśmy więc kilkanaście najciekawszych modyfikacji do Minecrafta, żeby ułatwić Wam zadanie.

ThaumCraft – dodaj do gry trochę magii

Magia to pojęcie dość względne, więc śpieszę z wyjaśnieniem, o jaki typ zaklęć chodzi – na pewno nie ujrzycie tu efektownych kul ognia czy przeskakujących po wrogach błyskawic. ThaumCraft wprowadza do gry subtelną magię umożliwiającą wyczarowywanie nowych przedmiotów czy ożywianie małych golemów. Zabawa zaczyna się od stworzenia różdżki – wszak każdy czarodziej jej potrzebuje. Następnie należy użyć jej na półce z książkami, aby otrzymać podręcznik Thaumonomicon, czyli zbiór wiedzy o wszystkich aspektach modyfikacji.

Ścieżek magicznego rozwoju jest wiele. Można zająć się produkcją przydatnego wyposażenia, takiego jak: różdżki, amulety, potężne uzbrojenie czy okulary wykrywające vis (jest to magiczny surowiec wykorzystywany przy wielu czynnościach). Osoby zainteresowane alchemią będą zadowolone – mod dodaje kilkanaście nowych mikstur do warzenia. A jeśli ktoś chce stworzyć armię małych podwładnych, powinien skierować się w stronę golemów – kreatury otrzymuje się z różnych surowców w specjalnym garnku.

  1. Pobierz modyfikację ThaumCraft

Bacteria Mod – osobista śmiercionośna bakteria

Samodzielne oczyszczanie terenu z niepotrzebnych klocków bywa uciążliwe. Co prawda można użyć ładunków wybuchowych, ale czy ciekawszym rozwiązaniem nie jest wyhodowanie własnej niszczącej wszystko wokół bakterii? Taką możliwość wprowadza Bacteria Mod, a przykładowe działanie możecie zobaczyć na powyższym obrazku – te mikroorganizmy nie oszczędziły nawet twardego kamienia. Ostrzegam, nieumiejętne obchodzenie się z bakteriami może wywołać większe zniszczenia niż przy użyciu wspomnianego TNT.

JAK ZACZĄĆ?

Pierwszym krokiem jest zdobycie kultury bakterii. Te uzyskamy przy pomocy nowego bloku o nazwie „Must”. Przepis jest prosty – dwa bochenki chleba, woda i gąbka. Wytworzony blok wystarczy umieścić na ziemi – po pewnym czasie zamieni się on w bakterie, które można przenieść do ekwipunku. Z połączenia czterech takich kolonii z jedną czerwoną pochodnią otrzymamy kolejny nowy blok – tym razem jest to szybko rozprzestrzeniająca się zaraza (ale bez obaw, najpierw trzeba ją aktywować za pomocą czerwonej pochodni).

Zasady są proste – wypuszczone do świata Minecrafta bakterie niszczą wszystkie pobliskie klocki. Da się jednak nad tym w pewnym stopniu zapanować, bowiem atakowany jest w zasadzie tylko ten typ bloku, przy jakim została umieszczona kolonia. Przykładowo – bakteria ulokowana na piasku zacznie pożerać piasek. Choć pewnie podobnymi klockami (czyli np. ziemią) też nie pogardzi. Oczekujący bardziej spektakularnych i nieprzewidywalnych efektów powinni zainteresować się miksturą z bakteriami, acz nie jest to polecane przy budowlach, które mają dla Was znaczenie. Mod wprowadza również typ bakterii, która nie niszczy, tylko zamienia bloki w inne. W ten sposób da się szybko pokryć pobliski teren np. blokami żelaza.

  1. Pobierz Bacteria Mod
Minecraft

Minecraft

Minecraft: Windows 10 Edition

Minecraft: Windows 10 Edition

Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019
Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019

Wśród gier, które idealnie nadają się do modowania seria Sims zawsze była w czołówce. Nie inaczej jest w przypadku „czwórki”. W 2019 roku przyjrzeliśmy się temu artykułowi i zaktualizowaliśmy go o nowe mody.

Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen
Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen

Wykupienie Mojang przez Microsoft, to jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku. Ogromna kwota, którą zapłacono, aby pozyskać prawa do Minecrafta, nie jest jednak dziełem przypadku. Potęgę studia oraz marki budowano w końcu przez dobrych kilka lat.