Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 września 2019, 11:13

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wszech czasów, trudno się więc dziwić, że doczekała się tysięcy modów. Wybraliśmy więc kilkanaście najciekawszych modyfikacji do Minecrafta, żeby ułatwić Wam zadanie.

DecoCraft – zostań dekoratorem wnętrz

Minecraft budowaniem stoi, trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że w podstawowej grze jest za mało mebli czy drobnych przedmiotów dekoracyjnych. Ile można udawać, że blok drewna to stolik, schody to krzesło, a pochodnie lub wielkie lampy z jasnogłazu to gustowne oświetlenie? Modyfikacja DecoCraft wprowadza do rozgrywki ponad 300 różnorodnych przedmiotów do ozdabiania wnętrz budynków, jak i terenów wokół nich – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wśród nowości mamy krzesła, stoły, lampy, koniki na biegunach, instrumenty muzyczne, zegary, kominki, wanny, umywalki, dywany, nowe rodzaje łóżek, huśtawki, szafy, biurka, a nawet mosty i nagrobki. Oprócz tego mod dorzuca mnóstwo pomniejszych rzeczy – sztućce, figurki, kosmetyki, zabawki dla dzieci, kubki czy kwiatki. DecoCraft umożliwia ożywienie pustych pomieszczeń w Minecrafcie i nadanie im pożądanego klimatu.

  1. Pobierz modyfikację DecoCraft

Animal Bikes – na grzbiecie kucyka

Przemierzanie kwadratowego świata na grzbiecie uroczego kucyka. Czyż to nie piękny obraz? Modyfikacja Animal Bikes wprowadza do Minecrafta kilkanaście nowych wierzchowców – w tym wspomniane koniki, ale też smoki, króliki, wilki, nietoperze czy nawet ogromną głowę Notcha i latający kwiatek. Wierni (a czasami nieco dziwaczni) towarzysze ułatwiają poruszanie się po krainie – głównie na lądzie, ale znajdą się tu też skrzydlate stworzenia. Nie jest to jednak koniec wrażeń, bo każde ze zwierzątek wyróżnia się unikatową cechą.

PRZEPIS NA KUCYKA

Wszystkie dodane wierzchowce są przywoływane za pomocą nowych przedmiotów – można je stworzyć przy zwykłym stole rzemieślniczym. Przepisy dostępne są na stronie modyfikacji, choć część z nich okazuje się łatwa do odgadnięcia. Siodło jest zawsze podstawowym, środkowym elementem craftingu, a surowce umieszczone w pozostałych polach decydują o typie towarzysza. Przykładowo – do uzyskania świni potrzebujemy mięsa, a do wytworzenia creepera ładunków wybuchowych.

Osiodłany creeper może wybuchnąć w wyniku otrzymanych obrażeń, nietoperz zapewnia doskonałą widoczność w nocy, a królik zostawia za sobą świeżutkie jajka. Z kolei pająk umożliwia wspinanie się po ścianach, zaś wytresowany smok chętnie zieje ogniem we wskazany cel. Nie można też zapomnieć o kucykach pozostawiających za sobą tęczową smugę.

  1. Pobierz modyfikację Animal Bikes
Minecraft

Minecraft

Minecraft: Windows 10 Edition

Minecraft: Windows 10 Edition

Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019
Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019

Wśród gier, które idealnie nadają się do modowania seria Sims zawsze była w czołówce. Nie inaczej jest w przypadku „czwórki”. W 2019 roku przyjrzeliśmy się temu artykułowi i zaktualizowaliśmy go o nowe mody.

Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen
Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen

Wykupienie Mojang przez Microsoft, to jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku. Ogromna kwota, którą zapłacono, aby pozyskać prawa do Minecrafta, nie jest jednak dziełem przypadku. Potęgę studia oraz marki budowano w końcu przez dobrych kilka lat.