Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze gry akcji wydane w 1991 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

The Terminator
The Terminator

Akcji 31 października 1991

Pierwszoosobowa gra akcji, pierwsza z komputerowych adaptacji kasowego filmu science fiction Terminator w reżyserii Jamesa Camerona. Podczas zabawy możemy wcielić się w postać Kyle'a Reesa, starając się ochronić Sarę Connor przed przysłanym z przyszłości cyborgiem, bądź w samego Terminatora, którego zadaniem jest zabicie Sary oraz jej protektora.

PC

RoboCop 3
RoboCop 3

Akcji 1 stycznia 1991

Korporacja OCP pragnie zburzyć zamieszkaną przez biedotę, starą dzielnicę Detroit i na jej miejscu stworzyć miasto przyszłości o nazwie Delta City. Problem polega na tym, że przywiązani do swoich zrujnowanych domostw miejscowi rezydenci, nie mają najmniejszego zamiaru się wyprowadzać.

PC

Ninja Gaiden (1991)
Ninja Gaiden (1991)

Akcji 25 lutego 1991

Pecetowa konwersja popularnej side-scrollowej gry akcji firmy Tecmo, która zadebiutowała w 1988 roku na salonowych automatach coin-op. W grze wcielamy się w postać młodego wojownika Ryu Hayabusa z klanu Dragon Ninja, który przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, aby pomścić śmierć swojego zamordowanego ojca. Chcąc zakończyć swą misję, protagonista musi także odzyskać tajemniczy i potężny miecz, który znajduje się obecnie w posiadaniu wroga. Akcja Ninja Gaiden podzielona została na sześć dużych etapów, z których każdy rozgrywa się na terenie innego miasta w USA. Sedno rozgrywki stanowi zaś oczywiście walka z zastępami przeciwników, podczas której Ryu wykorzystuje siłę swoich mięśni oraz kilka unikatowych ataków specjalnych. Całość, mimo kilku ulepszeń dokonanych przez producenta, wyraźnie odstaje jednak od automatowego pierwowzoru, zarówno pod względem oprawy graficznej, jak i samej dynamiki rozgrywki.

PC