Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka RoboCop 3 (PC)

RoboCop 3 PC

Korporacja OCP pragnie zburzyć zamieszkaną przez biedotę, starą dzielnicę Detroit i na jej miejscu stworzyć miasto przyszłości o nazwie Delta City.

Akcji | filmy

PC Windows
Okładka RoboCop 3 (PC)

producent: Ocean

wydawca: Ocean

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1stycznia1991

Korporacja OCP pragnie zburzyć zamieszkaną przez biedotę, starą dzielnicę Detroit i na jej miejscu stworzyć miasto przyszłości o nazwie Delta City. Problem polega na tym, że przywiązani do swoich zrujnowanych domostw miejscowi rezydenci, nie mają najmniejszego zamiaru się wyprowadzać. Przedstawiciele koncernu obawiając się, że zabraknie im czasu na uruchomienie inwestycji, postanawiają wynająć grupę najemników, którzy pod przykrywką walki z przestępczością, rozpoczynają „wysiedlanie” opornych mieszkańców...

Taki oto scenariusz oferuje nam gra RoboCop 3, którą firma Ocean stworzyła na licencji filmu, wyreżyserowanego w 1993 roku przez Freda Dekkera. Wcielając się w rolę zakutego w zbroję stróża prawa, gracz stanie po stronie biednych mieszkańców starego Detroit i zaprowadzi porządek na ulicach miasta.

W RoboCop 3 istnieją dwa warianty rozgrywki: adventure i arcade. Różnica polega na tym, że w pierwszym wypadku przechodzimy wszystkie misje po kolei, natomiast w drugim możemy samodzielnie wybrać interesujący nas scenariusz. Fabuła gry przedstawiona jest w formie krótkich reportażów z telewizyjnego serwisu informacyjnego, które objaśniają aktualną sytuację na ulicach Detroit. Tuż po projekcji, od razu przenosimy się na pole bitwy.

W sumie gra oferuje pięć scenariuszy. W pierwszym i trzecim zadaniu usiądziemy w radiowozie i weźmiemy udział w szaleńczym pościgu po ulicach miasta za skradzionymi samochodami. Druga misja pozwoli nam postrzelać do bandytów terroryzujących okoliczne domostwa, natomiast czwarta wznieść się w powietrze przy pomocy zakładanego na plecy Gyropacka. Ostatni scenariusz to pojedynek z cyborgiem stworzonym przez korporację OCP, pełniącym funkcję finałowego „bossa”.

Wszystkie sekcje zręcznościowe wykonano przy użyciu grafiki wektorowej. Kanciaste budynki i postacie stworzone z kwadratowych klocków, sprawiają ponure wrażenie. Ponadto produktowi firmy Ocean ewidentnie brakuje kolorów. Oprawa wizualna jest szara, mdła i nieciekawa. Jedynym mocniejszym jej punktem są przerywniki prezentujące fabułę gry, ale to nie one stanowią przecież główne danie tego programu. Sytuacji nie poprawia także animacja oraz ogólna mechanika rozgrywki. Bardziej żywiołowa jest tylko i wyłącznie jazda samochodem – pozostałym elementom brakuje dynamiki, co najlepiej widać podczas drugiej misji, nieudolnie próbującej naśladować gry z gatunku FPS.

RoboCop 3 to jedyna odsłona serii, w której autorzy zrezygnowali z klasycznej konwencji strzelaniny chodzonej w prawo. Eksperyment okazał się być całkowitą porażką. Firma Ocean ewidentnie nie sprostała zadaniu stworzenia ciekawej gry akcji na podstawie filmu, przez co opowieść o nieustraszonym stróżu prawa prezentuje się bardzo blado w stosunku do swoich poprzedników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe RoboCop 3

odpowiednia dla każdego wieku