Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 sierpnia 2007

Na targach Games Convention zagramy w Devil May Cry 4

Krystian Smoszna, 14 sierpnia 2007, 17:44

Mamy dobre wieści dla tych fanów serii Devil May Cry, którzy wybierają się na targi Games Convention w Lipsku. Londyński oddział koncernu Capcom poinformował dziś, że w trakcie imprezy zaprezentowana zostanie najnowsza odsłona cyklu – i co najważniejsze – w grywalnej wersji.

Uruchomiono oficjalną witrynę gry Codename: Panzers - Cold War

Vercetti, 14 sierpnia 2007, 17:15

Jak poinformowała firma 10tacle Studios, tworzona we współpracy z grupą Stormregion strategia czasu rzeczywistego Codename: Panzers - Cold War ma już swoją oficjalną stronę. Dostępna w dwóch językach witryna to pierwsze, obszerne źródło informacji o nowo powstającym RTS-ie.

Microsoft pozwala klientom na używanie kodu źródłowego swych gier

Vercetti, 14 sierpnia 2007, 16:32

Na trwającej właśnie imprezie GameFest 2007 Microsoft ujawnił nie tylko garść informacji o narzędziach XNA 2.0, ale przedstawił również plany co do poszerzenia możliwości graczy w kwestii wykorzystywania przez nich marek spod znaku giganta z Redmond. Koncern potwierdził, że zamierza pozwolić swym klientom na swobodny, całkowicie legalny oraz darmowy dostęp do kodów źródłowych wybranych gier.

Demo Bioshocka - graliśmy i nagraliśmy

eLKaeR, 14 sierpnia 2007, 16:23

Dziś w południe informowaliśmy Was, że pecetowe demo gry Bioshock jest już prawie ukończone. Wczoraj w ramach Xbox Live została udostępniona demonstracja owego FPS-a w wersji dla Xboxa 360. Oczywiście zagraliśmy w nią w redakcji i zapisaliśmy to jako film, który chcielibyśmy właśnie teraz Wam pokazać.

1C Company ujawnia listę tytułów, które pokaże na targach Games Convention

Vercetti, 14 sierpnia 2007, 15:18

Gracze śledzący z uwagą poczynania rosyjskiego koncernu 1C Company zauważyli z pewnością, że na imprezie E3 Media & Business Summit wspomniana firma zaprezentowała line-up złożony z dziesięciu tytułów. Z tego też względu dziwić może fakt, iż z myślą o targach Games Convention spółka ze Wschodu przygotowuje zaledwie pięć produktów.

Microsoft ogłosił XNA 2.0

Maciej Jałowiec, 14 sierpnia 2007, 15:13

Na imprezie GameFest 2007 Microsoft ogłosił XNA 2.0 – nowy zbiór narzędzi do tworzenia gier przeznaczonych dla systemu operacyjnego Windows i konsoli Xbox 360.

Japońska premiera Gran Turismo 5 w lipcu 2008 roku

Metatron, 14 sierpnia 2007, 14:03

Gran Turismo 5 to niewątpliwie jedna z najbardziej wyczekiwanych przez posiadaczy PS3 i miłośników wyścigów gier. Poprzednie części serii odniosły ogromny sukces i nic nie wskazuje na to, by z piątką miało być inaczej. Do tej pory twórcy gry wielokrotnie dzielili się informacjami na jej temat, pomijając sprawę daty premiery. Teraz jednak sytuacja się zmieniła.

Liczba ściągnięć z Xbox LIVE przekroczy 45 milionów

Maciej Jałowiec, 14 sierpnia 2007, 13:55

Wczoraj pan Mark Whitten z Microsoftu ogłosił na imprezie GameFest, że użytkownicy usługi Xbox LIVE do końca 2007 roku prawdopodobnie ściągną w sumie 45 milionów dem, plików, trailerów i innych publikowanych w sieci elementów.

Microsoft: nie planujemy zwiększenia limitu objętości gier na Xbox LIVE Arcade

Metatron, 14 sierpnia 2007, 13:48

Microsoft na organizowanej przez siebie konferencji Gamefest 2007 oznajmił, że nie jest przewidywane w najbliższej przyszłości ponowne zwiększenie limitu objętości gier przygotowywanych z myślą o Xbox LIVE Arcade.

Kane's Wrath pierwszym dodatkiem do Command & Conquer 3

Krystian Smoszna, 14 sierpnia 2007, 13:28

Kane’s Wrath – tak będzie nazywać się pierwsze, oficjalne rozszerzenie gry Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium, które koncern Electronic Arts, Inc. opublikuje na rynku w przyszłym roku. Informacja o dodatku została ujawniona w debiutanckim epizodzie programu Battlecast Primetime, dostępnym na łamach oficjalnej strony.

Ubisoft zapowiada ekspansję na rynek filmowy

Metatron, 14 sierpnia 2007, 13:22

W lutym tego roku Ubisoft ogłosił założenie w Montrealu studia w całości zajmującego się generowaniem komputerowych animacji. Okazało się, że był to dopiero początek wprowadzania w życie nowej strategii francuskiego wydawcy.

Nowy dodatek do gry Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar w przyszłym tygodniu

Metatron, 14 sierpnia 2007, 13:11

Book 10: The City of the Kings to kolejny duży, darmowy dodatek do gry MMO Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar. Informacje o nim pojawiły się już jakiś czas temu, ale dopiero teraz ujawniono więcej szczegółów i wyznaczono datę premiery. Miłośnicy wirtualnego Śródziemia będą mogli wypróbować nowe rozszerzenie już w przyszłym tygodniu.

Zapowiedziano grę Pirates vs. Ninjas Dodgeball

Metatron, 14 sierpnia 2007, 13:02

Zgodnie ze złożoną niedawno obietnicą nowopowstałe studio Blazing Lizard, złożone w dużej części z twórców Saints Row i The Punisher, ujawniło szczegóły na temat swojej pierwszej produkcji. Gra nosić będzie tytuł Pirates vs. Ninjas Dodgeball.

Line-up Segi na Games Convention

Metatron, 14 sierpnia 2007, 12:52

Wraz ze zbliżającą się datą lipskich targów Games Convention coraz więcej wydawców ogłasza listę gier, które zostaną na nich zaprezentowane. Sega postanowiła się nie wyróżniać i również przedstawiła swój line-up.

Hexic 2 i Ecco the Dolphin już jutro w ofercie Xbox LIVE Arcade

Metatron, 14 sierpnia 2007, 12:40

Już jutro oferta Xbox LIVE Arcade poszerzy się o kolejne dwa tytuły. Pierwszym będzie kontynuacja popularnej wśród użytkowników X360 gry logicznej Hexic HD, drugim odświeżona wersja hitu z czasów świetności konsol 16-bitowych, Ecco the Dolphin.

Demo Bioshocka na PC jeszcze przed premierą gry?

Krystian Smoszna, 14 sierpnia 2007, 12:09

Demo gry BioShock w wersji na PC jest już w ostatniej fazie testowania i niewykluczone, że w sieci pojawi się jeszcze przed premierą programu – zapowiedziała Elizabeth Tobey z koncernu 2K Games na łamach strony The Cult of Rapture.

Debiut Halo 3 sukcesem komercyjnym na poziomie 155 milionów dolarów?

Jiker, 14 sierpnia 2007, 10:09

Koncern Microsoft jest pewny, że najnowsza, trzecia odsłona kultowego cyklu Halo będzie wielkim sukcesem komercyjnym. Pewność giganta wzmocniły najpierw świetne wyniki zapisów przedpremierowych (milion takowych w samych tylko Stanach Zjednoczonych!), a ostatnio przewidywania analityków firmy.

Project Gotham Racing 4 nie zdąży na swoją wrześniową premierę?

Jiker, 14 sierpnia 2007, 09:28

Z informacji przedstawionych przez serwis Xbox Family News wynika, że premiera długo oczekiwanej czwartej odsłony cyklu Project Gotham Racing została przełożona na inny termin. Pierwotnie gra miała trafić na półki sklepowe 4 (USA) i 7 września (Europa).

Ubisoft pracuje nad tajemniczym projektem

Krystian Smoszna, 14 sierpnia 2007, 08:59

Nie tylko koncern Sony Computer Entertainment, Inc. ma w planach gry (np. LittleBigPlanet), które w dużej mierze bazować będą na tym, co stworzą ich użytkownicy. Wczoraj okazało się, że nad podobnym projektem pracuje też firma Ubisoft Entertainment, o czym poinformował sam Yves Guillemot.

Poznaliśmy zawartość kolekcjonerskiej edycji gry Unreal Tournament III

Krystian Smoszna, 14 sierpnia 2007, 07:26

Znamy zawartość kolekcjonerskiej edycji gry Unreal Tournament III, która zostanie wydana na amerykańskim rynku w listopadzie. Informacje o limitowanej wersji pochodzą z internetowego sklepu GoGamer, który rozpoczął już przedsprzedaż tego produktu.

BioShock - twórcy gry udostępnili w sieci album z grafikami koncepcyjnymi

Krystian Smoszna, 14 sierpnia 2007, 07:05

Koncern 2K Games nie ustaje w wysiłkach, aby należycie wypromować grę BioShock. Tym razem amerykańska firma postanowiła opublikować w Internecie album z rozmaitymi grafikami koncepcyjnymi, które zostały stworzone przez artystów podczas produkcji tej pierwszoosobowej strzelaniny.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (14/08/07)

Krystian Smoszna, 14 sierpnia 2007, 06:47

Jak zwykle we wtorek przedstawiamy Wam najnowsze notowanie brytyjskiego rankingu bestsellerów, które od wielu lat przygotowywane jest przez firmę ELSPA Ltd. Tym razem londyńczycy podsumowali tydzień zakończony w sobotę, 11 sierpnia.