World of Tanks: Pz. Sfl. IVc

Poradniki

Aktualizacja:

Pobierz Poradnik
Spis treści
Poniżej znajdziecie opis i porady do czołgu Pz - Pz. Sfl. IVc | Niemieckie niszczyciele czołgów w World of Tanks - World of Tanks - poradnik do gry

Poniżej znajdziecie opis i porady do czołgu Pz. Sfl. IVc:

Cechy Pz. Sfl. IVc

Nazwa

Pz. Sfl. IVc

Typ

Niszczyciel

Poziom

V

Uzbrojenie

8,8 cm Flak 41 L/74

Pancerz

20/14/14 (przód/boki/tył/mm)

Wytrzymałość

350 punktów wytrzymałości

Mobilność

Prędkość maksymalna 60km/h, prędkość obrotu 48 stopni/s

Zasięg widzenia

340m

Pz. Sfl. IVc - historycznie wyprodukowany tylko w trzech prototypach, niemiecki projekt pojazdu wyposażonego w działo przeciwlotnicze 88mm; w World of Tanks - niszczyciel czołgów V tieru, jeden z pierwszych poważnych przedstawicieli linii typu glass-cannon (czyli zero pancerza i ogromna siła ognia).

Mamy tu do czynienia z jednym z najbardziej dynamicznych pojazdów na piątkach - pezetka to zarówno rącza prędkość maksymalna, jak i bardzo dobra szybkość obrotu. Armata lotnicza 88mm pochodzi i jest używana w czołgach tieru VII i VIII (przypominam, że jesteśmy na piątkach), więc praktycznie ten fakt mówi sam za siebie - prawdopodobnie najpotężniejsze uzbrojenie na tym poziomie: niemiecka celność i precyzja; niewielki rozrzut i czas celowania; ogromna penetracja, szybkostrzelność, jak i ilość obrażeń na minutę. Nieomal zapomniałbym wspomnieć także o solidnym zasięgu widzenia tego pojazdu.

Wszystko to brzmi jak piękny sen, lecz jak zwykle, rzeczywistość okazuje się brutalna. Pz. Sfl. IVc po prostu czegoś brakuje, ciężko mi stwierdzić czego konkretnie, lecz wspominając czasy swojego expienia, jestem w stanie przypomnieć sobie tylko to, jak bardzo nienawidziłem tego niszczyciela. Do wad należy zaliczyć niską pulę punktów HP, absolutny i totalny brak opancerzenia, duży profil pojazdu czyli kulejące zdolności maskowania. Nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał ponadto o tym, że ten niszczyciel jest po prostu (delikatnie mówiąc) szkaradny i może przyprawić człowieka o torsje, choć pewnie można to przeboleć i nie jest to niedoskonałość niewybaczalna (a już na pewno nie wpływa na grę).

Słabe punkty

Majestatyczna bestia, niczym tygrys gotuje się do ataku na niespodziewające się niczego ofiary - Pz. Sfl. IVc | Niemieckie niszczyciele czołgów w World of Tanks - World of Tanks - poradnik do gry
"Majestatyczna" bestia, niczym tygrys gotuje się do ataku na niespodziewające się niczego ofiary

Nie ma sensu rozpisywać się bezcelowo - dosłownie każdy element tego pojazdu to weakpoint.

Jak grać Pz. Sfl. IVc

Pz. Sfl. IVc to pojazd dedykowany pod grę w ogonie, na tyłach, powiedzmy sobie szczerze - kampienia. Grubość pancerza do 20mm nie pozwoliłaby nam uchronić się przed pestkami tanków nawet I lub II tieru. Starajmy się nie rzucać się w oczy, pozostawać poza zasięgiem przeciwników i bezlitośnie punktować ich naszym zabójczym 88mm. Z odrobiną rozwagi przy doborze pozycji, powinno nam się to udać z łatwością z powodu naszej przewagi w zasięgu widzenia. Na wypadek bycia wyspotowanym i po ewentualnym skierowaniu się wrogich dział w naszą stronę, lokalizacje sugeruje dobierać tak, by zawsze mieć możliwość skrycia się za jakimś obiektem.

Powinniśmy aktywnie przemieszczać się po mapie z krzaczka do krzaczka, pozostając za linią naszych czołgów i wspomagając je ogniem. Znaczna mobilność i żwawość tego niszczyciela pozwoli nam dotrzymać kroku nawet najszybszym sojusznikom i w najdalej wysuniętych miejscach.

Moduły dodatkowe dla Pz. Sfl. IVc

By zmaksymalizować swoje zdolności bojowe, mądrym będzie zakup mechanizmu dosyłającego do dział, ulepszonego systemu naprowadzania i lornety polowej, lecz jeśli jednak nie usatysfakcjonuje was kamuflaż tego niszczyciela - wymieńmy wówczas system naprowadzania na siatkę maskującą.

Podobało się?

0

World of Tanks

12 sierpnia 2010

PC
Rate It!

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Gry Symulacyjne
2018-01-23
09:02

Onelim Junior

😜

wreszcie fajna strona poradnik jak grać szacuneczek

Komentarz: Onelim
2018-02-27
06:23

czarnyja18 Junior

fajna gra tylko zanim wskocze na mapke tp musze czekac 2min.

Komentarz: czarnyja18
2018-05-23
18:35

evol25 Junior

witam mam problem z ta gra posiadam karte graficzna 12G pamieci ram 8G procesor i7 3.6ghz i ta gra poprostu mi sie scina lacze mam kablowe stabilne 150 mb/s wiec nie proponuje tej gry nikomu chyba ze ktos posiada komputer za 10 tys. albo i lepiej a wszystko zaczelo sie rypac po aktu. pozdrawiam

Komentarz: evol25
2018-12-28
20:08

kura77 Junior

kura77

Do Hellcata sugeruję kupno siatki kamuflażowej, lornetki polowej i wentylacji.
Wentylacji? Serio?

Komentarz: kura77
2019-01-03
08:39

Kamilulung Legionista

Chłopaki, jest możliwość kupna czołgu premium za golda (mam go 2500)? Pozdro

Komentarz: Kamilulung
2019-01-03
09:18

wielebny_666 Generał

wielebny_666

za 2500 golda tak naprawdę nie kupisz żadnego sensownego czołgu premium tylko tier V i niżej, z grze z zakładce "sklep" masz dostępne modele czołgów premium sprawdź sobie

Komentarz: wielebny_666
2020-01-15
15:41

dekiel Junior

co zrobić by sprzedać niechciane czołgi pojawia mi się info;błąd sprawdź czy czołg nie jest w żadnej jednostce taktycznej(jak to sprawdzić) lub spróbuj później gdy nie byłem w klanie tanki sprzedawałem

Komentarz: dekiel
2020-04-07
11:36

Lolek123654 Junior

Jak się skontuje górną płytę kadłuba to ona nawet nawet odbija od takiego IS

Komentarz: Lolek123654
2020-04-18
10:24

MadMateo Chorąży

MadMateo

Skasujcie ten poradnik bo jest przestarzały...

Komentarz: MadMateo
2020-07-05
03:00

DuszaDusza Junior

Mam pytanie czy wie ktoś jak zrobić taki żółty znacznik, żeby sojusznicy wiedzieli gdzie celuję, jak gra się altylerią ?

Komentarz: DuszaDusza

Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.

Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl