Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2009, 10:00

autor: Jiker

Wojownicze żółwie ninja powracają

Opublikowany w zeszłym tygodniu raport finansowy francuskiego koncernu Ubisoft przyniósł nam nie tylko informacje na temat największych sukcesów firmy w 2008 roku, czy też podsumowanie wyników finansowych, ale również ujawnienie nowych tytułów. Jednym z nich jest kolejna produkcja oparta na licencji Wojowniczych żółwi ninja.

Opublikowany w zeszłym tygodniu raport finansowy francuskiego koncernu Ubisoft przyniósł nam nie tylko informacje na temat największych sukcesów firmy w 2008 roku, czy też podsumowanie wyników finansowych, ale również potwierdzenie produkcji nowych tytułów. Jednym z nich jest kolejna gra oparta na licencji Wojowniczych żółwi ninja.

Wojownicze żółwie ninja powracają - ilustracja #1

Informacje ujawnione w grudniu przez magazyn Nintendo Power znalazły tym samym potwierdzenie w oficjalnych oświadczeniach francuskiego koncernu. Z danych zamieszczonych przez Ubisoft w opublikowanej wczoraj notatce prasowej wynika, że pozycja zostanie wyprodukowana przez specjalnie wynajęte do tego celu japońskie studio Game Arts. Jest ono znane przede wszystkim z zaprojektowania bijatyki Super Smash Bros. Brawl, wydanej na konsolę Nintendo Wii. Zdobyła ona nie tylko całkiem sporo wyróżnień, ale także spotkała się z bardzo ciepłą reakcją ze strony graczy (8,5 miliona sprzedanych egzemplarzy według serwisu VGChartz.com), a także krytyków (oceny na poziomie 93% według Metacritic.com). Można więc założyć, że nowe Teenage Mutant Ninja Turtles będzie się cechować wysokim poziomem wykonania. Szczególnie, że zostanie wydane wyłącznie na Wii, czyli platformę znaną przez Game Arts niemalże na wylot. Aktualnia pozycja jest określana roboczym tytułem Teenage Mutant Ninja Turtles Smash Up. Przypominamy, że ostatnia pozycja z żółwiami – TMNT – ukazała się w marcu 2007 roku.

Warto zaznaczyć, że nowa produkcja Ubisoft będzie jednym z kilku etapów świętowania 25 rocznicy powstania marki Teenage Mutant Ninja Turtles. Po raz pierwszy w historii nie będzie ona także grą opartą na filmie, telewizyjnej kreskówce bądź też komiksie. Do debiutu dzieła Game Arts dojdzie jesienią 2009 roku. W ramach czytanej przez Was wiadomości chcielibyśmy zaprezentować ponadto dwa pierwsze zrzuty ekranowe, ukazujące oprawę graficzną Teenage Mutant NInja Turtles Smash Up. Trzeba przyznać, że prezentują się one całkiem nieźle, a sama gra będzie najpewniej nieco zmodyfikowanym klonem Super Smash Bros. Melee.

Wojownicze żółwie ninja powracają - ilustracja #2