Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2013, 12:40

autor: Sarge

Wieści ze świata (Wiedźmin 3, Alien Spidy, Grid Space Shooter) 28/1/13

Dziś piszemy m.in. o nowym terminie premiery gry Alien Spidy, możliwej zapowiedzi trzeciej części przygód Wiedźmina, a także debiucie niezależnej produkcji Grid Space Shooter. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Orcs Must Die! 2

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Orcs Must Die! 2. Dzieło studia Robot Entertainment możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 3,74 euro (ok. 16 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Grid Space Shooter

W usłudze Xbox Live Indie Games zadebiutowała gra niezależna Grid Space Shooter autorstwa studia Meh Games. Jest to prosta strzelanina w stylu Geometry Wars, w której kierujemy statkiem kosmicznym za pomocą dwóch gałek analogowych na padzie i musimy zestrzelić jak największą liczbę przeciwników na stosunkowo niewielkiej arenie. Tytuł oferuje trzy maszyny do wyboru oraz wiele power-upów pomagających w walce. Grid Space Shooter kosztuje zaledwie 80 punktów MIcrosoftu.

Alien Spidy

Studio Enigma Software potwierdziło, że gra Alien Spidy ukaże się jeszcze na początku bieżącego roku w serwisach cyfrowej dystrybucji na PC, PlayStation 3 oraz Xbox Live. Jest to o tyle pocieszająca informacja, że premiera tej niezależnej, dwuwymiarowej platformówki była kilkukrotnie przekładana. Z okazji ujawnienia aktualnie obowiązującego terminu, deweloper udostępnił także nowy zwiastun swojej produkcji.

Wiedźmin 3

W nachodzącym numerze niemieckiego magazynu PC Games pojawi się wzmianka o „kontynuacji jednej z najlepszych i najbardziej porywających gier 2011 roku”. Serwis DSOGaming spekuluje, że może chodzić o trzecią część Wiedźmina. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów był powszechnie uznawany za jedną z najlepszych produkcji 2011 roku, ale też polskie studio CD Projekt RED ma ujawnić 5 lutego więcej szczegółów na temat nowego tytułu z Wiedźminem w roli głównej i jeszcze jednego projektu. Informacja od magazynu PC Games zbiega się więc w czasie z zapowiedzią rodzimego dewelopera. Należy te spekulacje traktować ze sporym dystansem, ale coś może być na rzeczy.

D.I.C.E. Summit 2013

J. J. Abrams (amerykański producent, scenarzysta, reżyser i aktor filmowy) oraz Gabe Newell (prezes i założyciel firmy Valve) poprowadzą prelekcję otwierającą imprezę D.I.C.E. Summit 2013. Dyskusja dotyczyć będzie następującego tematu: „Opowiadanie historii na różnych platformach: kto zyskuje najwięcej, publiczność, czy gracz?”. Tegoroczna edycja D.I.C.E. Summit odbędzie się w dniach 5-8 lutego.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: