Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Project Temporality (PC)
OkładkaProject Temporality (PC)

Project Temporality PC

Project Temporality to logiczna gra akcji z elementami przygodowymi, wyprodukowana przez studio Defrost Games. Gracze kierują poczynaniami bohatera, który stara się przetrwać w kosmicznej bazie umieszczonej na jednym z księżyców Jowisza.

Logiczne | TPP | science fiction | elementy przygodowe

Project Temporality Premiera PC

23lipca2013

producent: Defrost Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Project Temporality jest pierwszą grą w dorobku niezależnego studia Defrost Games, założonego w 2010 roku przez byłego pracownika Massive Entertainment. Źródłem inspiracji dla deweloperów stały się cykl Portal oraz gry logiczne kładące nacisk na możliwość operowania czasem i przestrzenią.

Akcja Project Temporality toczy się w przyszłości. Zgodnie z teorią brytyjskiego astrofizyka Martyna J. Fogga ludzkości udaje się „podpalić” Jowisz, a orbitujące wokół niego księżyce przekształcić w możliwe do zamieszkania planety. Co istotne, w przeciwieństwie do Ziemi na większości z nich istnieje możliwość manipulowania czasem.

Głównym bohaterem gry jest tester noszący numer 87. Ma on za zadanie sprawdzić możliwości technologii podróży w czasie na jednej z odległych baz wojskowych w układzie Jowisza. W trakcie zabawy gracz odkrywa nie tylko sposoby wykorzystania futurystycznego mózgowego implantu TP-205, ale także wątki związane z historią postaci.

Rozgrywka koncentruje się na manipulowaniu czasem i koordynowaniu działań. Gracz ma dużą swobodę w przewijaniu czasu (wstecz, wprzód, przyspieszania lub spowalniania), a także może tworzyć chwilowe, równoległe odgałęzienia linii biegu wydarzeń oraz przypisane do nich klony własnej postaci. W wielu przypadkach jest to zresztą jedyny sposób ukończenia zadania (np. należy ustawić klona w polu otwierającym drzwi lub uruchamiającym jakiś mechanizm, aby główny bohater mógł przejść dalej).

Za warstwę wizualną Project Temporality odpowiada autorski silnik studia Defrost Games. Wiele elementów trójwymiarowego środowiska graficznego wyraźnie nawiązuje jednak do takich serii jak Portal czy LEGO Star Wars.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Project Temporality: Odpowiednia dla każdego wieku.