Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2016, 12:35

Wieści ze świata (Subnautica, Far Cry Primal, MIND=0, Rocket League) 26/2/2016

Dziś piszemy m.in. o pre-loadzie plików gry Far Cry Primal na PC, dodatku DLC do Rocket League inspirowanym filmem Batman v Superman, "hodowlanej" aktualizacji gry Subnautica oraz o zapowiedzi wersji PC gry jRPG MIND=0. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Subnautica

Studio Unknown Worlds udostępniło aktualizację Farming Update do gry Subnautica, popularnej produkcji z gatunku survival sandbox. Zgodnie z nazwą, główną atrakcją jest wprowadzenie możliwości uprawiania roślin, zarówno morskich, jak i lądowych (oczywiście w naszej podwodnej bazie). Do wyboru mamy m.in. tradycyjne doniczki oraz te przeznaczone na ścianę, łącznie 7 nowych planów obiektów do stworzenia. Dochodzi do tego dodanie opuszczonych baz oraz dużego akwarium na pomniejszych przedstawicieli lokalnej fauny. Więcej możecie przeczytać na oficjalnej stronie gry, poniżej zaś prezentujemy zwiastun tej aktualizacji.

Far Cry Primal

Od wczoraj od godziny 18:00 dostępna jest opcja wcześniejszego pobrania pecetowej wersji gry Far Cry Primal. Od prawie tygodnia w tytuł można zagrać konsolach Xbox One i PlayStation 4. Pliki gry zajmują ok. 15,5 GB, warto więc skorzystać z tej opcji, jeśli chcemy cieszyć się najnowszą odsłoną serii Far Cry już w dniu premiery na komputerach osobistych, czyli 1 marca.

X Rebirth: Home of Light

Dziś debiutuje drugi dodatek do gry X-Rebirth, jak dotąd ostatniej odsłony serii kosmicznych symulatorów od studia Egosoft. Rozszerzenie Home of Light wprowadza trzy nowe systemy planetarne: tytułowy Home of Light, bogaty w surowce Cold Star oraz nieprzyjazny Toride. Do tego dochodzą bardziej wymagający wrogowie, dodatkowe opcje rozpoczęcia rozgrywki czy, rzecz jasna, kolejne misje oraz możliwość zbudowania wyspecjalizowanego składu, pozwalającego na gromadzenie dużych ilości określonego towaru. DLC można nabyć poprzez sklep Steam.

MIND=0

Z pecetowym MIND=0 zapoznamy się za niecałe dwa tygodnie. - Wieści ze świata (Subnautica, Far Cry Primal, MIND=0, Rocket League, X Rebirth) 26/2/2016 - wiadomość - 2016-02-26
Z pecetowym MIND=0 zapoznamy się za niecałe dwa tygodnie.

Studio Acquire wraz z firmą Aksys Games zapowiedziało pecetowe wydanie Mind Zero – gry z gatunku dungeon crawler, wydanej na Zachodzie w 2014 roku na konsolę PlayStation Vita (znanej również jako MIND=0). Produkcja jest inspirowana popularną serią Shin Megami Tensei: Persona, a jej fabuła skupia się wokół grupy nastolatków, którzy zawarli magiczny kontrakt z tzw. MIND – magicznymi bytami o nieprawdopodobnej potędze. Tytuł ma zadebiutować w sklepie Steam 8 marca. Nie wiadomo jednak, czy twórcy uwzględnią jakiekolwiek usprawnienia w stosunku do oryginału.

Rocket League

Do premiery filmu Batman v Superman: Świt sprawiedliwości zostało niewiele ponad miesiąc. Tymczasem twórcy gry Rocket League ze studia Psyonix postanowili wykorzystać ogólny entuzjazm towarzyszący nadchodzącej produkcji, zapowiadając Batman v Superman: Dawn of Justice Car Pack. Pakiet ma zadebiutować 8 marca i udostępni graczom nowy pojazd w postaci Batmobilu, czyli słynnego wehikułu Mrocznego Rycerza. Oprócz tego zestaw uwzględni trzy nowe anteny, każda ze znakiem wybranego herosa: Supermana, Batmana oraz Wonder Woman. DLC będzie dostępne zarówno dla wydania PC, jak i dla wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Galerie obrazów

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze screeny z galerii…

Galeria filmików

… jak również najnowsze filmy z gier:

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej