Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Ashes of the Singularity (PC)
OkładkaAshes of the Singularity (PC)

Ashes of the Singularity PC

Utrzymana w klimatach science fiction strategia czasu rzeczywistego, za której powstanie odpowiada znane z cyklu Galactic Civilizations studio Stardock Systems.

Strategiczne | science fiction | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ashes of the Singularity Premiera PC

31marca2016

Steam

31marca2016

producent: Stardock Corporation wydawca: Stardock Corporation Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ashes of the Singularity

Command & Conquer: Tiberian Sun

Supreme Commander

Re-Legion

Ashes of the Singularity to pecetowa strategia czasu rzeczywistego utrzymana w klimacie science-fiction. Grę opracowało studio Stardock, znane głównie z serii Galactic Civilizations.

Akcja toczy się w odległej przyszłości, w czasach, gdy ludzka cywilizacja w niczym nie przypomina już dzisiejszej. Po wynalezieniu potężnej świadomej AI imieniem Haalee nasza rasa weszła w okres szalonego rozwoju technologicznego i po pewnym czasie porzuciła biologiczne ciała, przenosząc swoją świadomość do systemów elektronicznych. Jednocześnie odkryto substancję znaną jako Turinium, umożliwiającą tworzenie maksymalnie efektywnych jednostek komputerowych. Szybko stała się ona najcenniejszym surowcem i główną walutą, gdyż jej właściciele byli tym inteligentniejsi, im więcej jej posiadali. Jednocześnie pojawiła się nowa rasa istot kompletnie sztucznych, będących potomkami świadomej sztucznej inteligencji.

Obie grupy przez długi czas żyły w pokoju. Gdy zabrakło niewykorzystanego Turinium na Ziemi, cywilizacji udało się rozszerzyć na inne planety, które zaczęto konwertować w tę cenną substancję. Niestety, choć ludzkość porzuciła biologiczne ciała, to nie udało jej się zostawić za sobą chciwości. Żądna nowych terytoriów zaczęła przeobrażać w Turinium wszystkie napotkane światy, nawet te zamieszkane przez inteligentne istoty, które płaciły za to życiem. Haalee i pokrewne jej AI nie mogły dłużej tolerować tego barbarzyństwa i po raz pierwszy od stuleci wybucha wojna.

Ashes of the Singularity zawiera elementy typowe dla strategii czasu rzeczywistego, czyli zbieranie surowców, wznoszenie budynków oraz toczenie bitew, ale realizuje je w znacznie większej niż standardowa skali. Wszystkie starcia rozgrywane są nie na małych mapach, a na powierzchniach całych planet. Podczas zabawy zajmujemy się gromadzeniem metali i radioaktywnych izotopów oraz przejmowaniem kontroli nad obiektami generującymi energię. Te trzy surowce pozwalają na konstruowanie budynków, prowadzenie badań nad nowymi technologiami oraz tworzenie armii. Planety podzielone są na szereg regionów i każdy z nich posiada jeden generator. Przejęcie nad nim kontroli oddaje nam we władanie całe przypisane do niego terytorium. Jednocześnie musimy zapewnić połączenie między wszystkimi zajętymi terenami a nasza bazą, gdyż tylko to pozwoli na gromadzenie surowców.

W Ashes of the Singularity każda jednostka pełni określoną rolę i próba pokonania wrogów poprzez rzucanie na ich pozycję całej armii rzadko kończy się zwycięstwem. Oczywiście, ręczne kontrolowanie kilku tysięcy maszyn byłoby niemożliwe, dlatego autorzy wprowadzili tworzone przez gracza tzw. meta-oddziały. Moduł AI każdego członka tej grupy jest świadomy działań swoich towarzyszy i potrafi z nimi współpracować. To sprawia, że użytkownik jest w stanie przewidzieć jak zachowają się konkretne oddziały i na tej podstawie może tworzyć konfiguracje ich członków. Wszystkim tym możemy bawić się zarówno samotnie, jak i w kilku trybach multiplayer.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 6,1 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.4 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ashes of the Singularity: Odpowiednia dla każdego wieku.

Ashes of the Singularity Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Quad Core 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7 3.4 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB Geforce GTX 970/Radeon R9 390 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 10 64-bit