Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2015, 11:33

autor: luckie

Ashes of the Singularity - pierwsza gra ze wsparciem DirectX 12 w Steam Early Access

Grywalna alfa nowego RTS-a twórców serii Galaxy Civilizations wyląduje dziś we wczesnym dostępie na Steamie. Ashes of the Singularity w wersji Early Access zaoferuje na początek kilka planet, na których powalczymy o dominację w trybie solowym lub multiplayerze.

Ashes of the Singularity zaoferuje ogromne bitwy, w których udział wezmą tysiące jednostek - Ashes of the Singularity trafi dziś do Steam Early Access; sprawdź wymagania sprzętowe - wiadomość - 2015-10-22
Ashes of the Singularity zaoferuje ogromne bitwy, w których udział wezmą tysiące jednostek

Twórcy serii Galactic Civilizations, firma Stardock Systems, powracają z nowym kosmicznym RTS-em. Wersja alfa gry Ashes of the Singularity ma trafić dziś na Steama w ramach programu Early Access, najprawdopodobniej o godzinie 19:00. Osoby, które wcześniej zakupiły jedną z dwóch edycji założycielskich, bez przeszkód dołączą do zabawy od razu. Pozostali będą mogli skorzystać z dostępnej przez jakiś czas 20-procentowej obniżki. Wczesna wersja gry ma oferować trzy średnich rozmiarów planety, o które batalie toczyć będziemy w trybie potyczki dla jednego gracza lub multiplayer 1v1. Z czasem zawartość produkcji zostanie rozszerzona o kolejne światy, tryby i frakcje. Tytuł powstaje wyłącznie na komputery PC.

Spośród podobnych produkcji Ashes of the Singularity ma wyróżniać użyta w grze technologia. Mówimy tu o pierwszym RTS-ie zbudowanym od podstaw z myślą o systemach 64-bitowych oraz wielordzeniowych procesorach. Ponadto ma on wykorzystywać zaawansowany silnik 3D o nazwie Nitrous, zdolny do wygenerowania dziesiątek tysięcy jednostek walczących na powierzchni całych planet. Warto też wspomnieć o obsłudze najnowszych bibliotek graficznych od firmy Microsoft, DirectX 12 (choć gra ma też działać w wersji DX11), dzięki czemu ogromna ilość szczegółów na ekranie nie zostanie osiągnięta kosztem grafiki. Takie fajerwerki mają jednak swoją cenę, a są nimi przytłaczające wymagania sprzętowe, podane w sekcji FAQ na oficjalnej stronie gry:

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Quad Core
 2. Karta grafiki: 2 GB z obsługą DirectX 11
 3. RAM: 8 GB
 4. System operacyjny Windows 7 / 8 / 10 (64-bit)
 5. Inne: rozdzielczość ekranu 1600x900, szybkie łącze internetowe

Zalecane wymagania sprzętowe

 1. Procesor: i7
 2. Karta grafiki: Geforce GTX 970 lub Radeon R9 390
 3. RAM: 16 GB
 4. System operacyjny Windows 7 / 8 / 10 (64-bit)
 5. Inne: rozdzielczość ekranu 1920x1080, szybkie łącze internetowe
 1. Oficjalna strona gry Ashes of the Singularity