Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2015, 11:33

autor: luckie

Ashes of the Singularity - pierwsza gra ze wsparciem DirectX 12 w Steam Early Access

Grywalna alfa nowego RTS-a twórców serii Galaxy Civilizations wyląduje dziś we wczesnym dostępie na Steamie. Ashes of the Singularity w wersji Early Access zaoferuje na początek kilka planet, na których powalczymy o dominację w trybie solowym lub multiplayerze.

Ashes of the Singularity zaoferuje ogromne bitwy, w których udział wezmą tysiące jednostek - Ashes of the Singularity trafi dziś do Steam Early Access; sprawdź wymagania sprzętowe - wiadomość - 2015-10-22
Ashes of the Singularity zaoferuje ogromne bitwy, w których udział wezmą tysiące jednostek

Twórcy serii Galactic Civilizations, firma Stardock Systems, powracają z nowym kosmicznym RTS-em. Wersja alfa gry Ashes of the Singularity ma trafić dziś na Steama w ramach programu Early Access, najprawdopodobniej o godzinie 19:00. Osoby, które wcześniej zakupiły jedną z dwóch edycji założycielskich, bez przeszkód dołączą do zabawy od razu. Pozostali będą mogli skorzystać z dostępnej przez jakiś czas 20-procentowej obniżki. Wczesna wersja gry ma oferować trzy średnich rozmiarów planety, o które batalie toczyć będziemy w trybie potyczki dla jednego gracza lub multiplayer 1v1. Z czasem zawartość produkcji zostanie rozszerzona o kolejne światy, tryby i frakcje. Tytuł powstaje wyłącznie na komputery PC.

Spośród podobnych produkcji Ashes of the Singularity ma wyróżniać użyta w grze technologia. Mówimy tu o pierwszym RTS-ie zbudowanym od podstaw z myślą o systemach 64-bitowych oraz wielordzeniowych procesorach. Ponadto ma on wykorzystywać zaawansowany silnik 3D o nazwie Nitrous, zdolny do wygenerowania dziesiątek tysięcy jednostek walczących na powierzchni całych planet. Warto też wspomnieć o obsłudze najnowszych bibliotek graficznych od firmy Microsoft, DirectX 12 (choć gra ma też działać w wersji DX11), dzięki czemu ogromna ilość szczegółów na ekranie nie zostanie osiągnięta kosztem grafiki. Takie fajerwerki mają jednak swoją cenę, a są nimi przytłaczające wymagania sprzętowe, podane w sekcji FAQ na oficjalnej stronie gry:

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Quad Core
 2. Karta grafiki: 2 GB z obsługą DirectX 11
 3. RAM: 8 GB
 4. System operacyjny Windows 7 / 8 / 10 (64-bit)
 5. Inne: rozdzielczość ekranu 1600x900, szybkie łącze internetowe

Zalecane wymagania sprzętowe

 1. Procesor: i7
 2. Karta grafiki: Geforce GTX 970 lub Radeon R9 390
 3. RAM: 16 GB
 4. System operacyjny Windows 7 / 8 / 10 (64-bit)
 5. Inne: rozdzielczość ekranu 1920x1080, szybkie łącze internetowe
 1. Oficjalna strona gry Ashes of the Singularity
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.