Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSVPS4XONESwitchPC
Okładka We Are Doomed (PSV)
OkładkaWe Are Doomed (PSV)

We Are Doomed

Wzorowana na automatowych klasykach oldskulowa strzelanka autorstwa studia Vertex Pop. We Are Doomed nie posiada warstwy fabularnej, a podczas zabawy kontrolujemy małą, złożoną z kilku wielokątów jednostkę, która musi przedrzeć się przez zastępy podobnych sobie wrogów.

Akcji | 2D | indie | shoot 'em up | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

We Are Doomed Premiera

17kwi2015

PS4 XONE

21kwi2015

PC

9lut2016

PSV

13sie2020

Switch

producent: Vertex Pop wydawca: Vertex Pop Strona oficjalna

We Are Doomed to oldskulowa strzelanka wzorowana na automatowych klasykach. Jest to debiutancka produkcja kanadyjskiego studia Vertex Pop i w praktyce została niemalże w całości opracowana przez jednego człowieka imieniem Mobeen Fikree.

Mechanika

Gra We Are Doomed jest kompletnie pozbawiona jakiejkolwiek warstwy fabularnej i stawia wyłącznie na rozgrywkę. Podczas zabawy gracz kontroluje małą jednostkę złożoną z kilku wielokątów, która musi przedzierać się przez tłumy podobnych sobie wrogów. Głównym uzbrojeniem jest potężne działo laserowe, które poza zwykłym trybem strzelania można także naładować, co wyłącza je z akcji na kilka sekund, ale potem skutkuje znacznie potężniejszym wystrzałem energii. Projekt należy do kategorii określanej mianem twin-stick shooter, co oznacza, że możemy kontrolować ruch oraz celowanie niezależnie od siebie.

Gra oferuje dwa tryby rozgrywki. Tzw. Waves Mode wymaga, abyśmy przetrwali ataki trzydziestu fal wrogów. Każda z nich jest odrębnym wyzwaniem, odróżniającym się nie tylko siłą ofensywy, ale także wchodzącymi w jej skład jednostkami oraz stosowanymi przez nie taktykami. Dostępny jest także tryb Endless, w którym jesteśmy atakowani przez niekończące się fale wrogów. Wygrana jest niemożliwa i prędzej czy później każdy gracz popełnia o jeden błąd za dużo i tym samym kończy rozgrywkę. Zabawa polega więc na próbach wytrwania jak najdłużej i biciu rekordów własnych oraz tych wypracowanych przez innych użytkowników.

Kwestie techniczne

We Are Doomed zostało zrealizowane za pomocą prostej trójwymiarowej grafiki złożonej z czystych jednokolorowych wielokątów i upiększonej za pomocą licznych efektów świetlnych. Zabawie towarzyszy ścieżka dźwiękowa złożona z utworów muzyki elektroniczne, których kompozytorem jest Robby Duguay.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI We Are Doomed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

We Are Doomed Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki OpenGL 2.0
  • 60 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10
PC
PSV
PS4
XONE
Switch