Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2011, 14:05

autor: Jiker

Wieści ze świata (Killzone 3, StarCraft II, Starbreeze) 14/01/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o współpracy Tomonobu Itagakiego i Relic Entertainment, długości przerywników filmowych w Killzone 3, zbliżającym się ujawnieniu nowej gry Starbreeze Studios, a także walce twórców Battlefield Play4Free z oszustami. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o współpracy Tomonobu Itagakiego i Relic Entertainment, długości przerywników filmowych w Killzone 3, zbliżającym się ujawnieniu nowej gry Starbreeze Studios, a także walce twórców Battlefield Play4Free z oszustami. Zapraszamy do lektury.

NBA 2K11

16 stycznia, czyli w najbliższą niedzielę, posiadacze gry NBA 2K11 w wersji na PlayStation 3 otrzymają możliwość pobrania specjalnej aktualizacji, dzięki której otrzyma ona wsparcie dla technologii 3D. Z pomocą łatki studio Visual Concepts usunie również z gry kilka pomniejszych błędów.

Wieści ze świata (Killzone 3, StarCraft II, Starbreeze) 14/01/11 - ilustracja #1

Zombie Cow Studios

Przedstawiciele studia Zombie Cow Studios, znanego szerzej z kontrowersyjnej platformówki Privates (zabierającej gracza do miejsc intymnych ludzkiego ciała), poinformowali, że prace nad ich nową grą o tytule Revenge of the Balloon-Headed Mexican (kontynuacji przygodówki Time Gentlemen, Please!), zostały wstrzymane. Oficjalny powód tego stanu rzeczy nie jest znany, choć z wypowiedzi reprezentantów zespołu wynika, że być może chodzi tu o „zmęczenie materiałem”. W chwili obecnej Zombie Cow Studios nie jest pewne co do swojej przyszłości.

Company of Heroes Online

Company of Heroes Online – darmowa, sieciowa odsłona strategicznego cyklu CoH – doczekała się premiery nowej mapy multiplayer o nazwie Beach Assault. Uczestnicy zabawy mogą ją przetestować zarówno podczas Reward Games, jak i Custom Games. Więcej szczegółów na temat lokacji znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu internetowego Company of Heroes Online.

Devil’s Third

Danny Bilson, szef THQ, poinformował, że Tomonobu Itagaki, ojciec serii Dead or Alive oraz Ninja Gaiden, pracujący od pewnego czasu nad szaloną grą akcji Devil’s Third (X360, PS3 – data premiery nieznana), kontynuuje projektowanie swojego kolejnego dzieła ze wsparciem studia Relic Entertainment (Dawn of War). Twórcy związani głównie z uniwersum Warhammera wspomogą Valhalla Game Studios przede wszystkim w pracach nad kwestiami technicznymi.

StarCraft II

Firma Blizzard rozbudowała sieciowy tryb multiplayer ze StarCrafta II o nową ligę – Master League. Automatycznie zakwalifikowano do niej 2% najlepszych graczy z każdego regionu. Natomiast w przyszłości wystartuje jeszcze jeden szczebel rozgrywek. Tym razem chodzi o kategorię Grandmaster League, w której udział weźmie po 200 najlepszych strategów z każdego regionu.

Killzone 3

Z informacji podanych przez organizację BBFC (British Board of Film Classification) wynika, że na płycie z grą Killzone 3 zapisanych zostało 70 minut przerywników filmowych, za sprawą których poznawać będziemy kolejne wątki fabuły. Dla porównania, w części drugiej dzieła Guerrilla Games trwały one w sumie tylko 25 minut. Przypominamy, że Killzone 3 zadebiutuje na polskim rynku 23 lutego, w pełnej polskiej wersji językowej.

Wieści ze świata (Killzone 3, StarCraft II, Starbreeze) 14/01/11 - ilustracja #2

Battlefield Play4Free

Twórcy z EA DICE poinformowali, że darmowa sieciowa strzelanina Battlefield Play4Free została wzbogacona o narzędzia Punkbuster, wspomagające walkę z oszustami. Poza tym dowiedzieliśmy się, że jutro w godzinach 19:00 – 22:00 odbędzie się próba stabilności serwerów, na których działa gra. Wszyscy uczestnicy beta testów poproszeni zostali o stawienie się w wyznaczonym terminie i wzięcie udziału w rozgrywce.

Nintendo 3DS

Firma Nintendo nie wyklucza, że w przyszłości konsola przenośna Nintendo 3DS (premiera w lutym/marcu) otrzyma możliwość nagrywania filmów w 3D. Funkcjonalność mogłaby zostać dodana pod postacią specjalnej aktualizacji systemu operacyjnego. Temat podjęto podczas oficjalnej rozmowy Nintendo, w której wzięli udział Satoru Iwata oraz Shigeru Miyamoto.

Starbreeze

Serwis NowGamer donosi, że podczas marcowej Game Developers Conference szwedzkie studio Starbreeze (znane z The Chronicles of Riddick, The Darkness) zaprezentuje za zamkniętymi drzwiami swoją nową produkcję. Niewykluczone, że będzie nią tajemniczy Project RedLime, czyli wznowienie kultowej marki Syndicate. Podobno prace nad grą trwają od 2007 roku (PC, X360, PS3). Na początku bieżącego roku produkcja miała wygrać rywalizację z nową adaptacją historii Jasona Bourne’a, doprowadzając do wstrzymania produkcji tej ostatniej.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

A.R.E.S. Extinction Agenda

The UnderGarden

Vindictus

DC Universe Online PC

DC Universe Online PS3

Supremacy MMA X360

Supremacy MMA PS3

Airport Simulator

The Next Big Thing

Gemini Wars

Feuerwehr Simulator 2010

Dungeon Empires

CityVille

Eat Them!

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Dead Space 2

Killzone 3

Mass Effect 2

Bulletstorm - Skillisode #1

Tales of Monkey Island - Box Version Movie

Might & Magic: Heroes VI - Z dziennika dewelopera #1 (PL) – Frakcja Twierdza

Gramy w Dead Space 2 Gramy!

Gramy w Rift Gramy!

Fight Night Champion - Z dziennika dewelopera #1 (PL) - Odporność

Dragon Age II - Z dziennika dewelopera #4 (PL)

Zeit 2

Heroes of Three Kingdoms

The Conduit 2

de Blob 2: The Underground

Shift 2: Unleashed

Shogun 2: Total War

The Cursed Crusade

gry