Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2013, 14:15

autor: Sarge

Wieści ze świata (Final Fantasy XIV, The Last of Us, Black Gold) 15/10/13

Dziś piszemy m.in. o darmowym transferze postaci w Final Fantasy XIV na inne serwery, cenie dodatku DLC do The Last of Us, zamkniętych beta testach gry Black Gold, a także ulepszeniu Deus Ex: Bunt Ludzkości do wersji Director's Cut. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Eador: Masters of the Broken World

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Eador: Masters of the Broken World. Dzieło studia Snowbird Games możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 9,49 euro (ok. 40 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Legacy of Kain: Nosgoth

Firma Square Enix rozpoczęła wysyłanie pierwszych zaproszeń do testów wersji alfa gry Legacy of Kain: Nosgoth. Niestety, na razie weźmie w nich udział tylko „ekstremalnie limitowana liczba” graczy z Danii, Finlandii, Szwecji, Norwegii i Holandii. Na razie nie wiadomo kiedy do testów zostanie dopuszczonych więcej osób.

Final Fantasy XIV

Firma Square Enix włączyła opcję darmowego transferu postaci w grze Final Fantasy XIV na inne serwery. Z tej funkcji będzie można skorzystać do 21 października. Oprócz tego zapowiedziano, że 18 października rozpocznie się event All Saints Wake z okazji Halloween, który zakończy się 1 listopada.

Event o nazwie All Saints Wake rozpocznie się 18 października - Wieści ze świata (Final Fantasy XIV, The Last of Us, Black Gold) 15/10/13 - wiadomość - 2013-10-15
Event o nazwie All Saints Wake rozpocznie się 18 października

Ethan: Meteor Hunter

Zespół Seaven Studio zapowiedział, że gra Ethan: Meteor Hunter ukaże się 22 października na PC oraz PlayStation 3. Europejscy użytkownicy PlayStation Network będą musieli poczekać jeden dzień dłużej. Cena została ustalona na poziomie 9,90 dolarów (ok. 31 zł bez podatku VAT). Ethan: Meteor Hunter to platformówka z silnymi elementami logicznymi, która próbuje dostać się do serwisu Steam za pośrednictwem usługi Steam Greenlight.

Xbox One

Phil Spencer z firmy Microsoft powiedział w wywiadzie dla serwisu AusGamers, że sieciowa rozgrywka w grach między posiadaczami Xboksa One i PC „ma sens”, choć „nie jest upoważniony do przedwczesnego ujawniania niektórych rzeczy”. Nie jest to wprawdzie równoznaczne z oficjalnym potwierdzeniem takiej funkcji, ale niewątpliwie nadzieje zostały rozbudzone. Do tej pory znany jest przypadek gry Shadowrun, która umożliwiała prowadzenie potyczek sieciowych między użytkownikami wersji na Xboksa 360 i PC. Niestety, był to tylko wyjątek potwierdzający regułę, ale być może premiera Xboksa One coś zmieni w tym temacie.

The Last of Us

Serwis IGN poinformował, że niedawno zapowiedziany dodatek DLC Abandoned Territories do gry The Last of Us będzie kosztować 9,99 dolarów (ok. 31 zł bez podatku VAT). Oczywiście nabywcy Przepustki Sezonowej otrzymają rozszerzenie bez dodatkowych opłat. Przypomnijmy, że w skład wychodzącego jutro DLC wejdą cztery mapy do trybu multiplayer: Suburbs, Bus Depot, Hometown oraz Bookstore. O wszelkich szczegółach na temat planowanych dodatków przeczytacie w poprzedniej wiadomości.

Dodatek DLC Abandoned Territories ukaże się jutro na europejskim PlayStation Network - Wieści ze świata (Final Fantasy XIV, The Last of Us, Black Gold) 15/10/13 - wiadomość - 2013-10-15
Dodatek DLC Abandoned Territories ukaże się jutro na europejskim PlayStation Network

Black Gold

Firma Snail Games ogłosiła na oficjalnej stronie internetowej, że planowane jest uruchomienie zamkniętych beta testów gry Black Gold na początku 2014 roku. Szansę na dołączenie do nich mają mieć wszyscy gracze, którzy zarejestrują się wcześniej pod tym adresem. Wszelkie szczegóły na temat bety będą ujawniane z czasem.

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Firma Square Enix ujawniła, że aktualni posiadacze gry Deus Ex: Bunt Ludzkości na PC będą mogli za niewielką opłatą ulepszyć ją sobie do nadchodzącej wersji Director’s Cut, która pierwotnie była planowana tylko z myślą o Wii U. Jeśli posiadacie sam tytuł bez dodatku DLC, to za edycję Director’s Cut zapłacicie 7,99 euro (ok. 33 zł). Z kolei mając na własność Deux Ex: Bunt Ludzkości wraz z rozszerzeniem Brakujące Ogniwo, powinniście liczyć się z wydatkiem rzędu 3,99 euro (ok. 17 zł). W ten sposób posiadacze gry nie będą musieli płacić pełnej ceny (19,99 euro, czyli ok. 84 zł) za zakup wersji Director’s Cut.

Project Spark

Mike Lescault ze studia asdasd potwierdził na forum Reddit, że konto Xbox Live Gold nie będzie wymagane do uruchomienia gry Project Spark. Wprawdzie było wiadomo, że będzie to produkcja korzystająca z modelu finansowego free to play, ale jednocześnie sieciowa rozgrywka na Xboksie One będzie wymagać opłaconej subskrypcji Xbox Live Gold. Na szczęście w przypadku Project Spark będziemy mieli do czynienia z wyjątkiem od tej reguły.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Eleusis
 2. Assassin’s Creed IV: Black Flag – Freedom City
 3. Saints Row IV: Enter the Dominatrix
 4. SOMA
 5. Lemmings Touch
 6. Sunless Sea
 7. RimWorld
 8. The Long Dark
 9. Heldric – The Legend of the Shoemaker
 10. Chainsaw Warrior
 11. Glare
 12. Bionic Dues
 13. Haunted Memories
 14. Spud’s Quest
 15. Dominions 4: Thrones of Ascension

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Assassin’s Creed IV: Black Flag – Freedom City – trailer
 2. Star Citizen – 2944 Aurora trailer
 3. Star Citizen – Anvil Hornet trailer
 4. SOMA – teaser
 5. Constant C – trailer
 6. God Eater 2 – opening
 7. Pokemon X – zwiastun na premierę
 8. The Legend of Zelda: A Link Between Worlds – trailer
 9. The Long Dark – trailer
 10. Warlock 2: The Exiled – trailer
 11. Star Wars: The Old Republic – Galactic Starfighter – trailer
 12. Borderlands 2 – zwiastun Game of the Year Edition